• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Webmasterka od czego zacząć ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
503 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
edycja 18 kwietnia 2016 przez TheFeniks
Cześć !

Mam krótkie pytanie mianowicie :

Od jakiego języka webowego zacząć w ogóle tworzenie stron www ?

PHP,CSS,HTML ?

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2016 przez niezalogowany
html+css
komentarz 18 kwietnia 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
No dobra to co teraz pierwsze html czy css ?
komentarz 18 kwietnia 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
oczywiście, że css
komentarz 18 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
HTML i CSS jednocześnie.
komentarz 18 kwietnia 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
Dobra dzięki za odpowiedź ! :)

Pozdrawiam !
+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2016 przez ASido Użytkownik (510 p.)
*w ogóle

Na sam początek HTML uzupełniony o CSS
+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Zacznij od HTML i CSS.

Tu masz to co potrzebujesz na początek
http://forum.pasja-informatyki.pl/19205/jak-sie-uczyc-html5-css3-i-js?show=122385#a122385

+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Zacznij od HTML  jak go opanujesz to CSS następnie jak w 100% nauczysz się tego możesz brać się za JavaScript potem MySQL po tym PHP gdy tego sie nauczysz bierz się za frameworki :)
+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Jeżeli rozpoczynasz przygodę z stronami internetowymi, doskonałym wstępem do nauki może być" Moja pierwsza strona internetowa w HTML5 i CSS3" - darmowa książka do nauki HTML5 i CSS3, pozwalająca na poznanie wstępnych tajników pisania stron WWW. Autorem jest Damian Wielgosik, znany polski front-end developer. Co ważne, książka jest darmowa i można ją pobrać w formie PDF. Link: http://ferrante.pl/books/html/
+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2016 przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)
"Webmasterka" to tego słowa się wciąż używa? Słyszałem o nim w 2004, 2005, 2006 ale dziś? Dziś są bardziej profesjonalne nazwy jak front-end, back-end. IMHO widziałem ogłoszenia pracy "webmaster" o_O.
komentarz 18 kwietnia 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
No podczas pisania pytania to mi się nasuneło :P
komentarz 18 kwietnia 2016 przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)
Spoko, spoko. Nie kierowałem tego bezpośrednio do Ciebie, mimo, że jestem na tym forum kilka dni to przejrzałem trochę tematów i często ludzie stosuję te starodawne, wykluczone przez branżę określenie.

Widzę, że na tym forum minusy lecą, jeżeli się powie coś nie tak, co jest zgodne z dzisiejszym stanem rzeczy.
komentarz 18 kwietnia 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
Już nie masz minusa.

-1+1=0 :D

 

Ps. Zobaczyłem na twoim profilowym szkołe programowania Prata. Jak ci się podoba/podobała ? Bo wczoraj kupiłem :P
komentarz 18 kwietnia 2016 przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)
Dopiero zaczynam :)

Wziąłem sobie na pierwszy rzut "Programowanie. Teoria i praktyka z wykorzystaniem C++" od Bjarne Stroustrup i tu pracuje mi się świetnie, bardzo ciekawe ćwiczenia programistyczne, szybko człowiek zaczyna robić coś ciekawego, autor nie rozpisuje się na X stron na dany temat, co nowicjuszowi może być zbędne "teraz" i tylko przytłacza go ilość wiedzy.

Szkoła programowania mhm przejrzałem, przeczytałem w połowie drugi rozdział i odstawiłem na później jak przerobię powyższą książkę. Średnio mi się czyta, ćwiczenia, które przejrzałem mało ciekawe.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 566 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bOY123 Początkujący (420 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,041 wizyt
–2 głosów
2 odpowiedzi 1,856 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...