• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Responsywna strona do oceny. Wygląd, html5, mobilna wersja.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
539 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2016 w Nasze projekty przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Witajcie! Pracowałem sobie kiedyś nad pewnym projektem, który całkowicie inaczej wyglądał.. mimo iż dużo się nad nim namęczyłem, natknąwszy na termin "strona mobilna / responsywna" oraz "html5" musiałem coś z tym zrobić, aby w przyszłości nie mieć problemów. Strona którą wam przedstawiam to całkowicie nowy projekt tylko wyglądu strony, prostej aż do bólu ale z zastosowaniem tychże wymienionych przeze mnie terminów.

Głownie chcę abyście ocenili kod strony napisany w html5, responsywność oraz stronę mobilną. Również starałem się dobrze podpisywać style css. A jeżeli ktoś ma ochotę może również wypowiedzieć się na temat wyglądu ponieważ zrobiłem tak aby była bardzo przyjemna do czytania, no i jestem ciekaw waszych wrażeń :D mam nadzieje, że będą miłe.

Strona http://zredukowane.pl/

4 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
wybrane 22 kwietnia 2016 przez Lid$
 
Najlepsza
  • Zacznijmy z innej strony: dostępność. Kontrast między kolorem tekstu a kolorem tła jest tak bardzo mały, że mam trudności z jego przeczytaniem.
  • Jaki sens ma "rozwijane" logo? Widziałbym sens, gdyby to był knefel rozwijający listę usług (jak kiedyś miał GMail czy ma webowe GG).
  • Pomyślałbym o przepisaniu stylów z :hover również dla :focus.
  • Menu w responsive view wygląda fatalnie. IMO każda pozycja = jeden wiersz (zwłaszcza, że zwiększy to powierzchnię dotyku, która obecnie jest mała na moje palce!). Stąd tak popularne jest hamburger menu.
  • Deklaracja kodowania znaków powinna być 1. w headhttps://github.com/h5bp/html5-boilerplate/blob/b5d6e7b1613fca24d250fa8e5bc7bcc3dd6002ef/dist/doc/html.md#the-order-of-the-title-and-meta-tags
  • W adresie arkusza czcionki ampersand jest źle zakodowany.
  • <h1 id="logo">
    				<div id="logo_slide">
    					<div class="logo_mLetter">Z</div>
    					<div class="logo_letter">R</div>
    					<div class="logo_letter">E</div>
    					<div class="logo_letter">D</div>
    					<div class="logo_letter">U</div>
    					<div class="logo_letter">K</div>
    					<div class="logo_letter">O</div>
    					<div class="logo_letter">W</div>
    					<div class="logo_letter">A</div>
    					<div class="logo_letter">N</div>
    					<div class="logo_letter">E</div>
    				</div>
    			</h1>

    Dam se rękę uciąć, że to się da zrobić prościej (width + word-wrap?).

  • main > nav sugeruje, że to nawigacja dla głównej treści, co nie jest prawdą. Te linki powinny być raczej aside > nav.

  • A tak poza tym, to nie jest źle… :P

komentarz 22 kwietnia 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
edycja 22 kwietnia 2016 przez Lid$
"A tak poza tym, to nie jest źle… :P" haha rozwaliłeś mnie.. :D Dzięki, tego mi było trzeba :D Postaram się poprawić.
+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2016 przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
Kodu nie sprawdzę, ponieważ jestem na telefonie natomiast zmieniłbym sposób przenoszenia wyrazów do nowej linii w tym górnym navbarze i pewnie za pomocą media query zmienił czcionke na mniejszą w urządzeniach mobilnych aby nie próbował znowu tego robić z pojedyńczym wyrazem.
+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Kod nawet nawet, ale ten layout strony mi nie podchodzi. To tło, ta stopka...
+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2016 przez niezalogowany
  • < 700px stopka wystaje poza ekran - trzeba przewijać w prawo (o 2px.. ale pasek poziomy się pojawia)
  • "Strona dostępna pod dwoma adresami: z www i bez www. Zaprzęgnij apache, nginxa czy co tam masz do roboty i znormalizuj adres" ~ ja, gdzieś, niedawno.
  • Zostaw rękę Comandeera w spokoju : )
    http://codepen.io/Argeento/pen/KzBXpB
komentarz 22 kwietnia 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Osobiście nie widzę paska na dole przy 700px.. niech to ktoś jeszcze potwierdzi jeśli można.. bo serio nic nie widzę :D wszystko jest dobrze u mnie
komentarz 22 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Blink only - uruchom na Chromie lub Operze
komentarz 22 kwietnia 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Rzeczywiście był błąd.. już go naprawiłem.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 329 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 186 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 224 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2020 w HTML i CSS przez renegat Obywatel (1,020 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,556 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...