• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podzespoły a wydajność komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
320 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Patryk Bogdan Bogdań Początkujący (490 p.)
Witajcie!

Mam laptopa HP 250: Windows 7/ 2gb ram 800HMz/ procesor Intel Celeron 2.0GHz/ grafika zintegrowana Intel HD/ dysk 500gb HDD.

Chodzi o to, że komputer działa bardzo wolno chociaż nie mam na nim nic szczególnego poza plikami tekstowymi, kilkoma filmami, zdjęciami i C++ Builderem. Przeglądając internet przeglądarka chodzi dosyć wolno, po wyłączeniu jej gdy nacisnę PPM na pulpicie komputer potrafi zastanawiać się sekundę zanim pojawi się panel z "odśwież"
Jak myślicie czy winą słabej wydajności komputera jest wolny dysk twardy czy może tylko 2 gb pamięci ram??
Co ewentualnie mógłbym waszym zdaniem zrobić żeby poprawić jakość pracy na moim sprzęcie? :)
Pozdrawiam serdecznie! ;)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2016 przez Nondzu Obywatel (1,910 p.)
wybrane 13 kwietnia 2016 przez Patryk Bogdan Bogdań
 
Najlepsza
Sprawdź w menadżerze zadań czy nie masz jakichś procesów, które Ci męczą kompa. Obstawiałbym svchost.exe :) luknij i daj znać. Pamiętaj że musisz wejść "procesy wszystkich użytkowników"
komentarz 13 kwietnia 2016 przez Patryk Bogdan Bogdań Początkujący (490 p.)
zgadza się, jest svchost.exe
komentarz 13 kwietnia 2016 przez Nondzu Obywatel (1,910 p.)
zrób zrzut ekranu , będziemy wiedzieć jak mocno obciąża Ci pcta. to jest proces od aktualizacji systemu, ale jest ich kilka zawsze uruchomionych ale tylko jeden mocno obciąża procesor.
komentarz 13 kwietnia 2016 przez Patryk Bogdan Bogdań Początkujący (490 p.)

Dodam, że wcześniej zainstalowałem sobie ubuntu jako jedyny system na komputerze gdyż windows zaczął mi wariować i od razu po uruchomieniu komputeraz procesor i ram zużywane było w 98%(wtedy zupełnie nie dawało się nic zrobić) jednak po jakimś czasie ubuntu zaczęło się sypać. Ekran logowania nie chciał się wyświetlać i wróciłem do windowsa.

komentarz 13 kwietnia 2016 przez Patryk Bogdan Bogdań Początkujący (490 p.)
komentarz 13 kwietnia 2016 przez Nondzu Obywatel (1,910 p.)
edycja 13 kwietnia 2016 przez Nondzu
http://www.dobreprogramy.pl/xpAntiSpy,Program,Windows,28404.html

 

dzięki temu programowi możesz wyłączyć nawet w Win7 różne opcje. jest tam też automatyczna aktualizacja, i możesz spróbować to wyłączyć. może coś pomoże a jak nie to pisz dalej. przeskanuj pcta przed wirusami oraz programem antimalware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html

 

 

PS. no i ccleaner, mi ostatnio usunął ponad 25Gb śmieci o_O
+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
"Windows [...] komputer działa bardzo wolno" Hmm, dlaczego mnie to nie dziwi? :D
1
komentarz 13 kwietnia 2016 przez Nondzu Obywatel (1,910 p.)
Mój Windows działa bardzoo szybciutko ;) Wszystko zależy od użytkownika bo i mocny sprzęt można zamulić totalnie ;)

Pozdrawiam
komentarz 14 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Zgadzam się,wszystko zależy od użytkownika.Ale kolega Patryk ma problem,gdyby nie wspomniał o "sypiącym się" Ubuntu,to temat przymulania Win7 na lapku  zostawiłbym (prawdopodobnie)i uśmiechnął,ze słowami...dlaczego mnie to nie dziwi :)Należy pomóc koledze może inni też skorzystają na tym?Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Cześć wszystkim.Odpowiadam na pytanie co można jeszcze zrobić?Odpowiem pytaniem,czy laptop się grzeje i kiedy miał ostatnio robioną konserwację?Chodzi o chłodzenie.Martwi mnie też objaw z "sypiącym się" Ubuntu o którym wspomniałeś.Cytat z kabaretu...."coś mi tu śmierdzi..." z tym laptopemindecision

komentarz 13 kwietnia 2016 przez Patryk Bogdan Bogdań Początkujący (490 p.)
laptop ma dobre chłodzenie. nawet jak coś na nim robię to po długiej pracy jest lekko ciepły
komentarz 14 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Ciąg dalszy :)Pytanie czy odwiedziłeś stronę HP support center?Czy Win7 wykrył część sterowników i działasz tylko na nich?Widzę że są sterowniki dla Win7 dla 32 i 64 bit.Chipset,Graphic Audio itd..jeśli już byłeś to nie ma tematu :)Pytanie do tych pozornie głupich i oczywistych pytań należało.Profilaktycznie,jeśli masz możliwość zrób test HDD jakimś programem sprawdzającym,na bad sectory i inne "bolączki dysków".Nie zaszkodzi zapoznać się z ustawieniami BIOSu.Zapisz je sobie w notesie albo wykonaj foty tych ustawień.Powinna być możliwość zmiany parametrów na ustawienia fabryczne(domyślne),wykonaj,zapisz,porównaj z ustawieniami które zapisałeś wcześniej.To tylko sugestie.Drąż temat laptopa dalejsmileyCierpliwość,cierpliwość....Pozdrawiam.

komentarz 20 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
I jak tam się to skończyło?
komentarz 20 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Też jestem ciekawy.Podobno brak wieści to dobre wieści.Szkoda tylko że zapomina się o zamknięciu tematu.W stylu dałem radę,dziękuję za sugestie i chęć pomocy.Problemem było "to i to" dzielę się z Wami informacją.

Może się "rozczulam" ale tak to powinno wyglądać.

Pozdrawiam :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,500 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 442 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 368 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez FenixThePlayer Nowicjusz (190 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...