• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak nauczyliście się jezyka Angielskiego?

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
795 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2015 w Offtop przez Kimi Bywalec (2,050 p.)
Dogadać się dogadam ale oczekuje od siebie więcej.Chce umiec płynnie i co ważniejsze poprawnie gramatycznie mówic.Sam ucze sie z gier i szkoły. Ciekawi mnie jak Wy uczycie sie tego języka. Może istnieje jakiś kanał na YT lub magiczna strona która pomaga w nauce?

Pjontka ;)

11 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
wybrane 22 kwietnia 2015 przez Kimi
 
Najlepsza
Ja się w sumie nie uczyłem - czytałem artykuły, oglądałem filmy/seriale, grałem w gry. Podłapałem jaki jest tam akcent, czasów nauczyłęm się ze szkoły i jakoś idzie do przodu.
+4 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez Do.Zzay Mądrala (5,700 p.)
Trzeba go używać w praktyce, musisz się szkolić za każdym razem gdy masz okazję. Angielski ze szkoły znacznie się różni od tego w używanego za granicą. Uczysz się zamawiać danie w restauracji a sprawy w urzędzie nie potrafisz.
+3 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Szkoła (niewiele)

gry/filmy/seriale (głownie)

Mieszkanie w kraju 'anglojęzycznym' (+30 do Flow i +40 do rozumienia ze słyszenia)

Ale gramatyki i tak nie umiem :)
+3 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
edycja 22 kwietnia 2015 przez hit02

Mi pomaga magiczna dokumentacja Intel'a. Czytam i rozumiem coraz więcej. smiley Jak nie interesujesz się asemblerem, to możesz czytać praktycznie każdą inną dokumentację.

+2 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez Kimi Bywalec (2,050 p.)
A co myślicie o oglądaniu filmów po Angliesku tylko bez napisów. Np Anomaly na YT? Daje to coś? Bo słyszałem różne opinie.
komentarz 22 kwietnia 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Jeżeli chcesz oglądać filmy w języku angielskim to polecam tę stronę: http://ororo.tv/

Pozdrawiam.smiley

komentarz 22 kwietnia 2015 przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)
Ja na początku oglądałem z angielskimi napisami i to mi dużo pomogło. Całkiem bez napisów czasami nie zrozumiem jakichś słów.
komentarz 23 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Nom ororo jest bardzo dobre do tego. ;P
komentarz 23 kwietnia 2015 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Barzdo dobra metoda, polecam!
+2 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)
W szkole angielski miałem tylko w podstawówce i poznałem tam tylko jakieś podstawy. Później podszkoliłem się na grach/muzyce/filmach jeszcze później na czytaniu i oglądaniu tutoriali. Ale najwięcej mi dało utrzymywanie kodu i dokumentacji po angielsku + używam SuperMemo raz na czas bo uważam, że fajnie systematyzuje wiedzę. Może nie jestem jakimś pro z angielskiego (na oko b1/b2) ale na rozmowie o pracę po angielsku zrozumiałem wszystko, gorzej z wypowiedzią ale to tylko przez brak wprawy, nie mam aż takiej płynności w mówieniu.
+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
edycja 22 kwietnia 2015 przez kotfuterkowy
W sumie ciągle się go uczę. W podstawówce miałem tylko rosyjski, w liceum rosyjski i angielski. Ale nie miałem wtedy jeszcze internetu i pojęcia do czego właściwie ten język mógłby mi się przydać. Na studiach też traktowałem ten język trochę po macoszemu, ciągle były pilniejsze rzeczy do nauki. Dopiero potem zacząłem uczyć się go bardziej na poważnie. Czytam anglojęzyczne strony www, oglądam video na YT, a dziś wreszcie dotarła do mnie książka "The Slight Edge" - to pierwsza książka napisana po angielsku, którą mam zamiar "połknąć", W sumie najgorzej idzie mi rozumienie ze słuchu, z tekstem pisanym radzę sobie całkiem nieźle. Ale chciałbym się podszkolić w łapaniu tekstu ze słuchu. Z filmikami z tematyki tech/personal development ( a więc tymi, które mnie interesują) nie mam problemu, za to jakieś inne już średnio rozumiem. Zna ktoś jakieś techniki? Oglądanie fimów po eng wydaje mi się zbyt hardcorowe - za dużo powiedzonek - typowych dla angielskiego.
+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Jak trzeba bylo kuć słówka to fiszki, ponieważ nauka polega na odpowiednim użyciu danego słówka w zdaniu, co sprawia,że uczysz się kilku rzczy na raz.
Co do rozumienia, to seriale bardzo dużo dają, jednak, żeby się nauczyć, trzeba zacząć sporo mówić.
Zupełnie inna półkula mózgu jest odpowiedzialna za rozumienie danego języka a inna za mówienie w nim, tak więc należy ćwiczy te niezależne funkcje osobno.
+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)

Z gier albo filmików na ytsmiley

komentarz 23 kwietnia 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)

Oglądam na yt kanał pewdiepie ,naprawdę możńa się dużu nauczyć laugh

komentarz 23 kwietnia 2015 przez Kimi Bywalec (2,050 p.)
Sam od jakiegoś czasu oglądam Anomaly i rozumiem tak z 40%. Wiec tak z niczego ogarne to drugie 60? xD
+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez wojciech.szlosek Użytkownik (960 p.)

Wyjedź do Anglii, założę się, że po miesiącu będziesz wspaniale mówić. wink

0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Ja polecam apkę w smartfonie z radiem internetowym, będziesz po jakimś czasie płynnie umiał mówić i rozumieć. UWAGA! Nie słuchaj wiadomości w radiu bo złapiesz doła albo depresję bo puszczają w wiadomościach mało sprzyjające głowie newsy. Powodzenia i pozdrawiam Piotr.

Podobne pytania

+23 głosów
6 odpowiedzi 8,987 wizyt
pytanie zadane 17 września 2015 w Nasze projekty przez Łukasz Piwko Użytkownik (800 p.)
–2 głosów
5 odpowiedzi 1,651 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...