• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kreator plików PDF online

Object Storage Arubacloud
0 głosów
357 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2016 w Nasze projekty przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
Witam serdecznie, mam taką sprawę ponieważ wpadłem na pomysł aby zrobić Kreator plików PDF online i czy sądzicie czy to jest dobry pomysł ? :D Wiem że w tych czasach wszystko idzie przez internet ale zastanawia mnie czy to się przyjmie :D

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Czy się przyjmie zależy od tego czy będzie ładnie wykonane, i będzie nadganiało konkurencyjne aplikacje dla smartfonów i takich firm jak Microsoft które oferują już profesionalne aplikacje chyba nawet teraz już wszystko online a więc no nie wiem nie wiem.. ja osobiście nigdy nie szukałem aplikacji internetowej która by tworzyłaby mi plik o rozszerzeniu pdf.. raczej mam od tego programy na kompie.. druga sprawa to windows 10 który chyba ma takie gadgety.. xD Nie wiem jak ta aplikacja dobra by musiała być aby stała się popularna.. no ale życzę sukcesów ;) lub możesz stworzyć takie cuś tylko po to aby się pouczyć ale niekoniecznie zarabiać :D Oczywiście nie jestem jakimś znawcą.. to tylko moja własna opinia.
komentarz 23 kwietnia 2016 przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
Dziękuje za opinię :D
+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Bardzo fajny pomysł, ale mam wrażenie że nie zrobi on kariery, biorąc pod uwagę, że nawet google docs portafi zapisać od razu do .pdf ;)
komentarz 23 kwietnia 2016 przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
Dziękuje za opinię ;)
+1 głos
odpowiedź 24 kwietnia 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Jestem za, ale jeżeli twój program zapisywałby strony internetowe jako pdf.

Sprawdziłem kilka istniejących już rozwiązań. Każda oferuje zrzut strony do pdf z różnym rezultatem, jedno z lepszym, drugi z gorszym. Ale nie widziałem, żeby miały wybór co chciałbym umieścić ze strony na pdf (np. bez logo, bez stopki, wybrany div). Dobrze jeżeli mógłbym dodawać do jednego pliku pdf kilka zawartości z różnych stron, może nawet z jakiś spisem treści.

Moje zakładki zawierają tak dużo stron, że sam już nie wiem co jest co. Zapisać część do jednego pliku i umieścić w  folderze na którym aktualnie pracuje i już mniejszy bałagan.   

Fajnie jakby to była wtyczka do przeglądarki.
komentarz 24 kwietnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Masz takie coś jak zbadaj element - w większości przeglądarek, wywalasz czego nie chcesz i zapisuj;)
komentarz 25 kwietnia 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Wiem, wiem ;) Podałem tylko propozycje. Również mogę kopiować z kilku stron to co mnie interesuje i wklejać do edytora tekstu, a później zapis jako pdf.

Wtyczka / strona z takimi opcjami wyróżniała by się na tle konkurencji.
komentarz 25 kwietnia 2016 przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
edycja 25 kwietnia 2016 przez rafal1997
Zapis strony w PDF czyli layoutu tak ? :)

Edit:

Czy chodzi bardziej o stworzenie np pliku artykułu który razem z oprawą graficzną będzie wyświetlany na stronie z pliku PDF?

http://www.htm2pdf.co.uk/ - możliwe że chodzi o coś takiego ? :D
komentarz 25 kwietnia 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Tak, ale ten przykład który podałeś nie ma wyboru czy chcę pdf z logiem, menu, grafiką itp. Nie ma też zapisywania kilku stron do jednego pdf-a.
komentarz 25 kwietnia 2016 przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
Oczywiście to jest tylko przykład czy w taki sposób ma zapisywać :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 475 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 175 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 113 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...