• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wykonanie obudowy - pomysły

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
192 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2016 w Offtop przez draghan VIP (106,230 p.)
edycja 14 kwietnia 2016 przez draghan
Witajcie.

Pytanie mało informatyczne, ale potrzebuję jakiegoś świeżego podejścia. :)

Macie może pomysł, z czego można wykonać obudowę do przenośnej konsolki w stylu gameboy?

Początkowo chciałem zamówić sobie obudowę na wymiar z plexi, ale nigdzie nie mogę znaleźć firmy, która zrobiłaby jedną sztukę w rozsądnej cenie (co jest całkowicie zrozumiałe).

Myślę teraz nad kupnem plastikowych misek czy pudełek, z których bym sobie powycinał potrzebne elementy. Do tego celu plastik niestety musi być raczej cienki, giętki, z racji tego żeby mi nie popękał przy wycinaniu... Chyba że znacie jakąś fajną technikę obróbki grubszego, twardszego plastiku, to miło byłoby się czegoś o tym dowiedzieć. :)

Podsumowując:
Macie może ciekawsze propozycje na wykonanie obudowy, niż pocięte plastikowe pudełko? Albo znacie firmę, która nie zażąda sobie za wykonanie z plexi takiej obudowy grubego hajsu? Albo znacie jakieś dobre sposoby obróbki twardego plastiku?

Za każdy pomysł serdecznie dziękuję. :)

EDIT: Doszedłem do wniosku, że druk 3d będzie się nadawał idealnie. Wątku nie zamykam, być może ktoś dorzuci tutaj coś kreatywnego, wartościowego. :)

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
wybrane 14 kwietnia 2016 przez draghan
 
Najlepsza

 Myślę, że warto abyś zastanowił się nad tymi dwoma opcjami:

  • druk 3D
  • grubsze rury PCV(w gorącej wodzie stają się elastyczne)

 Pamiętaj, że mimo wszystko wykonanie takiego czegoś jest trudne. Mimo to życzę powodzenia ;)

komentarz 14 kwietnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Po konsultacji na inszym forum doszedłem do wniosku, że druk 3d będzie się nadawał idealnie. :)

Tip z PCV zapamiętam, sądzę że kiedyś się przyda. :)
komentarz 14 kwietnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Mi jak sie regulator od słuchawek rozwalił(chodzi mi o to miejsce, gdzie się porusza słuchawką) to użyłem kawałek takiej rury, super-glu podkleiłem i działają jak przed usterką :D

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 106 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez tubylec01 Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 251 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 318 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...