• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie [miniaturka strony] + prośba o ocenę :)

0 głosów
781 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez Robert Komendarek Nowicjusz (160 p.)
edycja 6 kwietnia 2016 przez Robert Komendarek

Mam pytanko jak ustawić taką miniaturkę strony taka jaka znajduję się na karcie. 

Obrazek:  

Oraz proszę o ocenę strony oraz zgłoszenie pomyłek i pomysłów :)  

Adres: wincoin.pl

 

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Poszukaj pod treściami związanymi z frazą: favicon.
Co do strony:

  • nie jest reposywna,
  • oparta na divach, a mamy takie coś jak sematyka kodu HTML,
  • walidator wskazuje całkiem poważne błędy: https://validator.w3.org/nu/?doc=http%3A%2F%2Fwincoin.pl%2F ,
  • brak outline'u, co jest sporym minusem,
  • moim zdaniem menu powinno się wysuwać w taki sposób, aby nie wpływało na strukturę strony,
  • używasz ID, a o tym już pisane było duużo razy na forum ;),
  • <meta name="description" content>
  • ? nie rozumiem istnienia tego tagu, jeżeli jest pusty,
  • body onload raczej nie jest zalecane, poczytaj o AddEventListener,
  • spójrz w konsolę, w Chrome zalało ją jakby właśnie strona miała krwotok,
  • stylizacja po tagach nie jest zalecana,
  • stylizujesz wielokrotnie ID - od czego są klasy?

To tak na szybko ;)

komentarz 6 kwietnia 2016 przez Robert Komendarek Nowicjusz (160 p.)
? jest dlatego gdyż przycisk jest zamknięty w form'ie bo gdy dawałem inaczej aby link był jako element blokowy psuła mi się animacja
komentarz 6 kwietnia 2016 przez Robert Komendarek Nowicjusz (160 p.)
Dodam też że jest to moja pierwsza strona i jestem jeszcze nie doświadczony więc dzięki za wszystkie uwagi :)
+1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Zrób tą ikonkę w lewym górnym normalnie, bez rozmycia. Aż okulary przetarłem
komentarz 6 kwietnia 2016 przez Robert Komendarek Nowicjusz (160 p.)
Ok już się robi ;) hihi
komentarz 6 kwietnia 2016 przez Robert Komendarek Nowicjusz (160 p.)
Zadanie wykonane :)
+1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
  • pliki .js inkluduj zaraz przed samym </body>, a nie w <head>
  • inkludujesz 2x main.js
  • same [id]
<body onload="zmienslajd()">

to technika końca lat 90.

<span class="h1" style="font-family: 'Josefin Sans', sans-serif;"><span style="color:#dea400">Win</span>

nie stosuj CSS inline.

<div class="nav">

używaj nowych tagów HTML5, w tym wypadku <nav>

<div id="header">

tu tak samo, tylko że <header>

        <script type="text/javascript">
        $(document).ready(function() {
          /******************************
              BOTTOM SCROLL TOP BUTTON
           ******************************/
          

        </script>

otworzyłeś funkcję i nie zamknąłeś... Brakuje:

});
<a href="zarejestruj-się" >Zarejestruj Się !</a>

Eee...? Polskie znaki w [href] ?

<span  style="color:#dea400;">Nazwa użytkownika:</span><br>
<input type="text" name="login" id="inputglow" placeholder="Nazwa użytkownika"/><br><br>

zamiast <span>, <label> - od tego on jest...

<footer>
                <div id="stop" class="scrollTop">
                    <i class="i-up-big"></i>
                </div>

            </footer>

+ za <footer>

komentarz 6 kwietnia 2016 przez Robert Komendarek Nowicjusz (160 p.)
Ok dzieki za rady :) Chciałbym wspomnieć ze jest to moja pierwsza strona i jestem niedoświadczonym programistą/młodziakiem ;) A jak byś ocenił wygląd strony ?
komentarz 6 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Wspomniałeś, że dopiero zaczynasz, ale kiedyś sam dałbym wszystko za takie uwagi ;D

Ciężko ocenić stronę bo tam właściwie nic nie ma ;) Ale powiem jedno, lepiej niż jak ja zaczynałem... ;D U mnie to był Comic Sans, i w ogóle...
komentarz 7 kwietnia 2016 przez Robert Komendarek Nowicjusz (160 p.)
Nie chodzi mi o content tylko przejrzystość i wykończenie graficzne strony ;)
komentarz 7 kwietnia 2016 przez Robert Komendarek Nowicjusz (160 p.)
A za uwagi jasne że dziękuję :)
komentarz 7 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Jeśli chodzi o ostylowanie to jest ładnie. Widziałem nie raz koszmary... ;D
komentarz 7 kwietnia 2016 przez Robert Komendarek Nowicjusz (160 p.)
Dzięki starałem się :D
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Ikonkę robisz linią <link rel="Shortcut icon" href="Ścieżka" /> w head. ;)
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

Brak favicon

2 razy includujesz CookieAlert

Skrypty JS, przed końcem <body>

        <script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.11.2/jquery.min.js"></script>
        <script src="http://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/jquery/2.1.3/jquery.min.js"></script>
       <script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.11.2/jquery.min.js"></script>

3 razy includujesz jquery...

 

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 337 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2018 w PHP przez michh123 Bywalec (2,790 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 697 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2019 w HTML i CSS przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 877 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2017 w HTML i CSS przez hubi Nowicjusz (190 p.)

93,740 zapytań

142,675 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...