• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co sądzicie o tej szkole?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
356 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Chciałbym was się spytać co sądzicie o mojej obecnej szkole? Link: http://www.centrum-autyzmu.pl/ . Czy to jest dobra szkoła dla mnie? Czy tam pozwolą mi według was rozwijać moje zainteresowania programowaniem? Na pewno wiem, że jest kiepsko jeżeli chodzi o rozwój zainteresowań fizyką. W tej szkole też jest podział na skrzydło dla upośledzonych i skrzydło dla tych w normie intelektualnej. W internacie nie ma takiego podziału, jest natomiast podział na część dziewczęcą i część chłopięcą. Raczej nie ma zbyt wielu dziewczyn w internacie a jeśli już to upośledzone albo w nieodpowiednim wieku (najczęściej za małe). Z kompetencjami nauczycieli różnie bywa - raz pan od informatyki chciał mnie uczyć jak się pisze strony w HTML na tabelach i na dodatek nie znał CSS, JS ani chociażby PHP czy innego podobnego języka do PHP. Chwali się, że umie Worda, Excela, Power Pointa, Baltie, Logo, Scratch a nie umie napisać nawet prostej stronki w HTML5, CSS3, JS i PHP czy programu w C++. Na technice jak przynoszę coś do naprawy to bardziej pan psuje niż naprawia a jak chcę zrobić jakiś projekt elektroniczny to się on wydłuża w czasie. (dalsza część na PW; pytania o moją obecną szkołę zgłaszajcie do mnie)

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

raz pan od informatyki chciał mnie uczyć jak się pisze strony w HTML na tabelach i na dodatek nie znał CSS, JS ani chociażby PHP czy innego podobnego języka do PHP.

Chwali się, że umie Worda, Excela, Power Pointa, Baltie, Logo, Scratch a nie umie napisać nawet prostej stronki w HTML5, CSS3, JS i PHP czy programu w C++.

Olej tych nauczycieli i ucz się sam...

Nie rzucaj się tak na te wszystkie języki. Chcesz się zajmować webdev to opanuj HTML, CSS, JS, PHP... Aplikacje desktopowe? No to np. C++ albo C#. Szkoda czasu na wszystko. Chcesz być w czymś specjalistą to opanuj to co jest tobie niezbędne. Jak ktoś jest od wszystkiego to jest od niczego.

komentarz 11 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Chyba już wspominałem że chcę się specjalizować w C# i ewentualnie znać te języki pokrewne, które kiedyś mogą się przydać (chociażby w ASP.NET, gdzie jest niezbędny HTML, CSS, JS itp.). W jakiej technologii czas będę się specjalizować, czas pokaże, na razie mam na głowie C#.
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez _Kobra Obywatel (1,270 p.)

 Worda, Exdcela, Power Pointa, Baltie, Logo, Scratc 

 

Standard większości nauczycieli w szkołach. Jak nauczyciel informatyki, który ukończył studia z informatyki nie może znać, przynajmniej na poziomie podstawowym C/C++ o innych językach już nie mówię. 

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)

raz pan od informatyki chciał mnie uczyć jak się pisze strony w HTML na tabelach

Strony szkoły to mu chyba nie dali zrobić :D

Jeżeli chcesz jako tako rozwinąć się w szkolę to życzę powodzenia.

Ale jak już wybierać typ szkoły gdzie najwięcej się programowania nauczysz to liceum z rozszerzoną informatyką.

Ja w technikum informatycznym informatykę miałem tylko na pierwszym roku, a na zawodowych standardy sprzed 10 lat. A algorytmy? Byłem pierwszy, który wspomniał, że coś takiego jest.

Nadal nie wiem dlaczego na nowej podstawie programowej są przestarzałe technologie. Nauczyciel mówił, że wiele firm nadal korzysta z oprogramowania z przed 15 lat więc lepiej znać mysql_conncet();

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez termitek12 Użytkownik (890 p.)
olej szkole, w dzisiejszych czasach szkoly nic nie znacza, to takie wrecz pranie mozgow dla osob, ktore nie wiedza co chca ze soba zrobic. Jak masz cel to WYTRWALE ciagnij do przodu opanuj podstawy, stan sie ekspertem a potem... z taka sama pasja zabierz sie za cos innego (jak jestes wypalony) a jak nadal podoba Cis ie to co lubisz, to wiesz ze wlasnie tym powiniennes sie zajmowac i mozesz poszerzac horyzonty z tym zwiazane.
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)

Raczej nie ma zbyt wielu dziewczyn w internacie a jeśli już to upośledzone albo w nieodpowiednim wieku (najczęściej za małe). 

Rozwaliło mnie to xD 

A tak na serio, to w jakim jesteś gimnazjum nie ma zbyt dużego znaczenia. To nadal bardzo wczesny etap edukacji. Z tego co wnioskuję po linku to jesteś z / mieszkasz w Krakowie. Przejdź gimnazjum rozwijając się na własną rękę, a do liceum polecam wybrać się do VLO, gwarantuje, że nie będziesz się nudzić ;) 

komentarz 11 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
On wrzuca link do strony  szkoły dla ludzi z autyzmem a ty mu dajesz propozycję LO normalnego ;D powodzenia xd
komentarz 11 kwietnia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Mieliśmy w klasie takiego chłopaka z zespołem Aspergera, jak chodzi o zachowanie i ogólnie takie obycie społeczne to kiepsko... Ale sam w sobie był prawdziwym geniuszem - dwukrotny finalista ogólnopolskiej olimpiady matematycznej, jednokrotny z informatyki i laureat z lingwistyki matematycznej. Może nasz hubot się wpasuje...

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 167 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2016 w Offtop przez Domekzcpp Początkujący (360 p.)
+1 głos
12 odpowiedzi 1,311 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,560 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...