• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SQL Wyswietla daty i pod nimi liczbę.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
212 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2016 w SQL, bazy danych przez Lukasz95 Bywalec (2,160 p.)

Cześć, mam wyświetlić chronologicznie datę przyjęć pracowników i liczbę pracowników, chcę to zrobić poleceniem UNION ale złączyć tabele można tego samego typu tylko ,a ja mam inta i datę i wywala mi błąd.
Może jest jakiś inny sposób żeby to zrobić?


 

SELECT start_date
FROM 
  pracownicy
UNION
SELECT COUNT(start_date) FROM pracownicy
ORDER BY 1;

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez DCC_IT Początkujący (330 p.)

Po co złaczać 2 razy tę samą tabelę?

SELECT start_date, COUNT(id)
FROM pracownicy
GROUP BY start_date ORDER BY start_date

Zamiast id może być dowolne inne pole z tabeli pracownicy  poza start_date

komentarz 20 kwietnia 2016 przez Lukasz95 Bywalec (2,160 p.)

Tylko tutaj wyświetla  datę i liczbę ile jest poszczególnych dat*(jak na obrazku) , a ja chcę żeby wyświetlało wszystko razem w jednej komórce.



 

komentarz 20 kwietnia 2016 przez DCC_IT Początkujący (330 p.)
komentarz 20 kwietnia 2016 przez Lukasz95 Bywalec (2,160 p.)
Nie, nie chodzi mi o zapisaniu w jednej kolumnie tylko żeby gdzieś z boku albo pod rekordami z datami była wyświetlona liczba wszystkich dat(co jest równoznaczne z liczbą pracowaników)
komentarz 20 kwietnia 2016 przez DCC_IT Początkujący (330 p.)

Nie do końca rozumiem o co chodzi. Liczba wszystkich dat nie będzie liczbą wszystkich pracowników, bo jak widać nawet po wynikach które wrzuciłeś jednego dnia może być przyjętych kilku pracowników. Ale OK jeśli chcesz mieć gdzieś z boku liczbę wszystkich dat to wykonaj drugie zapytanie:

SELECT COUNT(DISTINCT start_date)
FROM pracownicy

A jeśli chcesz mieć listę wszystkich pracowników to po prostu:

SELECT COUNT(*)
FROM pracownicy

 

komentarz 20 kwietnia 2016 przez DCC_IT Początkujący (330 p.)

Lub jeśli chcesz koniecznie mieć to pod spodem jako oddzielny wiersz to użyj UNION ale wcześniej skonwertuj wyniki obu zapytań to typu CHAR funkcja CONVERT().

http://dev.mysql.com/doc/refman/5.7/en/charset-convert.html

 

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 209 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2016 w SQL, bazy danych przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 840 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,490 wizyt

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,626 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...