• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Historia - wojna światowa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
177 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2016 w Offtop przez Jarek K. Początkujący (330 p.)
Witam Was serdecznie. Mam nadzieję, że nigdzie nie było takiego pytania, ciężko nawet sformułować krótkie pytanie, żeby znaleźć np w google. Mam też nadzieję, że są tu ludzie, którzy mają inne pasje niż informatyka - uważam, że ścisły umysł jest wszechstronny i ktoś będzie coś wiedział w tym temacie. Ostatnio zaciekawiła mnie historia - a sam jestem raczej ścisły, więc obrót o 180 stopni - i mam pytanie. Ciekawi mnie I i II wojna światowa i oczywiście to, co było między nimi. Wiem, że nie mogę zacząć czytać po prostu od I wojny światowej, bo nie załapię o co biega. Należałoby zainteresować się co było wcześniej, jakie wydarzenia powodowały zwiększające się napięcie na naszym kontynencie (i chyba nie tylko). No właśnie - od jakiego momentu należałoby zgłębiać swoją wiedzę, żeby zrozumiale wejść w I wojnę światową? Domyślam się, że nie od starożytności :D Mam nadzieję.... Od konkretnego wydarzenia? Od któregoś wieku? Gdzie sobie obrać początek? Z góry dzięki za wszelkie informacje. Pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Moim zdaniem poznania historii(przy okazji: pozdrawiam Poznań :P) nie da się zacząć od jakiegoś momentu ot tak o. Należy wiedzieć co się stało przed danym wydarzeniem, ponieważ jest to jego przyczyną. IMO abyś pojął cokolwiek z IWŚ, minimum jakie musisz poznać to rozbiory Polski. Druga sprawa to z jakiej perspektywy chcemy tą wojnę poznać - będzie ona z pewnością inaczej wyglądać ze względu na kraj, z jakiej strony ją poznajemy.
komentarz 4 kwietnia 2016 przez Jarek K. Początkujący (330 p.)
No właśnie domyślałem się, że nie da rady od tak zacząć i już. Domyślam się, że taka wojna nie wybucha sobie od tak, tylko ciąg pewnych wydarzeń poprzedzających ma na to wpływ. Ale chyba nie trzeba znać jakichś wydarzeń ze starożytności. Chyba można trochę opuścić :) Hmm, od której strony.. Bardziej chyba chodzi o ogólny pogląd na całość tych wydarzeń, żeby mieć taką ogólną wiedzę co się wtedy działo i dlaczego. Wydarzenia, które miały duże znaczenie na dalsze losy kontynentu. Ja niestety nie mam za dużej wiedzy o historii. Artykuły o Auschwitz mnie nakręciły. Zacząłem potem czytać o Hitlerze, o IWŚ i stąd chciałbym bardziej ją zrozumieć. Dlaczego po skończeniu pierwszej niedługo potem zaczęła się druga itp. Ok, czyli pierwsza propozycja to gdzieś tak połowa XVIII wieku, od rozbiorów. No to super, prawie 200 lat do nadrobienia...
komentarz 4 kwietnia 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Jeżeli nie chcesz się uczyć całej historii to powinieneś zacząć od XVIII wieku ponieważ wtedy zaczęły rodzić się imperia, które miały decydujący wpływ na te wydarzenia. Bodajże politolodzy uczą się historii dokładniej od tego okresu. Ale wbijając się tak w pewien okres możesz nie zrozumieć pewnych rzeczy które były wynikiem poprzednich.

Historia to nie tylko polityka i wojny. Zagłębiając się, zobaczysz, że na wszystko miało wpływ zmiany społeczne,ekonomia, kultura, itp.
komentarz 4 kwietnia 2016 przez Jarek K. Początkujący (330 p.)
Wszystko się zgadza. Każde wydarzenie ma jakąś przyczynę, która była wcześniej, więc doszedłbym w ten sposób do starożytności albo i wcześniej. Ale właśnie chodziło mi o taki punkt zaczepienia. Zacznę od XVIII wieku. Jeśli zobaczę, że czegoś nie rozumiem, cofnę się trochę i takim sposobem jakoś zawiążę ten węzeł i pójdę do przodu. Wielkie dzięki na informacje

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 170 wizyt
pytanie zadane 1 września 2019 w Offtop przez reaktywny Nałogowiec (40,970 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 235 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2017 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 216 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...