• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co wybrać? kartę graficzną czy procesor ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
606 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Dominik Gola Użytkownik (580 p.)
Witam ponownie :D, Otóż mam pewien dylemat :\ mam do wyboru 2 konfiguracje i nwm. którą wybrać pomożecie ?

Dodam ze używać będę go do grania w GTA 5 na średnio-niskich detalach, visual studio,photoshopa ,Sony Vegas 13

Konfiguracja 1: intel core i7 5gen 3ghz ,8GB RAM, NVIDIA GeForce 940M 2gb za 2900zl

Konfiguracja 2: intel core i5 5gen 2,7ghz ,8GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 950 + Intel HD Graphic 5500 4gb za 3200zl

5 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2016 przez niezalogowany
wybrane 15 kwietnia 2016 przez Dominik Gola
 
Najlepsza
Myśle że wyciśniesz więcej z gier a szczególnie przy sony vegasie z lepszej karty graficznej i5 piątej generacji to cały czas bardzo fajny procesor

 

:)
+3 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2016 przez Meyton Początkujący (320 p.)
Jeśli z góry zakładasz, że będziesz grał na średnio-niskich detalach, to po co inwestować w mocniejszą kartę? Która przyda się niemal wyłącznie do gier.

Jeśli nie tworzysz mega skomplikowanych renderingów w photoshopie to nawet nie odczujesz różnicy między tymi dwoma kartami.

Za to przy Visual Studio czas budowania solucji wzrośnie przy mocniejszym procku.

W moim odczuciu pierwsza konfiguracja jest bardziej opłacalna - do tego 300 zł masz w kieszeni.
komentarz 15 kwietnia 2016 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)

"Za to przy Visual Studio czas budowania solucji wzrośnie przy mocniejszym procku."

Zmaleje. :)
 

+2 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Ja bym brał lepszą grafikę
+1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Zdecydowanie 2 konfiguracja wygrywa, grafika sporo nadrobi, a i5 świetnie radzi sobie w grach, na VS i w Photoshopie, Sony Vegas 13 nie wiem bo nie korzystałem. Pomyśl jeszcze o SSD chyba, że wziąłeś po uwagę ale tutaj nie napisałeś.
+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Zdecydowanie druga konfiguracja jest bardziej opłacalna, mając na uwadze jej przeznaczenie

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
pytanie zadane 3 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Tomenis2000 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 519 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 159 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...