• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przywracanie zmiennym wartosci z poprzedniej sesji.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
241 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2016 w C i C++ przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Czesc, korzystam z bilioteki pqxx/pqxx(PostgreSQL) i zastanowila mnie jedna rzecz do tej pory to sobie wrzucalem cos do bazy i cos z niej czytalem a teraz nasuwa sie pytanie zalozmy ze w kodzie mam jakies zmienne ktore powrzucalem do bazy, oczywiscie te zmienne nie sa puste tylko juz maja jakas wartosc. Wylaczylem komputer.

Wiec gdybym odpalil swoj smieciowy program znomu musialbym wszystkie te zmienne od nowa zapelniac i de facto nadzapisac cala baze. A ja chcialbym zrobic tak ze po ponownym odpaleniu programu moje zmienne jakby ozyja i znow maja te same wartosci co wczoraj a ja chce powrocic do momentu w ktorym program wyswietla mi cala wartosc mojej bazy danych.

I tu pies pogrzebany w kodzie chce zrobic cos takiego cout<<MojaZmienna<<endl; a nie jakies wyswietlanie zawartosci danego pliku z dana sciezka. Jak to okodowac nie mam pojecia z kolei mam pomysl jak okodowac przeskoczenie do wyspisywania danych mianowicie przed return 0; bede sobie w pliku txt wpisywal 1 jezeli prawda jest ze MojaZmienna!=NULL; a jezeli nie to 0 a na poczatku main'a damy warunek ze jesli zawartosc mojego pliku txt to 1 to wykonaj funkcje wypisz a jezeli nie to wczytaj.

Dla ulatwienia zakladamy ze MojaZmienna jest globalna.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2016 przez niezalogowany

To "ułatwienie" nic nie zmienia.

A ja chcialbym zrobic tak ze po ponownym odpaleniu programu moje zmienne jakby ozyja

Cały problem sprowadza się i tak do zapisania wartości na dysku, bo musisz te dane jakoś zachować na czas gdy komputer nie jest zasilany, inaczej w tej sytuacji się nie da

komentarz 6 kwietnia 2016 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
W sumie racja niestety zalozenie ze uzytkownik to debil sprawdza sie tylko na windowsie a nawet nie zawsze.
Rozwine lekko watek czesto spotykam sie z instrukcja try{} i catch{} i funkcja cerr co one wlasciwie robia ?
komentarz 6 kwietnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Bloki try-catch to część mechanizmu wyjątków, cerr to strumień dla błędów.

Moim zdaniem nie powinieneś już bardziej rozwijać tego wątku, bo w tytule ma nieco inny temat, niż "tematyka wszelaka". ;) Nie ze złośliwości, tylko z powodu iż jest to forum mocno skategoryzowane i chcielibyśmy utrzymać tu jako-taki porządek. Prosiłbym albo założyć nowy temat, albo dołączyć do IRC i tam kierować rozmowę na różne tory. :)
Ok, nie odbieram tego zlosliwie doskonale rozumiem i jeszcze raz przepraszam i dzieki za pomoc.
komentarz 6 kwietnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Nie przepraszaj, nie ma powodu - nic nie nabroiłeś. ;) Po prostu zachowajmy zasadę "jeden problem - jeden wątek". :)

Na przykład nasza szukajka już prawdopodobnie nie znajdzie tego tematu, jeśli ktoś będzie chciał znaleźć "cerr" albo "co to try catch". :(

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 283 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2021 w C i C++ przez jan1 Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 454 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2017 w C# przez daroczaro Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt

92,684 zapytań

141,589 odpowiedzi

320,073 komentarzy

62,044 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...