• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wind 10 - twarda zacinka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
120 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Boshi VIP (100,240 p.)
Spotkał się ktoś z czymś takim, że system się zacina bez powodu? ot tak w nieregularnych odstępach czasu po prostu zawiecha i koniec.   Nawet przycisk restart nie działa, jedynie co można zrobić to przytrzymać power i komputer wyłączy się i za chwilę sam się włączy.

Czasem dzieje się tak 2 razy na dzień, czasem 3 a czasem w ogóle. Jakieś wskazówki?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Witam.Diagnostyka może być z lekka długa.Martwi mnie ten przycisk reset(o to chodzi z tym restart?).Jeśli masz dostęp do innego zasilacza.Zacznij od niego.Podpowiem jak  zrobić diagnozę ale nic nie gwarantujęwink.Otóż,niedawno udało mi się dogadać,w pewnym sklepie który prowadzi też serwis,"wypożyczyć" zasilacz,omówiłem problem.obiecałem że jeśli to rzeczywiście zasilacz to jutro wypisujemy paragon.Wpłaciłem kwotę za zasilacz.Oni obiecali że otrzymam kasę "nazad" jeśli zwrócę go do jutra.Trochę gadany i śmiałości trzeba mieć wink

Załóżmy że to zasilacz,opcja pierwsza,idziesz po paragon za zasilacz(bo ma gwarancję np.2lata) Opcja druga naprawiasz swój zasilacz(z reguły są w nim napuchnięte kondensatory )wymieniasz i powinien działać.

Przy okazji sprawdź w jakim stanie są kondensatory elektrolityczne na płycie głównej jeśli część z nich jest napuchnięta(górna ich powierzchnia ma być płaska a nie wypukła) to są do wymiany,tracą parametry i prawdopodobnie Twój reset nie działa.To tylko moje przypuszczenia.Prosiłeś o pomocsmiley

Zacznij od.....zasilacza i oględzin płyty głównej.Nie wykluczam, przycisk reset też może być uszkodzony,przerwa na przewodach łączących z płytą,wtczka z pinów wypadła...Może być tych przyczyn wiele.Pomogę,czekam,działaj spokojnie,myśl też gdzie wkładasz palcewink

komentarz 13 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Stawiam jednak na software, sprawdzę kondesatory i napięcie zasilacza, ale generalnie reset sam w sobie działa jeżeli np klikne go na działającym systemie, albo zawiesi się np jakiś jeden program. Odcina go w momencie kiedy łapie tą  twardą zawiechę.   Nie wydaje mi się by był to problem sprzętu zwłaszcza, że zasilacz jest firmowy OCZ550Z.
komentarz 13 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Hej.Stawiam na sprzęt.Zasilacze nawet firmowe,mają prawo się uszkodzić.Jeśli z oględzin płyty,zasilacza nic nie wyniknie...zbootuj z płyty CD lub pena jakieś narzędzie diagnostyki HDD oraz RAM np.Hirens'boot,sprawdź wcześniej połączenia zasilania do HDD,czy wtyczka zasilająca dysk jest bezpośrednio z nim połączona,czy też jest przejściówka moleks na SATA(złe styki mogą być przyczyną problemów.Na chwilę obecną,przynajmniej tylesmileyDaj znać.

komentarz 13 kwietnia 2016 przez mmr0429 Bywalec (2,010 p.)
edycja 13 kwietnia 2016 przez mmr0429
Jeżeli twierdzisz że to software, to polecam ci zobaczyć czy problem wystąpi na innym systemie, jak masz możliwość to zmień dysk twardy i zainstaluj jakiegoś linuksa, ew poużywaj sobie przez jakiś czas na livecd
1
komentarz 13 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Pomysł warty poparciasmileyBoshiemu jednak należy dać czas na diagnozowanie.Zasypany wieloma sugestiami może pobłądzićwinkWspomniałem że diagnostyka i rozwiązanie problemu może trochę potrwać.Tym bardziej,że pomaga się na odległość.Pozdrawiam.

komentarz 12 maja 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Wracając do problemu.. Ostatnio  cały komputer przeczyściłem dość dokładnie.  Kondensatory są w porządku, nie widać uszkodzeń mechanicznych. Brak wirusów, brak malware itd.  zostaje mi chyba SSD przetestować jeszcze. A potem co najwyżej system zmienić.
komentarz 13 maja 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Witam :)Może nie zmienić system,tylko uruchomić inny w trybie live z pena lub płyty i testować.Przy okazji można pokusić się o uruchomienie testów RAM(to trochę trwa).

Pytania czy wcześniej "bawiłeś się" ustawieniami BIOS-u?(przywróć domyślne)Czy dla Twojej płyty jest nowsza wersja BIOS?

Napisz Jaka płyta,jaką wersję BIOS masz teraz.
komentarz 3 lipca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Rozwiązaniem okazała się aktualizacja biosu do najnowszej wersji. Moja płyta miała problemy z win 10 na starej wersji biosu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 203 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 989 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez elwlodaro Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 144 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2019 w Sprzęt komputerowy przez Mr.EndiX Początkujący (470 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...