• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wzory Viete'a jak obliczyć dzięki nim x1 i x2

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,016 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Hej!

Za rok mam maturę i systematycznie od września realizuje plan pracy. Co miesiąc realizuje maturę i dzisiaj podczas sprawdzania odpowiedzi do zadania otwartego było napisane że uczeń może obliczyć pierwiastki z wzorów Viete'a nie zdziwiło mnie to gdyż już o nich słyszałem lecz postanowiłem sam obliczyć x1 i x2 za ich pomocą.

Wybrałem f(x)=2x^2+16x-5=0
zatem x1+x2=-b/a=-162=-8
z kolei x1*x2=c/a=-5/2=-2,5

Jak z tych dwóch wartości wyliczyć x1 i x2 ? Jeśli mogę prosić to było by miło gdyby było to zdjęcie kartka jest czytelniejsza ;)

Pozdrawiam

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Musisz wyznaczyć x1 i x2 z tych wzorów (x1, x2 po jednej stronie równania, reszta po drugiej)
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Karta wzorow w reke i szukasz. Lepiej zrobisz zapoznajac sie z nia :)
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Zawsze mozesz ulozyc uklad rownan, wyznaczyc jedna zmienna, np x1 i podstawic w drugiej czesci ukladu
komentarz 8 kwietnia 2016 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
No dobra to będzie X1+x2=-8 X1x2=-2.5 W jednym jest suma w drugim iloczyn jak więc jak z układu wyznaczyć że lub x2 przez zsumowanie przeciwnych współczynnik?
komentarz 8 kwietnia 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Z sumy wyliczasz np x1 czyli x1=-8-x2 i podstawiasz to do drugiego. Masz równanie 2 stopnia, czyli wszystko na jedną stronę i delta. Wyjdą 2 rozwiązania (najprawdopodobniej "równoważne")
komentarz 8 kwietnia 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Z pierwszego wyrazenia wyznaczasz x1 i podstawiasz to do drugiego przeciez...
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
yyy?

x1 + x2 = -8

x1 * x2 = -2,5

 

Przecież to jest układ równań z dwoma niewiadomymi :P
komentarz 8 kwietnia 2016 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
No wiem nie wpadłem na to od razu przez różne działalnia xD

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 508 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 817 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...