• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Divy podczas zmieniania rozdzielczości/wielkości okna przesuwają się

Object Storage Arubacloud
0 głosów
631 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Problem wygląda następująco: Gdy zmieniam rozdzielczość/wielkość okna to divy się rozjeżdżają (zmieniają swoje położenie) Dobrze widać to na screenshotach:

1. Normalnie otwarte okno, wszystko git!

.

2.Rozmiar okna zmniejszony/ zmieniona rozdzielczość

Dokładnie widać tu różnicę między tłem strony a tłem diva, a poza tym div zmienił swoją lokalizację!

Jak na to zaradzić? Czy da się jakoś divy przykleić do tła "na stałe"? Oto kod CSS

body
{
	background-image: url("background_img/congruent_pentagon.png");
}
	
#container
{
	position: relative;
	left: 50%;
	width: 1200px;
	height: 1500px;
	margin-left: -600px;
}	

/*...*/

#divwykresu
{
display: block;
margin-top: 100px;
width: 589px;
height: 650px;
text-align: center;
position: absolute;
left:50%;
margin-left:-232px;
top: 1094px;
}

	
	
	
	

Z góry dzięki za pomoc!

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
@media w CSS
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli chcesz, żeby wykres podczas przewijania był cały czas w tym samym miejscu to musisz w "#divwykresu" zamiast "position: absolute" wpisać "position: fixed".

Pozdrawiam!
komentarz 20 kwietnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Nie, nie chodzi mi o to. Chodzi mi o to, że ta strona na innej rozdzielczości wygląda inaczej. Divy się "rozjeżdżają", uciekają na boki, zmieniają położenie. Chcę tego uniknąć, ale nie potrafię :(
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez jajoxd15 Gaduła (3,740 p.)

Position: fixed; daje możliwość utrzymania diva lub jakiegokolwiek elementu w tym samym miejscu. 

#divwykresu
{
width: 589px;
height: 650px;
text-align: center;
position: fixed;
left: 232px;
top: 1094px;
}
#container
{
    position: relative;
    margin: 0 auto;
    width: 1200px;
    height: 1500px;
 text-aligin:center;
}   
body
{
    background-image: url("background_img/congruent_pentagon.png");
    margin: 0 auto;
    text-aligin: center;
    padding:0;
}

Poza tym ustaw sobie rzeczy związane z tłem http://www.w3schools.com/css/css_background.asp 

komentarz 20 kwietnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Nie do końca o to mi chodziło. Nie chcę, aby ten div "chodził" za mną, ale chcę, żeby był "przyklejony do tła", to znaczy, żeby po prostu tam był i nie zmieniał swojego położenia, ponieważ u osoby z inna rozdzielczością ta strona po prostu się "rozdupczy" :D

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 339 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 383 wizyt
pytanie zadane 24 października 2015 w HTML i CSS przez DariuszH Gaduła (3,100 p.)

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...