• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

używanie klawisza "Enter" jako czyściciela ekranu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
371 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2016 w C i C++ przez Weboo Nowicjusz (160 p.)
edycja 13 kwietnia 2016 przez Weboo
#include <cstdlib>
#include <iostream>
#include <conio.h>

using namespace std;

int main(int argc, char *argv[])
{
    char znak;
    do {

        cout<< "Wprowadz 'enter'";
        znak = getch();
        system("cls");
        cout<< "Zle!\n";

    } while( znak == '#13' );
    system("cls");
    cout<< "Dobrze!";

    system("PAUSE");
    return EXIT_SUCCESS;
}



mam tutaj program który sprawdza czy został wciśnięty klawisz "Enter" potrzebuję aby można było zrobić z tego funkcję do gry tekstowej która będzie wywoływana co kilka linijek przez użytkownika w celu pozbycia się nadmiaru tekstu i zachowania estetyki programu.
Dziękuję za wszelką pomoc.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Powiedz jak to ma dokładnie wyglądać: gracz normalnie podczas gry także używa Entera (do np zatwierdzania wyboru)?

Przy okazji: sformatuj kod stosując przeznaczony do tego format tekstu: http://imgur.com/Jom9ypyl.png
komentarz 13 kwietnia 2016 przez Weboo Nowicjusz (160 p.)
w czasie gry będzie wyświetlał się tekst i chciałbym aby po 3 linijkach wyświetlonych w oknie wywołała się funkcja która powie użytkownikowi aby wcisnął enter po czym sprawdzi czy został ten klawisz wciśnięty i wyczyści ekran pokazując kolejne 3 linijki tekstu
komentarz 13 kwietnia 2016 przez niezalogowany
W takim razie rób printuj normalnie tekst i rób cin.geta albo coś w tym stylu, po co akurat enter? (Btw nie rozumiem za bardzo w czym problem, podpięcie tej funkcji pod to co chcesz zrobić to nic innego jak jej wywołanie po drukowaniu)

Dodam jeszcze, że jako człowiek korzystający dość sporo z terminala uważam czyszczenie konsoli za niemiłe (chyba że program przywraca jej poprzednią zawartość)
komentarz 13 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

http://imgur.com/Jom9ypyl.png

Taki syf na tej stronie, że ciężko odnaleźć screen tych dwóch ikonek do formatowania tekstu o które tobie chodzi. Po drugie, denerwujące są te reklamy tam. Polecam http://pasteboard.co/

komentarz 13 kwietnia 2016 przez niezalogowany
@jpacanowski upload screenów do imgura mogę robić automatycznie bez zapisywania screena na dysku, dlatego z tego skorzystałem
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
while( znak == '#13' );

Panie, tylko ten krzyżyk usuń...

I polecam utworzyć jakąś stałą. Np.:

const int ENTER = 13;
(...)
while( znak == ENTER );
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez pewien_programista Obywatel (1,070 p.)

Jeżeli dobrze rozumiem to chodzi ci o wrzucenie tego do funkcji którą można wywołać co 3 linijki... Nic prostszego

void nazwa_procedury ()
{
    const int ENTER = 13;
    char znak;
    do {
 
        cout<< "Wprowadz 'enter'";
        znak = getch();
        system("cls");
        cout<< "Zle!\n";
 
    } while( znak == ENTER );
    system("cls");
    cout<< "Dobrze!";
    system("pause");
}

Powyższy kod jest chyba tym o co ci chodzi, możesz zauważyć, że zmieniłem tam to dziwne '#13' na stałą ENTER, i usunąłem return (void nie może nic zwracać), mam nadzieję, że pomogłem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 157 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2021 w Grafika i multimedia przez Mateuszge Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 621 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2019 w Grafika i multimedia przez konrad94 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 368 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2018 w C i C++ przez Mick_SQ6IYV Obywatel (1,020 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...