• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Baza danych dla komisu GSM, workbench.

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
3,335 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2015 w SQL, bazy danych przez kuba.Buba Nowicjusz (180 p.)
edycja 21 kwietnia 2015 przez kuba.Buba

Witam wszystkich!
Mam zrobić bazę danych dla komisu GSM. Miałem już kilka podejść, niestety ciągle się gubię.
Narazie zrobioną mam bazę dla produktów i zamówienia produktu.

Muszę jeszcze wykonać tabelę która będzie odpowiadać za Cechy danego produktu(telefonu), ale musi to być zrobione tak żeby w przyszłości gdy wyjdzie jakaś nowa technologia w telefonach/smartphonach(np. karta graficzna w tel) użytkownik bazy danych bez problemu mógł dodać nową cechę. Jak mogę to zrobić żeby pozwolić na nowe dodawanie takich cech?

Oprócz tego myślałem jeszcze nad dodaniem Skupu telefonów do komisu oraz ewentualnych usługach(naprawa telefonu, simlock itd).

Czy macie może jakieś propozycje/porady/wskazówki jak to wykonać?
Z góry dziękuję za wszelaką pomoc !

 

link do projektu z workbench'a: https://drive.google.com/file/d/0B5ZCT-vVCgjDMXBkS0N2V29pU2c/view?usp=sharing



link do obrazka: http://imgur.com/rpcArLk

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Czekaj... Chcesz dać użytkownikowi możliwość dodania nowej cechy, no ok... Ale ta "cecha" to co dokładnie?
0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2015 przez kuba.Buba Nowicjusz (180 p.)



To jest już poprawiona baza. Dodałem cechy telefonu(czyli aparat, matryca itd) i myślę że powinno być ok.
Tylko zastanawiam się jak dodać do mojej bazy danych jeszcze ewentualne usługi świadczone przez komis czyli naprawa, zdjęcie blokady itd.

I mam jeszcze pytanie odnośnie skupu telefonów, czy trzeba zrobić nową tabelę odnośnie skupu czy skup tak na prawdę może zawrzeć się w tym co mamy ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
tutaj plik do workbencha: https://drive.google.com/file/d/0B5ZCT-vVCgjDSF9heUNZdEhlNVU/view?usp=sharing

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 826 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2015 w SQL, bazy danych przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 208 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2017 w SQL, bazy danych przez barteku12 Obywatel (1,340 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 331 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2017 w SQL, bazy danych przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...