• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia bez technikum informatycznego

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
2,230 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2016 w Offtop przez talerz Początkujący (380 p.)
Siema, planuje swoje życie no i zastanawiam się nad studiami informatycznymi. Pech chciał, że wybrałem zupełnie inny kierunek niż bym chciał w szkole średniej i teraz się zastanawiam czy z wiedzą, którą posiadam czyli HTML, CSS podstawy PHP podstawy co do napraw komputera trochę ogarniam MySQL no i oczywiście z pasją do informatyki czy iść od razu na studia (obawiam się, że nie ogarnę co się tam dzieje) czy lepiej iść do szkoły policealnej i tam się poduczyc typowo do informatyki i potem na studia. Proszę o opinie na ten temat. Jeszcze mam pytanie czy na studiach raczej goni się jak najszybciej tematy czy na luzie tak żeby wszyscy zrozumieli o co chodzi? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

8 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
wybrane 20 kwietnia 2016 przez talerz
 
Najlepsza

Osobiście uważam, że szkoła policealna to strata czasu. Ale to tylko moje zdanie smiley

Mały edit. Skoro jesteś w szkole średniej to bez względu na profil, będąc ukierunkowanym na informatykę rozwijaj się w domu! Internet, masa tutoriali kursów itd. 

+3 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Na studiach informatycznych najtrudniejsze są matma i fizyka. Jeżeli chodzi o przedmioty czysto kierunkowe to i tak są one prowadzone od totalnego zera. Czyli pewnie po skończeniu studiów będziesz znał podstawy HTML, CSS, PHP, SQL i może JS. Ogólnie będziesz znał podstawy wszystkiego, czyli tak na prawdę nic. Jeżeli będziesz się kształcił we własnym zakresie to szybko dojdziesz do wniosku, że studia dają tylko papierek, a nie realną wiedzę i umiejętności.
+2 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez Artur Wraga Obywatel (1,870 p.)
No ja i tak mam gorzej od ciebie ... programowaniem interesowałem się już w gimnazjum ... pierwsze programy z pascalem i książki Marciniaka. .. mimo wszystko w okolicy nie było profili informatycznych i rodzice posłali do technikum mechanicznego... uznali ze tak będzie lepiej bo w okolicy jest dużo zakładów z tej dziedziny między innymi huta stalowa wola. Po technikum które w ogóle mnie nie interesowało i uczyłem się tylko tyle ile musiałem aby nie oblać szkoły. No ale ciężko uczyć się czegoś co kompletnie cie nie interesuje prawda ? Po technikum matura i za granicę ... zlecialo parę lat... mam prawie 30 na karku i wiem ze juz nie cofne casu i wiem że już nigdy nie będę robił tego co lubię. Ciężki było by teraz zaczynać karierę zwłaszcza ze mam rodzinę i musze na nich pracować. Studia odpadają. Samouka nikt nie przyjmie ... gdybym mógł cofnąć czas zrobił bym wszystko inaczej ... po swojemu.
1
komentarz 21 kwietnia 2016 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Nie zgodzę się z tym, że samouka nikt nie przyjmie. Akurat programowanie jest taką dziedziną, w której portfolio z ciekawymi projektami jest warte nie mniej niż papier ukończenia szkoły wyższej.

Pozdrawiam!
+2 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez Dominik Lange Obywatel (1,700 p.)
Ja poszedłem na informatykę po technikum energetycznym, dasz radę :p A jak szybko będzie przerabiany materiał to zależy od uczelni i konkretnego przedmiotu.
1
komentarz 21 kwietnia 2016 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
Planuje zrobic identycznie, jestem w technikum energetycznym w Lublinie i nie zamierzam uczyć się w tym kierunku, 0 zainteresowania w tym a zainteresowanie w branży IT tak działa xd
+1 głos
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Studia jeżeli już.

Goni się oby materiał był zrobiony.
+1 głos
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
ja się zabieram za programowanie a pracuje obecnie na magazynie :D
komentarz 20 czerwca 2023 przez ow Nowicjusz (150 p.)
i jak ci idzie?
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez talerz Początkujący (380 p.)
Dziękuję, tego właśnie chciałem się dowiedzieć czy zaczyna się od podstaw czy juz leci się nie wiadomo gdzie i jak szybko :) Teraz tylko oby matura poszła po mojej myśli i wybieram się na studia informatyczne, a uczyć to i tak się będę w domu dodatkowo.

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
komentarz 20 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Od 0, ale, przynajmniej w moim  przypadku pierwszy rok z pascalem był o dziwo ciekawy, bo poznawało się wszystko, taka magia to programowanie było. Koelejne lata to już  2 języki/semestr przeważnie. Choć w pewnym momencie miałem 4/semestr..  w każdym razie,  w jeden semestr opanujesz podstawy np c++ a w drugim  już nie pamiętasz jak coś w tym napisać, bo uczyłes się kolejnych języków. Oczywiście jak wybierzesz jeden swój i będziesz go szlifował to nie zapomnisz, ale w innym wypadku to leci się oby materiał przerobić
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Dokładnie jak poprzednicy napisali, każdy przedmiot kierunkowy jest zaczynany od zera, może zdarzyć się, że na kolejnych semestrach będziesz miał kontynuację owych przedmiotów (lub będzie możliwość doboru przedmiotu) gdzie tematyka będzie już bardziej zaawansowana. Problem ze studiami informatycznymi jest taki, że są przedmioty których nikt nie tłumaczy od zera jak Algebra, Matematyka Dyskretna, Fizyka itd. (tam wykładowcy zakładają, że jesteś co najmniej tak zapatrzony w wiedzę jak oni sami) ;)  Ale wszystko da się zdać jak człowiek będzie miał chęci.
komentarz 21 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Macie jakies dobre materialy do matematyki dyskretnej(bo to algorytmika z tego co wiem)? Niestety w technikum informatycznym tego nie mialem, sam ogarnelem tylko podstawy podstaw i to pewnie nie za dobrze, a z tego co wiem bedzie potrzebne :)
1
komentarz 21 kwietnia 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)

Matematyka deskretna to m in. 

  • Twierdzenie o liczbach pierwszych
  • Twierdzenie Wilsona
  • Sito Erastotenesa
  • Złożoność algorytmu Eukliedesa
  • Równania diofantyczne
  • Kongruencje
  • Funkcja Eulera
  • Twierdzenie Eulera
  • Chińskie twierdzenie o resztach
  • Algorytm Rabina Millera
  • RSA
  • Protokół Diffiego Helmana
  • wariacje i kombinacje (z powtórzeniami i bez)
  • Permutacje
  • Rozkład permutacji na transpozycje
  • Liczby Sterlinga
  • Trójkąt Sterlinga
  • Liczby Bella

I coś by się jeszcze znalazło, ale to tak na szybko ;D

Podobne pytania

–2 głosów
4 odpowiedzi 601 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez roksek Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 628 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 181 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dareczek123 Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...