• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poszukiwany Grafik 2D do współpracy przy platformówce.

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
301 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2016 w Nasze projekty przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)
Cześć!

Od pewnego czasu piszę sobie gierkę - platformówkę. W zamierzeniu będzie to RPG z widokiem "z boku", pisanie kodu nie sprawia mi trudności, problemem jest jednak grafika.

Nie jestem utalentowany w tej dziedzinie i nie ukrywam, że kiepsko mi to wychodzi. Demotywuje mnie to. Żeby wprowadzić nowy content muszę najpierw zrobić jakąś grafikę, np. przeciwnika by potem to okodować, a efekt wizualny po prostu nie motywuje do dalszego działania.

Dlatego postanowiłem zapytać tutaj. Może wśród Was jest ktoś, kto nie chce pisać swojego silnika, nie sprawia mu przyjemności pisanie kodu godzinami, ale ma chociaż minimalny talent do rysowania grafiki 2d i chciałby stworzyć grę.

Jeżeli czytasz to, masz talent, nawet mały (bo gorzej ode mnie być nie może) i chciałbyś zobaczyć swoje dzieła w praktyce, chciałbyś byś współtwórcą gry, która prosta być nie musi, napisz. Więcej o projekcie powiem na PW, na razie piszę dalej, ale może kogoś to zainteresuje. Zamierzam wpisać sobie ten projekt w CV, dlatego zależy mi bardzo by to miało ręce i nogi.

Nie ukrywam, że współpraca z grafikiem amatorem bardzo pomogła by nam obu. Ja mógłbym skupić się jedynie na pisaniu kodu, szkolić swoje umiejętności, a Ty na robieniu grafiki, oboje wpisali byśmy sobie go do portfolio.

Oczywistym jest, że twórcami będziemy oboje, ja mam pomysł na grę ale robili byśmy ją razem więc i Ty byś wiele do niej wniósł. Nie ukrywam, że liczyłbym na dłuższą współpracę. Lubię gry komiksowe, i marzy mi się napisanie czegoś co choć w małym stopniu przypominało by gry takie jak: Shenk czy Darkest Dungeon (obie 2D).

Zainteresowanych zapraszam na PW. :)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2016 przez MisterVento3 Użytkownik (830 p.)
Ja niestety mam ten sam problem xd
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
A już silnik tej gry jest napisany? Czy to dopiero snucie marzeń o takowym napisaniu gry?
komentarz 4 kwietnia 2016 przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)
Piszę w SFML, mam napisany system ładowania map, poruszanie, kolizje i kilka skilli, zbieranie monet i kilka drobniejszych rzeczy.

Tak jak napisałem wyżej dodawanie nowego contentu do gry, czyt. elementu silnika wiąże się z przygotowanie grafiki co znacznie opóźnia pisanie kodu, który jak również wspomniałem wyżej nie sprawia mi problemu.

Nie, to nie jest marzenie, bo pisanie silników to coś, w czym siedzę (może nie długo, ale od czegoś się zaczyna, prawda?) i siedzieć będę. Nie jest to dla mnie trudne a większość problemów które spotykam rozwiązuje po dłuższym lub krótszym okresie czasu.

Grę napiszę zarówno z grafikiem jak i bez niego, bo jest to coś, co muszę zrobić by dostać pracę związaną z gamedav'em, jednak bez grafika zajmie mi to dłużej i nie będzie wyglądać ładnie. Jeśli grafika nie znajdę to skończę grę która pewnie będzie trochę mniejsza, bo skupić się będę musiał na czymś czego robić nie lubię, pokażę ją na forum i temat założę jeszcze raz.

Pozdrawiam. :)

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 300 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2018 w Grafika i multimedia przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 214 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 113 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez dpalega Użytkownik (710 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...