• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poszukuję partnera do projektu, albo nawet i kogoś kto go oceni

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
584 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kaitek666 Nowicjusz (230 p.)
edycja 21 kwietnia 2016 przez kaitek666
No Hej :)

Od dłuższego czasu pracuję nad dość poważnym projektem w PHPie. Jest to mój pierwszy poważny projekt. Nie chcę zdradzać jego celu tutaj i teraz, ale bardzo bym chciał żeby ktoś kto już siedzi w tym zdecydowanie dłużej nie tyle co by mi pomógł, ale był w stanie ocenić teraźniejszą pracę, zaproponować to i owo, a przede wszystkim pomóc. Nie mówię, że potrzebuję tej pomocy, że sobie z czymś nie daję rady, ale bardzo bym chciał mieć przyjemność pracować z kimś tak samo/bardziej/mniej doświadczonym w danej branży i kogoś kto też robi to z pełnej pasji, nie z uwagi na sam zarobek lub korzyści materialne.

EDIT: Mam lat niespełna 18, nadal się uczę. Programowanie dla mnie to pasja i poszukuję po prostu kogoś, kto w tej pasji by się ze mną połączył.

Pozdrawiam :)

Kajetan

5 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Myślisz, że jeśli ktoś się pasjonuje programowaniem to będzie to robić za darmo? Za pasję się jednak płaci. Darmowa to może być najwyżej nauka wspólna
1
komentarz 21 kwietnia 2016 przez kaitek666 Nowicjusz (230 p.)
Tak, myślę tak. Uważam że niekoniecznie trzeba być materialistą pod względem wszystkiego. Dlaczego ktoś, jak ja, nie mógłby z czystej pasji i chęci umieszczenia czegoś w portfolio po prostu zrobić jakiegoś projektu na podstawie "coś z tego będzie"? Zedytuję post i dodam informacje o wieku i celu.
7
komentarz 21 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Proszę Cię. Jak można z pasją realizować czyiś projekt, przy którym powstawaniu nie uczestniczyło się?

Poza tym pasja programowania != pasja wkładana w projekt. Projekt może okazać się nudny, nierozwijający lub wykraczajacy zbyt daleko poza kompetencje.

Prośba o darmową robotę w taki sposób jak Ty robisz jest po prostu złodziejstwem. "Hej! Szukam super pasjonata magika który zrobi ze mną projekt! Niech czas spędzony będzie dla Ciebie największą nagrodą". Taki jest styl Twojej wypowiedzi.

Poza tym, ja pasjonuję się programowaniem - uwielbiam zróżnicowane problemy, gmerać w dokumentacji, tworzyć ciekawe rozwiązania. Jednak wiedza którą mam to suma wszystkich moich wydatków. Przez pół roku wydałem ok. 6 tys zł na materiały, szkolenia, wideokursy, wyjazdy itp. Jeśli teraz ktoś mi mówi, że mam zrobić coś za darmo tylko dlatego, ze jestem pasjonatem to włącza mi się instynkt matki broniącej swoje młode.

Tak swoją drogą - czy po tym projekcie "pasjonat" będzie mógł wpisać że zna się na obsłudze gita, jakiegoś trackera pracy (jira, youtrack, trello), potrafi scruma lub agile itp?

PS. chyba oburzyłem primadonnę
komentarz 21 kwietnia 2016 przez kaitek666 Nowicjusz (230 p.)
Styl mojej wypowiedzi jest adekwatny do stanowiska jakie prezentuję. Wolę sposób lekko luźniejszy w komunikacji z innymi, żeby okazać że jesteśmy chyba społecznością, która się razem jednoczy, a nie stara się nawzajem zaimponować, przynajmniej słownictwem. Poza tym, jeżeli mówiąc "chyba oburzyłem primadonnę" miałeś na myśli te dwa głosy w dół, to powiem Ci że nie oddałem ani jednego .

Nie podoba mi się stanowisko jakie reprezentujesz i nie podoba mi się oczernianie mnie za "złodziejstwo", Możemy sobie wyjaśnić jedno, wyjaśnić drugie, ale nic o sobie nawzajem nie wiemy i nie widzę kompletnie powodu używania takich ciężkich oskarżeń.

Oczywiście nie omieszkam zgłosić tego komentarza. Powinniśmy tworzyć społeczność, która się jednoczy a nie stara się wywyższyć nawzajem. Sposób Twojej wypowiedzi mógłby być dysmotywujący dla kogoś z mniejszą samooceną.
2
komentarz 21 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
  1. Mówisz o poważnym projekcie w PHP - języku obiektowym
  2. Nie mówisz czego dotyczy ten projekt
  3. Jednak prosisz kogoś z doświadczeniem aby zrobił coś za ciebie bo tego nie potrafisz - lub prosisz kogoś o code review swojego programu wytknięcie Ci błędów i naprowadzenie na dobrą ścieżkę
  4. Sugerujesz że osoba która się czymś pasjonuje musi to robić za darmo (nie zarabiać na swojej pasji). 

