• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po co uczyc sie jezykow

Object Storage Arubacloud
0 głosów
449 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2016 w Inne języki przez programer Obywatel (1,190 p.)
Witam, jestem że tak powiem początkującym "programistą" bo dopiero od 0,5 roka ucze sie C++. I tu moje pytanie bo widze że niektórzy już doswiadczeni mówią że umieją tam np 10 czy wiecej języków. Po co to i jaki język (programowania) do czego służy proszę odpowiedzieć lub podać link czy co kolwiek co odpowie na moje pytanie.

4 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
wybrane 10 kwietnia 2016 przez programer
 
Najlepsza
Język to tylko narzędzie, które rozwiązuje dany problem. Jeśli jest lepsze narzędzie, które lepiej rozwiązuje dany problem to z niego się korzysta.

Można system cache zrobić w natywnym PHP i będzie działać. Ale zrobi się system cache napisany w Go i taki system już obsłuży 5000 zapytań na sekundę. Można też zrobić system cache który będzie w innym języku lub metodologii stworzony i obsłuży 50 000 zapytań na sekundę.

Programy tworzy się "do języka" więc każdy problem de facto jest rozwiązywalny wyłącznie takim języku, który na to pozwala. Na przykład aplikacji desktopowej nie napisze się w PHP, ponieważ on jest dla webu. Tak samo pisanie stron internetowych w C++ również mija się z celem. Oczywiście jest biblioteka pozwalająca phpowi pisać desktopy i jest możliwość pisania stron w c++, jednak uznaje się to za feature niż za natywną część tych języków.

Jeśli ktoś zna więcej niż jeden język to znaczy że taka była potrzeba - no i taki styl nauki języków preferuję. Uczę się JavaScriptu bo potrzebuję zrobić pewną funkcjonalność na stronie. Nie muszę być w tym masterem - ważne żeby działało i "biznes" się cieszył. Zwykle każdy ma swój przodujący język - i to w nim jest rozwalaczem. Inne języki to tylko wiedza potrzebna do uzupełnienia.
komentarz 10 kwietnia 2016 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)

Warto dodać, że czasem dla rozrywki można myśleć nieszablonowo i napisać aplikację desktopową w PHP lub do webdevu użyć C++. Umożliwi to zrozumienie, czym tak naprawdę język programowania jest, pozwoli lepiej zrozumieć niektóre mechanizmy no i poszerzy horyzonty.

Ale oczywiście wiemy o co chodzi: są języki, które są lepsze w A i takie, które są lepsze w B.

+2 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Język programowania to narzędzie, różne narzędzia mogą się nadawać lepiej lub gorzej do określonych zadań.

Tutaj masz dość spory art o tym:

http://carlcheo.com/startcoding
0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Poradnik początkującego programisty
http://gynvael.coldwind.pl/?id=238

0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez Janek-f Nowicjusz (140 p.)

Trochę dziwne pytanie. Im więcej potrafisz tym bardziej jesteś ważny na rynku. To tak jak z językami obcymi. Znasz ich więcej masz większe możliwości. Jeżeli w danej pracy nie wymagają tego od ciebie ale chcesz się rozwijać to warto samemu w międzyczasie coś w tym temacie robić. Ja w swojej pierwszej pracy głównie w C# programowałem, ale w erze rozwijania się androida postanowiłem umocnić się w javie, zaczynałem od książek fachowych, kursów z eduweb.pl, blogów osób które już tworzą swoje aplikacje. I opłaciło mi się bo rok później zacząłem pracę w firmie, gdzie zarobki miałem 2x większe.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 291 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2016 w Inne języki przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 532 wizyt
–2 głosów
4 odpowiedzi 1,120 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...