• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP i MySQL, HTML, XHTML i CSS

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
489 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2016 w PHP przez lukaspoloki Nowicjusz (180 p.)

Witam! Mam w posiadaniu 2 ksiażki:

  1. PHP i MySQL- Kevin Yank wydanie IV rok 2k10
  2. HTML, XHTML i CSS- Włodzimierz Gajda 2k11

i pytanie dotyczy tego czy te książki warte są mojego czasu? tzn. wiem że html sie praktycznie juz nie używa, a używa się xhtml, podobnie z css ... Ale moglibyście powiedzieć coś o pierwszej książce i którą książkę do html5 i css3 polecacie ?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

html sie praktycznie juz nie używa, a używa się xhtml, podobnie z css

Co? CSS się nie używa?Gdzie to wyczytałeś?

komentarz 14 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Oj już daj spokój - ktoś dopiero zaczyna.
komentarz 14 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Dobra, ale i tak podstawy podstaww musi znać xD
komentarz 14 kwietnia 2016 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)

Herezje - HTML i CSS to podstawa internetu!

A poza tym to polecam Jon Duckett - HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW :)

komentarz 14 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
A ja polecam kursy p. Zet nie dośc że darmowe, to jeszcze uczą (to że nie uczą HTML5 to nie jest wielki problem z porównaniem do tego że ktoś uważa że CSS3 się nie używa ) :)
2
komentarz 14 kwietnia 2016 przez niezalogowany
To bez znaczenia co uważa osoba początkująca na temat technologii, których nie zna.

A ja nie polecam kursów p. Zet. Nie uczą aktualnych standardów i są naszpikowane błędami dostępności.
komentarz 14 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Ale są darmowe, czegoś uczą, a jak faktycznie będzie chciał się rozwijać w tym kierunku, to pójdzie na kurs, kupi pare książek. Chodzi tu o podstawową wiedzę np. a href, title, meta, link, div...
komentarz 14 kwietnia 2016 przez niezalogowany
"czegoś uczą" - a później przychodzi osoba na forum i trzeba jej wybijać z głowy różne durne pomysły i rozwiązania, które widziała u pana Zet. Osobiście, wolałbym być dobrze uczony od samego początku. To naprawdę oszczędza masę czasu.

(Inną sprawą jest, jak potrzebujesz zrobić stronę na informatykę w liceum i więcej nie dotkniesz się do htmla. Wtedy te kursy są super.)
komentarz 14 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Dokładnie, większość osób, które są na forum, są albo z powodu napisania jakiegoś projektu do gimnazjum/liceum, albo zawodowo chcą się rozwijać w tym kierunku
1
komentarz 14 kwietnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Ale są darmowe, czegoś uczą,

Ehh… Nauka w szkole też jest darmowa i też "czegoś" uczy. Po czym człowiek przychodzi na studia i profesorowie płaczą, bo przychodzi z głową pełną właśnie tego "czegoś", czyli – za przeproszeniem – gówna. To "czegoś" jest jedną z najbardziej szkodliwych rzeczy na świecie :| 

komentarz 14 kwietnia 2016 przez niezalogowany

(Inną sprawą jest, jak potrzebujesz zrobić stronę na informatykę w liceum i więcej nie dotkniesz się do htmla. Wtedy te kursy są super.)

Widzę, że niepotrzebnie to napisałem. Sprecyzuję. Jeśli jesteś leniwy, a potrzebna Ci wiedza, żeby zrobić stronę na informatykę, dostać 5, a później zapomnieć o webdevie, bo chcesz zostać architektem, strażakiem czy kimkolwiek innym - to te kursy są super. Jednak są super. nie dlatego, że uczą dobrego kodzenia w HTMLu, tylko dlatego, że są zrealizowane w bardzo przystępnej formie. Była już na ten temat dyskusja na forum. Nie będę jej tutaj powtarzał.

I jeszcze raz. Nie polecam tych kursów.

komentarz 14 kwietnia 2016 przez lukaspoloki Nowicjusz (180 p.)
Tak chodziło mi bardziej o to że teraz używa się css3, zamiast css ale mogę się mylić :)
komentarz 14 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Sorry ale css3 a css to jest to samo
komentarz 14 kwietnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Tak po prawdzie to nawet grupa robocza do spraw CSS zachęca do używania po prostu "CSS", z racji tego, że specyfikacja CSS 3 była ostatnią z numerkiem (w sumie to i tak nie isnieje… ale numerek się przyjął ;)), a cała reszta leci już modułowo, z podziałem na tzw. poziomy.
komentarz 14 kwietnia 2016 przez lukaspoloki Nowicjusz (180 p.)
ok dzieki za uświadomienie :)
+1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2016 przez niezalogowany

2. Nie znam pozycji, ale jakakolwiek 5-letnia książka na temat front-endu to zabytek. Spójrz na Moja pierwsza strona internetowa w HTML5 i CSS3 - Damiana Wielgosika

komentarz 14 kwietnia 2016 przez lukaspoloki Nowicjusz (180 p.)
Dzięki ;) na pewno się przyda
komentarz 24 maja 2016 przez RobertGelu Nowicjusz (160 p.)

Witam,

Twoja stronka jest super, chciabym tak umiec pisac w kazdym z tych jézykow.

Masz jekies samouczki w tym stylu bo Twoja stronke biore za wzor, oprocz Zelenta na youtube...

Pozdrawiam

0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

 tzn. wiem że html sie praktycznie juz nie używa, a używa się xhtml

Pan widzę nie czytał klasyki gatunku… ;) https://kornel.ski/xhtml + https://kornel.ski/xhtml/rip

komentarz 14 kwietnia 2016 przez lukaspoloki Nowicjusz (180 p.)
Troszkę źle sformułowałem pytanie :) ale dzięki za odpowiedź

Podobne pytania

0 głosów
7 odpowiedzi 5,030 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2015 w HTML i CSS przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 387 wizyt
pytanie zadane 16 października 2022 w Nasze projekty przez Never Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 758 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...