Nie jest to uczciwe podejście - dlatego taka a nie inna jest moja reakcja. Stawiasz wymagania, nie dając nic od siebie, robisz patos i otoczkę ciekawego projektu, który de facto nie istnieje. Nie odpowiedziałeś mi nawet czy osoba pomagająca Ci będzie mogła się pochwalić w CV tym, że chociażby z gita umie korzystać. Jeśli PHP to dziś zaczyna dominować PHPSpec i PHPUnit na rynku, gdzie firmy z wielką chęcią biorą takich programistów, co potrafią testować. 

Teraz wejdź na zlotemysli.pl albo inna ksiegarnie, poszukaj Praw Sukcesu Napoleona Hilla. Warto byś zaopatrzył się w te pozycje ponieważ pokazują one w jaki sposób powinno się podchodzić do wielkich marzeń i jak zarażać innych swoją pasją. Dodatkowo jest to fajny motywator i pozwala się uczyć na błędach ludzi, którzy byli/są kreatorami dzisiejszego swiata.

+1 głos
odpowiedź 21 kwietnia 2016 przez niezalogowany

nie tyle co by mi pomógł, ale był w stanie ocenić teraźniejszą pracę, zaproponować to i owo, a przede wszystkim pomóc.

To w końcu chcesz tej pomocy, czy nie?

Programowanie dla mnie to pasja i poszukuję po prostu kogoś, kto w tej pasji by się ze mną połączył.

Brzmi to trochę, jak zaproszenie do jakiejś sekty. 

@EDIT
Po tytule wnoszę, że owo zaproszenie, nie jest wcale do sekty... :|

+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Wolę poświęcić czas na swoje projekty których mam mnóstwo w głowie niż ciupać kod dla kogoś innego a jak zaczną jakieś z tego pieniądze się pojawiać to gówno dostane albo jakieś ściepy.. :D Pozdro
0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2016 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
Opowiedz trochę o tym startupie, to wszyscy ocenimy i porozmawiamy. :) Wrzuć trochę kodu. Społeczność skomentuje to w jaki sposób piszesz, co poprawić a co jest fajne.

Skoro nie chodzi Ci o pieniądze, tylko pasję, to dlaczego mielibyśmy w tym wszyscy nie uczestniczyć, hmm? :) Ktoś, kto zechce z Tobą współpracować, na pewno nie omieszka do Ciebie napisać i podzielicie się 50/50, jeśli wypali :)

Nie rozumiem trochę tego wjazdu na Eventa, bo pasja to jedno, ale żyć z czegoś trzeba, więc bardziej doświadczeni mogą po prostu mieć opory.

http://www.maciejaniserowicz.com/2016/04/07/jak-zarobilem-na-blogu-programistycznym-50tys-w-2-tygodnie/

Maciej tutaj trochę oddał sedna sprawy, polecam się zapoznać.
1
komentarz 21 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Pasją Harrego Kahne była multizadaniowość, więc na tym zarabiał robiąc genialne pokazy swoich umiejętności.

Pasją Edisona była wszelkiej maści inżynierka i elektryczność, więc na tym zarabiał.

Pasją śpiewaków jest śpiewanie - więc każdy z nich daje koncerty za pieniądze.

Nie rozumiem zaś myślenia, które mówi bezpośrednio, że jeśli ktoś się czymś pasjonuje to ma to robić dla kogoś za darmo. Co innego robić coś dla siebie, bez myślenia o zarobku, a co innego robić coś dla kogoś za darmo.

Wydźwiek postu autora jest taki, że tak a nie inaczej zareagowałem. Jasno sugeruje ludziom, że chce kogoś doświadczonego do wykonywania jakiejś pracy, za którą nic się nie otrzymuje. Wymaga więc wiedzy pasji i nieoczekiwania jakiegokolwiek zarobku.

Zdobycie wiedzy kosztuje, sam w pół roku wydałem masę pieniędzy na szkolenie siebie, o czym już napisałem. Nie robiłem tego by później za darmo wykonywać robotę za kogoś, kto nawet nie da mi doświadczenia które mogę wpisać w cv.

To jest jak z historyjką o tym hydrauliku. Aqua Park stoi bo pompa wodna przestała działać. Majster parkowy wysiadł, nie ma pojęcia co zrobić, cały zespół już kilka godzin się zastanawia jak to naprawić. Starty są ogromne, bo ludzie pchają się drzwiami i oknami do obiektu a nie moga być wpuszczeni bo grozi im niebezpieczeństwo gdy pompa nie działa. Zadzwoniono po hydraulika. Obejrzał rury, stuknął młotkiem i wszystko zaczęło działać. Gdy wystawił rachunek na 20 tys zł to wszyscy byli w szoku, że taka cena.

