• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

dziwne nazwy plików na pendrive- ważne informacje.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
5,481 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez koder12345 Obywatel (1,570 p.)

witam.

dziś po powrocie ze szkoły podłączyłem pendrive-a toshiba 16GB do komputera i po otworzeniu folderu z programem WAMPP(NIE MOGĘ XAMPP bo czesto robie na innych komputerach a potrzebuje wersji nieinstalacyjnej) pokażę wam print screena to sami zobaczycie

 

wczoraj wszystko działało jak trzeba włożenie go ponownie nic nie dało. A, i jeszcze dodam że w ''mój komputer"  pasek pamięci wyświetla sie na czerwono.

 

czy jest op[cja, że pliki z pendrive da sie odzyskać?? są tam moje szablony od samego początku oraz szata graficzna strony dla klubu młodzieżowego nad którą pracuje(mam 15 lat).

prosze o pomoc...

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Witam.Nie próbuj formatować pendriva dopóki nie wyjaśni się przyczyna problemów.Skasować łatwo gorzej odzyskać.Jeśli "coś tam" masz na czerwono w kompie zajmij się kompem.I coś jeszcze,może to przykre doświadczenie nauczy Cię archiwizować ważne dane.Bo zostawianie tego na potem....potem,może być po ptokach...wink

+2 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2016 przez PawełN Mądrala (5,340 p.)
Spróbuj programem Recuva do odzyskiwania danych. Możliwe że to chiński pendrive udający większy niż w rzeczywistości? Sprzedają np. 32GB a w środku jest 1GB, co ciekawe system też widzi 32GB ale dane są w kółko nadpisywane. To co pokazałeś wygląda jak uszkodzona tablica partycji (możliwe, że na skutek nadpisania). Recuva powinna coś znaleźć jeśli dane fizycznie tam są. Skuteczniejszym programem do odzyskiwania danych jest testdisk ale jego obsługa jest dość trudna. Jeszcze dodam, że istotną zasadą odzyskiwania danych z uszkodzonych urządzeń jest zrobienie obrazu nośnika bit po bicie (raw copy) i operowania na tym właśnie obrazie a nie fizycznym nośniku.
komentarz 14 kwietnia 2016 przez PawełN Mądrala (5,340 p.)
Dopiero teraz zauważyłem, że temat sprzed tygodnia... No cóż, może komuś to pomoże.
komentarz 15 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Dziękuję za info.Nie wiedziałem o Recuva i zainteresuję się tym.Przyda się smileyWażne że chcesz pomóc.

0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Uuuu... Ja miałem podobnie i bardzo źle to wspominam... Przynajmniej w moim wypadku nic się nie dało zrobić, nawet po formacie zaczęło się coś dziać z pendrive. Heh, ciekawe daty powstania katalogów ;) 1981 rok... stary ten pendrive ;D U mnie było np. też, że pliki miały więcej GB niż sam pendrive.
komentarz 7 kwietnia 2016 przez koder12345 Obywatel (1,570 p.)
czy to nie dziwne że działają mi inne foldery tylko wampp mi tak pochrzaniło
komentarz 7 kwietnia 2016 przez koder12345 Obywatel (1,570 p.)
jest tam bardzo ważny dla mnie plik(pracuje kilka miesięcy) pierwszy szablon w 99% wpięty do wordpressa oraz kilka rzeczy z kursów szkolnych. czy te dane dało by sie odzyskać ?? jeżeli tak, to gdzie trzeba byłoby sie zgłosić?? bardzo mi na  nich zależy
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Prawdopodobnie, a raczej na pewno masz na nim wirusa. Jedynym wyjściem jest format nośnika. Możesz później spróbować przywrócić dane programem.
komentarz 9 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Nie sądzę, że to wirus.
komentarz 9 kwietnia 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
ja miałem taką samą sytuację i była spowodowana właśnie wirusem
komentarz 14 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Witam :)Ja sądzę że na początku warto ten pendrive przeskanować na obecność/nieobecność wirusów.Pytanie którym programem?odp.dobrym smileyJeśli jest ważny plik na pendrivie to ew.formatowanie powinno być w ostateczności.Zauważ że pendrive jest używany na różnych komputerach.Interesuje mnie czy można te dane przenieść z pena na inny pen np.pod ubuntu live.Pytanie,sugestia.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 478 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2020 w Mikrokontrolery przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 685 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2016 w Offtop przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 310 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2015 w C i C++ przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...