• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk się zacina na 20s co jakieś 5 min zauważyłem ze coś jest nie tak z RaidPort0 i wuaueng.dll

Object Storage Arubacloud
0 głosów
466 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Dziki Początkujący (340 p.)

Tak jak w temacie dysk co jakieś 5 min się zawiesza na 20s zauważyłem że jest pod 100% użyciem a transfer jest równy 0,1mb więc to chyba bardzo mało jak na 100% w podglądzie zdarzeń zauważyłem powtarzający się błąd jest to:i

Dodam że ten błąd miałem na win 7 ale zainstalowałem win 8.1 i błąd znikną potem miałem 10 błędu też nie było ale gdy sformatowałem i zainstalowałem os x Yosemite a potem win 10 bootloader to chameleon problem powrócił pokaże wam jeszcze moje partycje na dysku

Ta największa partycja jest na Win a ta miejsza jest na OS X pozostałe dwie nie wiem ale ich nie ruszałem. Nie wiem w czym dokładnie jest problem ale zdaje mi się ze raczej coś z tym wuaueng.dll jeśli czegoś nie powiedziałem istotnego to przepraszam ale jest to mój pierwszy raz ;-)

specyfikacje 

-Dysk WDC WD7500BPVT-24HXZT3 750 gb

-Procesor Intel core i5 2430m

-Karat graficzna zintegrowana Intel HD 3000

-Karat graficzna dedykowana amd Radeon HD 6300m (1024mb)

-Ram 4 gb 1333mhz

 

 

 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Przeskanuj.

Możesz nawet najpierw chmodem sprawdzić. Jeżeli nic nie wykryje użyj coś mocniejszego.
komentarz 15 kwietnia 2016 przez Dziki Początkujący (340 p.)
Mógł byś mi wytłumaczyć co to i jak tego użyć :p Jestem bardzo początkujący.
komentarz 15 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Sorki pomyliło mi się z uprawnieniami z linuxa. Uroki podobnych nazw.

Chodziło mi o komendę chkdsk pod okienkami oczywiście :P
komentarz 15 kwietnia 2016 przez Dziki Początkujący (340 p.)

O to chodziło?

komentarz 15 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
To teraz poskanuj antywirusem komputer. Jak nic nie znajdą to musisz załatwić sobie mocniejszy skaner bad sektorów.
komentarz 15 kwietnia 2016 przez Dziki Początkujący (340 p.)
Wczoraj skanowałem bitdefenderem ale nic nie wykrył Malwarebytes też nic nie wykrył. Dysk jest w miarę czysty formata robiłem jakieś 2 tyg temu.
komentarz 22 kwietnia 2016 przez Dziki Początkujący (340 p.)
Rozwiązanie było proste wystarczyło zainstalować Rntel Rapid storage technology
komentarz 22 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Czyli w menadzerze urzadzen byla informacja o braku sterownika? Czeba zapamietac ;)
komentarz 3 maja 2016 przez Dziki Początkujący (340 p.)
W menedżerze nie było nic o nim i po zainstalowani sterowników nic się nie pojawiło ale zadziałało
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Przeskanuj dysk z poziomu konsoli systemowej (chkdsk), jeśli nic nie wykaże użyj CrystalDiskInfo i HDDscan i wrzuć tu screeny :)
komentarz 15 kwietnia 2016 przez Dziki Początkujący (340 p.)

A co mam poklikać w HDDscan ? XD sorki ale słabo ze mną z tymi sprawami

komentarz 15 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Ja to bym raczej uzyl cos dzialajace poza systemem np mhdd lub cos z hirensa. Ps jak chcesz uzyc programu to poszukaj instrukcji :)
komentarz 16 kwietnia 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
wygląda, że jest spoko, zobacz na yt jak używać hddscan :)
komentarz 22 kwietnia 2016 przez Dziki Początkujący (340 p.)
Rozwiązanie było proste wystarczyło zainstalować Rntel Rapid storage technology
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

sprawdz takze pod katem wirusow itp. polecam program: Malwarebytes Anti-Malware

komentarz 16 kwietnia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
sprobuj  recznie wskazac sterowniki w menedzeze urzadzen. Mozna uzyc jeszcze programu np. SlimDriver do aktualizowania i instalacji sterow.

Albo stad sprobuj http://www.realtek.com.tw/Downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=15&PFid=25&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false
swoja droga to wyszukiwanie w googlu nic nie kosztuje
komentarz 16 kwietnia 2016 przez Dziki Początkujący (340 p.)
sterowniki działają ale te zacięcie nadal jest
komentarz 16 kwietnia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
wydaje mi sie ze musisz sprawdzic te akutalizacje bo to chyba to, takze odsylam do google
komentarz 22 kwietnia 2016 przez Dziki Początkujący (340 p.)
edycja 3 maja 2016 przez Dziki
Rozwiązanie było proste wystarczyło zainstalować Intel Rapid storage technology
komentarz 22 kwietnia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
dzieki za odp. moze sie kiedys przyda ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 382 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2020 w C i C++ przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 412 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez LGOPM Nowicjusz (150 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 388 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...