• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co powtórzyć przed E12 ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
11,688 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2016 w Egzaminy zawodowe przez Przemode Nowicjusz (120 p.)
Witam nie długo zdaję egzamin zawodowy E12 i moje pytanie brzmi co powtórzyć sobie przed nim ?

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

7 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Na prawde chciałbym napisać coś sensownego, ale... nic. Tego się nie da nie zdać o ile nie urodziłeś się w okolicach drugiej wojny.
komentarz 15 kwietnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Heh całkowita prawda. Egzaminy w większości wymagają bzdur takich jak EISA ISA i masa innych śmieci gdzie technikowi się nie przyda w teraźniejszości
komentarz 16 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Sam zdaje ten egzamin i boje się że nie zdam, stres jest duży. Ale powiem Ci że nawet jakbym ja nie zdał czy coś, to wiem że moja wiedza jest na tyle wystarczająca że nie potrzebuje papierka by to udowodnić. Bo sam się kształcę i uczę,a to co w szkole uczą tak troszkę mało przydatne, i pytają podchwytliwie. Nie przejmuj się tym egzaminem, jeżeli będziesz się przejmować to będzie Ci trudniej zdać, wykonuj testy na E12. Powiem wam że ja się stresuje, bo u mnie w szkole jak robią egzaminy próbne to zdaje tylko 1/7 szkoły z it. zawsze co roku, a na e12 prawdziwym zdawalność 100%
komentarz 16 lutego 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Autor tematu już pewnie dawno zdał to e12, bo temat ma blisko rok :P

No ale po pierwsze - no nic się nie stanie jak tego nie zdasz. Tytuł technika nic nie znaczy. Poza tym - powtarzać możesz do skutku za free, albo jest jakiś limit powtórek, ale na pewno nie kończy się na pierwszym podejściu.
Po drugie - praktyke z E12 każdy jest w stanie zdać. Byle janusz jest w stanie wymienić kości ram i zainstalować stery do grafiki, a na czymś w tym stylu to polega. No a na teorie, z tego co pamiętam, wystarczy 50%, więc nawet jakbyś nie miał absolutnie żadnej wiedzy, to jest spora szansa, że to wystrzelasz.
komentarz 16 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
A mam pytanie, do Ciebie czy twoim zdaniem pytania na http://egzamin-informatyk.pl są trudniejsze od tych z E12 ?P.S jest ograniczenie zdawania tego do 5 razy chyba, potem się płaci
komentarz 16 lutego 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
No to jest mniej więcej coś takiego. Poza tym: to nie są po prostu pytania z egzaminów z minionych lat?
komentarz 16 lutego 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Sam sobie teraz zrobiłem taki test 40 pytań. 90% mimo, że wszystko już pozapominałem i nawet nie interesuje się sprawami hardware-owymi. Myślę, że to dowód, że tego nie da się nie zdać :P
komentarz 16 lutego 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
ja powiem Ci że raz pykam na 85% a raz na 57,5% Zauważyłem na podstawie tego egzaminu na internecie, jak samopoczucie przekłada się na prace. Bo przeważnie gdy byłem senny, zmęczony miałem gorsze wyniki, a gdy wypoczywałem dobrze i robiłem wszystko ka puh od razu lepiej. Więc co jak co, ale na egzamin się wyspać trzeba !
+1 głos
odpowiedź 30 kwietnia 2016 przez adrenalina85 Nowicjusz (240 p.)
Też czeka mnie egzamin E12 i chociaż nie urodziłam się w okolicach II wojny, jak tu wspomina kolega, miałam to szczęście, że w mojej piwnicy stał jeszcze komputer z czasów zaraz po wojnie. Muszę szczerze przyznać, że na pierwszym sprawdzianie z UTK, kiedy zobaczyłam jakie elementy trzeba nazwać i opisać, zdałam sobie sprawę, że czas zacząć naukę od prehistorii. Na pewno dobrym sposobem jest rozwiązywanie testów bardzo fajne są te do których podał link użytkownik krispello, na tej stronie możesz zobaczyć jak wyglądały testy z ostatnich 4 lat, łącznie z egzaminem ze stycznia 2016: http://www.plociennik.info/index.php/informatyka/egzamin-zawodowy/arkusze-z-lat-poprzednich. Chyba tyle jeśli chodzi o wiedzę teoretyczną, dla mnie testy to podstawa,najlepiej pokazują braki no i ja osobiście najszybciej tak zapamiętuje.

Jeśli chodzi o praktykę, zainstalowałam sobie jako drugi system na laptopie Linux i staram się poświęcać jemu jakiś czas każdego dnia, na pewno musisz sobie przypomnieć Excel jeśli go nie używałeś lub tak jak ja używałeś lata temu, szkoda by było wyłożyć się na czymś najprostszym :), a tak czasami bywa, na pewno też jak wspominał niżej kolega tworzenie kont i zarządzanie nimi. Jeśli chodzi o składanie sprzętu nie wiem jak jest u Was w szkole, ale u nas ćwiczymy z tym sprzętem z okolicy II wojny światowej :), który będzie czekał na nas także na egzaminie. Na pewno mówili Wam też, że wiele osób z wrażenia zapomina założyć opaskę antystatyczną, choć wydaje się to śmieszne, na prawdę różnie reagujemy na stres więc warto sobie zakodować, że w sali na pewno znajdziemy mate i opaskę.

Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś dobre rady chętnie poczytam :)
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Egzamin praktyczny czy pisemny ? Bo do pisemnego nie ma co się uczyć bo to jest nie realne by powtórzyć. Do praktycznego to pobawić się trzeba windowsem i to dosłownie od tworzenia użytkowników, zarządzanie kontami, ukrywanie, blokowanie, że 10 dni i konto umiera itd tak samo z linuxem
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez krispello Obywatel (1,440 p.)

Do teoretycznego polecam : http://egzamin-informatyk.pl/ 

Sam korzystałem i zdałem. :)

0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)
Konwersję Liczb ,schematy budowy procesora,karty graficznej,dźwiękowej, komendy cmd,podstawowe pojęcia np. Pamięć wirtualna mówię, o egzaminie teoretycznym (też mam w tym roku )
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Wystarczy porobić egzaminy z internetu, to naprawdę łatwa sprawa/
–2 głosów
odpowiedź 16 lutego 2017 przez lewywy Nowicjusz (140 p.)
Proponuję najpierw poprzerabiać arkusze z poprzednich egzaminów i zweryfikować je z kluczami, które CKE używa do sprawdzania prac.

Egzamin E.12 z paździrernika 2016 roku wraz z kluczami do części praktycznej i teoretycznej można BEZPŁATNIE pobrać na stronie http://egzaminy-klucze.pl/moje-konto/ logując się na następujące dane - login: e12 hasło: promocja
komentarz 16 lutego 2017 przez surfeliza Stary wyjadacz (11,260 p.)
Jak można sprzedawać coś co jest darmowe i ogólnodostępne na stronie CKE?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 594 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2016 w Egzaminy zawodowe przez Daniel13k Początkujący (280 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,288 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2018 w Egzaminy zawodowe przez yutyub Obywatel (1,140 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 3,541 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2017 w Egzaminy zawodowe przez Przyłapany77 Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...