• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Olimpiada informatyczna

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
1,403 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez xsan Początkujący (310 p.)
edycja 11 kwietnia 2016 przez Arkadiusz Waluk
Witam, wiem że było kilka takich tematów ale chciałbym go jakby odkopać.

Jestem w pierwszej technikum, od kilku miesięcy przygotowuję się do olimpiady informatycznej na własną rękę ale nadal nie potrafie zrobić żadnego z zadań konkursowych. :(

Wiem co to niebieskie książeczki, programuje płynie w c++, znam stl'a, podstawy algorytmiki, trochę teorii grafów. I stąd moje pytanie co dalej robić żeby się rozwijać? Zrobiłem już duży postęp ale zatrzymałem się w miejscu i nie wiem co dalej, ktoś doradzi? ;)

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Dobra rada. Zostaw tą olimpiadę i leć dalej. Jeśli chcesz rozwijać swój umysł ćwicz matmę. Ucząc się do olimpiady informatycznej pod kątem programowania stoisz w miejscu. Realizuj swoje projekty, zacznij Javę albo C#; OOP.

Powodzenia smiley

komentarz 11 kwietnia 2016 przez xsan Początkujący (310 p.)

Tylko że mi zależy na tej olimpiadzie, bardziej pytałem co robić żeby zacząć ogarniać zadania konkursowe.

Ale dzięki za radę smiley

2
komentarz 11 kwietnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Śmiem twierdzić, że wszystko co tu napisałeś jest czystą bzdurą. Robienie zadań to twoim zdaniem stanie w miejscu? Dzięki nim zyskujesz spryt, gdzie w programowaniu jest potrzebny. Po drugie dostanie się do finału OI zaowocuje obozami i tak dalej. Przede wszystkim finał lub tytuł laureata daje ci możliwość wpisania tego do CV, gdzie nie zostanie pominięty przez pracodawcę.
2
komentarz 11 kwietnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Kogo zatrudnisz? Absolwenta który stworzył własny projekt z wykorzystaniem PHP, OOP, symfony i wszystko umieścił na githubie czy laureata olimpiady?
1
komentarz 11 kwietnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Skoro mowa o CV to praca... Zgadza się. Zadania rozwijają umysł myślnie algorytmiczne itd. A jak mają się one do realnej pracy programisty?
2
komentarz 12 kwietnia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Wydaje mi się, że jest sporo firm, które podczas rekrutacji dużą uwagę zwracają na umiejętność rozwiązywania czysto algorytmicznych problemów... Chociażby Google :)
komentarz 12 kwietnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
"Kogo zatrudnisz? Absolwenta który stworzył własny projekt z wykorzystaniem PHP, OOP, symfony i wszystko umieścił na githubie czy laureata olimpiady?" Nauczenie się technologii to nie to samo co nauczenie sprytu. Gościu co umie algorytmyby będzie się uczyć PHP z 2 tyg. Co z tego że gościu zrobi sobie forum potem wrzuci na githuba, jak na trudniejszym problemie się zawiesi i to solidnie, więc co mu da znajomość githuba PHP i milion innych technologi?
+1 głos
odpowiedź 11 kwietnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Rób zadanka, zadanka i jeszcze raz zadanka, od prostych po komicznie trudne. Tylko tak ćwiczysz swój spryt wymagany na OI. Co do OI to w tym roku była naprawdę trudna
+1 głos
odpowiedź 11 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Na OI najlepiej to chyba robic zadanka na spoju i ewentualnie poczytac ich forum :) A niebieskie ksiazeczki bez wiedzy co i jak nic ci nie dadza. Z tego co pamietam to na youtube rozwiazuja te zadania z Olimpiady. // Sam chcialem podjac probe ale troszke za pozno zaczelem zabawe z programowaniem. Z tegorocznych zadanek pyklo mi tylko jedno ;)
0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2016 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)

Polecam codeforces, spoj, main.edu.pl

konkursy: RKI, PA

Możesz pojechać na jakiś obóz informatyczny np. http://ilocamp.pl/ lub http://www.intertalent.pl/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 557 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 508 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...