• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed ubuntu server na vm + VcXsrv brak okna gnome-terminal

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
247 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez bartolinciu Dyskutant (7,580 p.)
zamknięte 19 kwietnia 2016 przez bartolinciu
Próbowałem odtworzyć następującą konfigurację: Windows na fizycznym sprzęcie + linux na vm'ce tak aby można było korzystac z narzędzi linuxowych na windowsie. Robiłem to według tego filmu : https://youtu.be/OHGysGcRFFI. Wszystko szło fajnie do czasu testu połączenia vm'ki z VcXsrv. Ustawiłem DISPLAY na ip hosta mojej vm'ki i odpaliłem gnome-terminal. Okienko nie pojawiło się. Zamiast tego zniknął napis informujący o lokalizacji, można było wpisywać cokolwiek, lecz terminal nie robił nic oprócz przenoszenia do nowej linii po naciśnięciu klawisza enter. Może jest jakiś kruczek? Coś co trzeba dodatkowo ustawić w jakimś pliku konfiguracyjnym, a może dodatkowe ustawienie do VcXsrv?

Windows 10

Ubuntu Server 15.10 64-bit

VirtualBox 5.0.14-105127

Z góry dziękuję za pomoc.
komentarz zamknięcia: rozwiązano problem

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2016 przez bartolinciu Dyskutant (7,580 p.)
Dobra już załatwiłem, sprawę. W PuTTY nie zaznaczyłem Enable X11 forwarding w Connection->SSH->X11

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 13 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 496 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...