• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zakup używanego komputera/ wycena

Object Storage Arubacloud
0 głosów
774 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2016 w Offtop przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)

Witam . Zostało mi 20 godzin do końca licytacji pewnego używanego komputera, cena idzie w górę i prosił bym o podanie jakiejś rozsądnej granicy gdyż nie chcę przepłacać. Oraz chciał bym poznać waszą opinie co do kupowania używanych komputerów czy laptopów

PAMIĘĆ 2X4GB DUAL CHANEL KINGSTON DDR3 8GB

KARTA GRAFICZNA SHAPIRE RADEON 6850 1GB

PŁYTA GŁÓWNA ASUS M4A7BLT-M LE

PROCESOR AMD II X4 640 3000GHZ

DYSK 200GB

SYSTEM WIN 7 DO TESTÓW

ZASILACZ XILENCE GAMING  700W XP700

 

do tego obudowa (z dobrą cyrkulacją i nawet ładna :p ) 

 

obecnie jest 330 zł+ przesyłka 

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
wybrane 18 kwietnia 2016 przez Patryk Kirszenstein
 
Najlepsza
No to do przesadzenia z ceną jeszcze daleko :p
komentarz 16 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Sam zasilacz z obudową więcej warty : D
komentarz 16 kwietnia 2016 przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)
właśnie kurde taką perełkę znalazłem jeszcze mam laptopa na oku

Dell e6220 i5 2,5GHz 4GB DDR3 250GB bo za 100 zł i nie wiem co brać :p
komentarz 16 kwietnia 2016 przez niezalogowany
za 20 godzin już będą w miarę normalne ceny.
komentarz 16 kwietnia 2016 przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)
;-; nie strasz

ja chce to do 500 wyłapać
komentarz 16 kwietnia 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
Do 500 raczej małe szanse
komentarz 16 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Wart coś koło 900. Swoją drogą serio fajna obudowa : D
komentarz 16 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Tam jest SSD.. to nawet więcej.
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Moja opinia jest taka, że nigdy nie kupiłbym używanego dysku, a zasilacz tylko z certyfikatem 80+ :P
komentarz 16 kwietnia 2016 przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)
dlaczego ? ja bardziej boje się o używany zasilacz
komentarz 16 kwietnia 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Dlatego, że używane dyski HDD bardzo często mają wysokie opóźnienia, co czyni je jeszcze bardziej mozolnymi, a co gorsze, posiadają bad sectory, czyli sektory, z których nie można wyczytać informacji. Nawet mała ilość bad sectorów może spowodować, że dysk ulegnie uszkodzeniu logicznemu. To jeden z wielu powodów :)

Pozdrawiam!
komentarz 17 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
A co jak nie posiadają bad sectorów i są sprawne?  to bardzo łatwo sprawdzić...
komentarz 17 kwietnia 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Kupować używany dysk, a następnie sprawdzać go bodajże MHDD, wykryć (lub nie) opóźnienia i bad sectory, żeby następnie kupić nowy ? Przykro mi, ale słaba logika. CHYBA, że sprzedający sam sprawdzi dysk, a następnie poda numer kodowy w informacjach, ale nawet wtedy nie kupiłbym używanego dysku. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam!
komentarz 17 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
A kto ci każe kupować zepsuty dysk?
komentarz 17 kwietnia 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Nikt. Tak jak nikt nie każe mi kupować używanego. Wszystko opisałem w komentarzu wyżej. Wspomniałem też, że jest to moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać.

Pozdrawiam.
komentarz 17 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Wszystko to co opisałeś ma się nijak do moich pytań.
komentarz 17 kwietnia 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)

Odpowiedziałem na wszystkie Twoje pytania. Ale dobrze, powtórzę.

Pytanie 1: Jeśli nie mają bad sectorów ani wysokich opóźnień to bardzo dobrze, natomiast dyski używane już kilka lat (niektóre nawet rok - spotkałem się z tym) na pewno mają wyższe opóźnienia i pewnie bad sectory. A dopóki sprzedający sam nie zrobi testów sensownym programem typu MHDD i nie poda numeru kodowego z dysku i programu to nie masz pewności w jakim stanie logicznym (a także fizycznym) on jest. 

Pytanie 2: Nikt nie każe mi kupować zepsutego dysku, masz rację, ale ani raz w odpowiedzi ani komentarzach nie wspomniałem o zepsutym dysku, a o używanym. Używany nie oznacza zepsuty, ale może się zdarzyć i to jest jednym z powodów dla których nie kupiłbym używanego dysku.

Na dokładkę: Wspominam po raz enty, że jest to tylko i wyłącznie moja opinia i nie każdy może się z nią zgadzać. 

Mam nadzieję, że te odpowiedzi Cię usatysfakcjonują. 

Pozdrawiam. 

komentarz 17 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
I znowu pudło...

wszystko sprowadza się jedynie do jednego prostego warunku. Jeżeli dysk po sprawdzeniu przez kupującego jest ok to kupujesz, jeżeli ma jakieś błędy, niekoniecznie bad sectory to nie kupujesz.  Chyba logicznym jest, że przy zakupie prosi się o  test dysku.
komentarz 17 kwietnia 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Tak, ale pamiętaj, że jest to już używany dysk i jego żywotność będzie krótsza. Naprawdę kupiłbym używane procesory, pamięci, niereferencyjne chłodzenia, wentylatory, obudowy, karty rozszerzeń, nawet napęd optyczny (chodź cena prostych nagrywarek jest tak niska, że lepiej kupić nową), ale nie używany dysk HDD i zasilacz (o czym zapomniałem wspomnieć). Inaczej sprawa ma się z SSD - w tym przypadku jeśli nie miałbym hajsu, kupiłbym używany.  

Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez Qatooo83 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 325 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 227 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...