• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z WINDOWS 8.1

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
366 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Sara Radelicka Nowicjusz (140 p.)
Cześć :) Od 4 miesięcy nie działają mi aplikacje np. aparat, muzyka, sklep. "[b]Nie można otworzyć tej aplikacji. Wystąpił problem z aplikacją [...]. Skontaktuj się z administratorem w sprawie naprawy lub ponownej instalacji tej aplikacji[/b]." Szłam po poradę do wielu znajomych, niestety nikt nie potrafił mi pomóc, więc postanowiłam udać się po pomoc na forum, znacie się na rzeczy mam nadzieje, że ktoś potrafi mi pomóc.  :( Szukałam na stronie windows'a ale nic nie pomogło.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)

Spróbuj uruchomić wiersz polecenia jako administrator i wpisz polecenie - sfc /scannow - to naprawi ewentualne uszkodzone pliki systemu.

Ewentualnie jeśli aplikacje nadal nie będą działać - możesz spróbować wykonać czynności wymienione tutaj - http://www.eightforums.com/tutorials/21051-apps-tiles-not-working-responding-fix-windows-8-a.html

komentarz 21 kwietnia 2016 przez Sara Radelicka Nowicjusz (140 p.)
1.nie działa

2. spróbuje dzieki:)
–4 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez mmr0429 Bywalec (2,010 p.)
edycja 20 kwietnia 2016 przez mmr0429

Z tego co wiem nie można tych aplikacji usunąć/przeinstalować, są trzy rozwiązania:

- instalacja windowsa od nowa, ew może warto spróbować zaktualizować do win 10, windows po jakimś czasie przestaje nadawać się do codziennego użytku, dlatego polecam zrobić kopie zapasową twoich danych i zainstalować go od nowa. to gwarantuje rozwiązanie problemów na następne kilka miesięcy smiley

- używanie innych programów tego typu

- instalacja jakiegoś normalnego systemu operacyjnego ... laugh

komentarz 21 kwietnia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
Przepraszam, ale co masz na myśli mówiąc że Windows po jakimś czasie przestaje nadawać się do codziennego użytku?
komentarz 21 kwietnia 2016 przez mmr0429 Bywalec (2,010 p.)

Ech, reinstalowałem tyle razy go moim znajomym/rodzicom bo po max roku tak mulił że nie nadawał się do niczego, do tego bluescreeny, szalenie postępująca fragmentacja dysku, podatność na wirusy itp. Pewnego dnia nie wytrzymałem i zainstalowałem moim rodzicom Ubuntu, najciekawsze jest to że od 2012 roku działa jak nowy, nie obrażam użytkowników windowsa, ale jak się nie potrzebuje narzędzi takich jak np Photoshop czy Sony Vegas to nie rozumiem po co się męczyć z tym, można mieć za darmo system który wiadomo że nigdy cię nie zawiedzie, takie ubuntu działa po zainstalowaniu na praktycznie każdym sprzęcie, nawet jak ma się egzotyczne karty bluetooth/wifi, uefi, dynamiczne przełączanie kart graficznych, wiem bo sam mam takie w laptopie, nie musiałem instalować NIC, system po prostu działał od początku, dodatkowo linux nie ma takiej podatności problemy windowsa, czyli luki w zabezpieczeniach, wirusy, syf w rejestrze, fragmentacja, bluescreeny itp.

Na prawdę polecam, szybki niezawodny system, a jak ktoś się bardziej zainteresuje to może go zmodyfikować to strasznie niskiego poziomu gdzie hardware łączy się z software.

Trochę się rozpisałem, ale warto dać szansę temu systemowi smiley yes

komentarz 21 kwietnia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)

Zdecydowanie masz rację, ale te nowsze Windowsy nie są już takie byle jakie i jeżeli ktoś potrafi je używać tak, aby nie nałapać dziadostwa to taki system może śmigać dożywotnie jak nowy. smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,427 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez AV'ger Użytkownik (790 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 154 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 468 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...