• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jezyk jezykowi nie rowny

Object Storage Arubacloud
+1 głos
621 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 15 kwietnia 2016 przez DragonCoder

A wiec witam. Mam male pytanie tak jak w temacie jezyk jezykowi nierowny. A wiec musze w przyszlym roku napisac prace jakies 10-15 stron i chcialem napisac o jezykach programowania. A wiec na pewno chcę wziąć c++ a zastanawiam sie na innymi. Mozecie mi podac jakies fajne ciekawe jezyki. Chodzi o historie jak dzialaja itd. To musze opisac. I do tego dochodzi czesc praktyczna ale ta juz dawno mam. Chcialem zawsze ja wykonac i moze sie uda na oddanie tej pracy.

Ok. Dziekuje wszystkim za odpowiedz. I jak myslicie co jest lepsze skupic jest na jednym jezyku opisac historie mozliwosci krotko budowe 2 przykladowe programy i czesc praktyczna. Czy lepiej wzisc z 2 jezyki albo wiecej wysoko- i niskopoziomowe i opisac jak wyzej tylko ze w pigulce.

10 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

chcem wziasc

Do przyszłego roku popracuj nad znakami diakrytycznymi i mocno nad ortografią.

Każdy język jest ciekawy a historię to chyba sam możesz poszukać? Nie ma w tym nic trudnego, żeby znaleźć jakąś informację w internecie - no, chyba że się mylę ;)

komentarz 15 kwietnia 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie myöisz. Od roku mam mala stycznosc z j. Polskim
11
komentarz 15 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Rok Ci wystarczył, żeby ojczystego języka zapomnieć? Mój ulubiony typ Polaka-emigranta :D
Nie jezyk pamietam ale z pisownia gorzej mowic mowie dobrze spokojnie. A nawet nie bylem w liceum teraz pownienem byc
+2 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
Samego C++ jakbyś chciał powierzchownie opisać to te 10-15 stron to trochę mało,a chcesz dokładać jeszcze inne języki?Chyba że to wszystko ma być na zasadzie pigułki,z resztą jak sam napisałeś każdy język jest specyficzny na swój sposób,więc poczytaj zgłęb się trochę w forum/internet a na pewno coś znajdziesz :)
edycja 15 kwietnia 2016 przez DragonCoder

Oczywiście ze moge sam c++ wziąć i opisać budowe fukcje obiektowe itd. Wiem ze 15 stron to malo ale jak przekroczę o 0,5 stron to wtedy gorsza ocena

komentarz 15 kwietnia 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
Rozumiem ! :D
+2 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Java jako multiplatformowosc, PHP jako popularność, ruby jako elastyczność, javascript jako uniwersalność, do tego znajdź jakas cechę pythona i na pewno będzie 15 stron
komentarz 15 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
A Scala, Smalltalk, GoLang albo ekscentrycznie LISP? :P
komentarz 15 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
To jeszcze asemblera i fortrana brakuje :)
komentarz 15 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
I Malbolge
komentarz 15 kwietnia 2016 przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)
to jeszcze PERL i GNU R
komentarz 15 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Ja na jego miejscu bym bez wątpienia ogarnął C#.
komentarz 16 kwietnia 2016 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Jak widać jest o czym pisać...
+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez mmr0429 Bywalec (2,010 p.)

Python, "easy to learn, hard to master", pełno rzeczy masz w nim napisanych, od stron internetowych po programowanie raspberry pi oraz bbc micro bit, oferuje praktycznie wszystko co można wymagać od języka wysokopoziomowego, temat rzeka, używany przy badaniach naukowych, pracy nad AI laugh

komentarz 15 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
A w C# też da się pisać pod rpi (Windows IoT Core).
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez Ceki Mądrala (5,310 p.)
Np Java jako język wysokopoziomowy :)
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Wszystko zależy pod jakim kątem chcesz opisywać te języki. Moi poprzednicy opisali popularne języki programowania, a ja może zarzucę ciekawostką: Prolog - w tym roku mam styczność na zajęciach ze sztucznej inteligencji - na razie z powodu choroby prowadzącego mieliśmy 2 razy laboratoria, ale wygląda przezacnie. W skrócie chodzi o to, że nie zapisujesz w nim dokładnego algorytmu, tylko ogólne zasady działania, a komputer sam zwraca rozwiązanie.
Nie jestem studentem. Nie umiem c++ ale poczytac na pewno poczytam lubie duzo wiedziec czasami za duzo :D. Pod jakim wzgledem? Dobre pytanie myslelm zeby napisac historie powstania program typu hello world i do czego sa uzywane.
komentarz 15 kwietnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
A no to pod tym względem to python jest pełen smaczków. Zaczynając od nazwy, a na składni kończąc. Przykładowo, jeżeli siedzisz w programowaniu, to z pewnością znasz dwie nazwy zmiennych: foo i bar. W Pythonie częściej spotkasz eggs i spam. W sumie to całkiem zabawna jest geneza tych nazw.
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Zawsze można pisać w C++ pod androidem korzystając z Android NDK i o libGDX, QT 5.6.
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Możesz robić razem z C++ jakiś inny o ile masz czas i chęć. Ja np. jedne programy piszę w C++ a inne w C# w zależności od ochoty. A najlepiej to postaw sobie cel - zrobić jakiś porządny program z wykorzystaniem wszystkich znanych Ci języków.
Tak :D taki cel juz jest tylko ze stoje na 3 odcinku nie mam czasu musze ksiazke przeczytac i siedze do 24 wstaje o 4 i dalej przepisac slowka i pozniej szkola i od nowa :D. Ale teraz na weekend chcem dojsc do 7. Programy mam 2 w glowie
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)

Scala, Rust, Ruby fajne języki.

Jeżeli chciałbyś napisać coś ciekawego o C++ to mogę Ci polecić książkę Projektowanie i rozwój języka C++

Na tym rzecz polega ze to maja byc slowa odemnie :D oczywiacie powinna byc mysl filozoficzna czy cos q tym stylu ale to juz mam. Tylko chodzi o jezyk. Przemysle i wybiore.
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Jeżeli można napisać o paru językach, to możesz napisać o całej rodzinie C xD

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 544 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2018 w PHP przez cyrus33 Użytkownik (680 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 510 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 128 wizyt
pytanie zadane 21 września 2017 w HTML i CSS przez jankowa1ski Gaduła (3,560 p.)

92,674 zapytań

141,577 odpowiedzi

320,046 komentarzy

62,038 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...