• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Visual C# rysowanie prostej pod kątem, względem innej prostej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
486 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2016 w C i C++ przez ByeCry Nowicjusz (180 p.)

Witam, chciałbym prosić Was panowie i panie o pomoc.
Mianowicie piszę program, który symuluje załamanie światła w różnych warunkach. Symulacja warunków sama w sobie to żaden wręcz problem, gdyż aby otrzymać kąt załamania wystarczy podstawić kąt padania i zmienne środowiska pod odpowiedni wzór.
Problem jednak rozebrał mnie na samym początku. Jak, używając Visual C# Windows Form Application mam wyrysować ten wykres do postaci jak na obrazku?

 

Próbowałem metody drawline i wzoru 

double x1 = (aktualna_pozycja_x - x) * Math.Cos(kat) - (aktualna_pozycja_y - y) * Math.Sin(kat) + x;
double y1 = (aktualna_pozycja_x - x) * Math.Sin(kat) + (aktualna_pozycja_y - y) * Math.Cos(kat) + y;

Linie rysują się poprawnie, ale przy zmianie kata o 1 stopień moja prosta przemieszcza się dziwnie i chaotycznie. Dodam, że próbowałem różnie podstawiać zmienne pod ten wzór, a chodzi mi o funkcję, która przyjmuje kąt i odpowiednio drukuje linię nachyloną o TEN kąt względem punktu, który na obrazku wyżej jest w kółeczku. Z góry dziękuję za pomoc i rady.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
a wziales pod uwage ze funkcja przyjmuje katy w radianach? https://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/system.math.sin(v=vs.110).aspx
komentarz 20 kwietnia 2016 przez ByeCry Nowicjusz (180 p.)

Nie, nie wziąłem tego pod uwagę i teraz działa :D Dziękuję
Rozwiązanie na kąt to 

  kat = Math.PI * kat/ 90;

 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 135 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 130 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2019 w Visual Basic przez tales Nowicjusz (210 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...