Jednak on za swoje szkolenie musiał zapłacić, za lata spędzone na łapaniu wiedzy też nikt mu nie płacił i nikt mu nie zwróci tych chwil, które mógł wykorzystać na przyjemniejsze czynności, dojazd, prowadzenie własnej działalności, opłacenie ubezpieczenia itp. Gdyby nie jego pomoc, to Aqua Park straciłby wiele więcej niż 20 tys.

Oczywiście sparafrazowana historia, jednak chodzi o obraz tego, że taka praca za darmo nie jest dobrą opcją. Ja mimo że pasjonuję się programowaniem to niekoniecznie musi mnie pasjonować stworzenie oprogramowania do strzyżenia owiec. Dajmy na to.

Maciej się mądrzy, ale chciałbym, żebyś wiedział iż pracuje on jako szkoleniowiec w Bottedze, która za 3 dniowe szkolenie 10 pracowników otrzymuje wynagrodzenie ~35 tys zł. Czyli w miesiącu mogą zarabiać w granicy 245 tysięcy zł jeśli nie mają żadnych przerw.

Mając choćby 10 część miesięcznie tych zarobków każdy może mówić, że ma pasję w sobie i mieć czas i chęci na jej rozwój.

Inaczej bym zareagował gdyby autor nie napisał tego postu w takim tonie jaki jest.
–1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 22 kwietnia 2016 przez jpacanowski
Hej, nie wiem dokładnie o co tobie chodzi, ale byłbym zainteresowany dołączyć do wspólnego projektu. Wspólnie się fajnie coś tworzy, a i można od siebie się dużo nauczyć. Możemy pogadać, ale muszę znać więcej szczegółów poprzez priv. Co prawda dotąd zajmowałem się tylko frontendem, ale coraz częściej siedzę też w backendzie. Razem możemy przygotować jakieś środowisko pracy i pogadać o jakiejś wspólnej komunikacji. Git to też nie jest coś, co wymaga roku aby potrafić używać. Przyznam też, że nie rozumiem tego całego obużenia innych i nie rozumiem jak można być aż takim materialistą i nie rozumiem tego całego oczerniania. Widziałem twój kanał na YT i widzę, że jesteś spoko, chociaż nie przepadam za YT.
2
komentarz 22 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Przyznam też, że nie rozumiem tego całego obużenia innych i nie rozumiem jak można być aż takim materialistą i nie rozumiem tego całego oczerniania.

oburzenia*

Ty nazywasz to, o czym ja mówię materializmem a ja prawdziwą współpracą. Ja zaś nie rozumiem ludzi, którzy szukając pasjonatów mają na myśli murzynów. Ostatnio nawet na grupach fejsbukowych HRowcy robią takie dziwne akcje szukając pasjonatów w grupach ludzi, którzy zajmują się zawodowo programowaniem. Po czym wyskakują z nieciekawym projektem, który okazuje się być mało ciekawy, krótki, z deadlinem na wczoraj za jakieś marne 700 zł.

Pisałem oczywiście wcześniej dokładnie więc powinieneś dokładnie rozumieć o co mi chodzi. Jeśli chodzi o inne osoby to znając życie zobaczyły, że się burzę, nie skumały dlaczego i pod wpływem tego same się oburzyły.

Gdyby post autora miał wydźwięk: "hej - mam super pomysł na projekt, jednak wiem, że dużo wiedzy do zdobycia przede mną, nie mam też wielkiego doświadczenia i potrzebuję pomocy kogoś z bardziej doświadczonych ode mnie. Na początek myślę o wspólnej nauce, później jak się poznamy lepiej to pomyślimy o pokazaniu światu naszych wypocin a i może uda się przy tym wtedy zarobić - to wtedy się podzielimy sprawiedliwie", to moja reakcja byłaby zgoła inna. W tym poście zaś jest wyraźne sugerowanie, że on ma projekt, potrzebuje kogoś kto już coś umie, oraz ta osoba powinna być pasjonatem, żeby usprawiedliwić darmowość jego prac.

Przykro mi, ale pasjonaci wydają tyle pieniędzy na szlifowanie swoich pasji, że raczej wykonywanie czyiś pomysłów za darmo ich nie powinno kręcić. W końcu skoro są takimi pasjonatami, to mogą spokojnie wymyślić swoje projekty wink Nwm, poczytaj moje wcześniejsze wypowiedzi tu.

Podobne pytania

+3 głosów
4 odpowiedzi 408 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2016 w Nasze projekty przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 191 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2016 w Offtop przez natrov Gaduła (3,970 p.)
+22 głosów
27 odpowiedzi 2,080 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...