• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System logowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
448 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Witam mam problem a mianowicie zrobiłem stronę.
W sumie to jest surowy projekt nie ma jeszcze nic konkretnie zrobionego. Ale chce zrobić stronę coś w stylu tutorialu pokazanie rzeczy z gry instalacja i takie tam. Oraz chce zrobić takie jakby forum ,żeby gracze mogli sie tam zarejestrować i dodawać posty.
Niestety moja wiedza ogranicza się na razie tylko do css i html. I mam do was pytanie jak zrobić takie forum z opcjami logowania zakładania tematu edytowania jakieś avatary prywatne wiadomości. Wiadomo ,że to wszystko można znaleźć gotowe lecz ja bym chciał to napisać po swojemu. (Może zbyt trudne dla takiego zielońca jak ja).
Jeżeli zły dział to przepraszam.

9 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Polecam książkę i będziesz wiedział jak to, i wiele innych rzeczy, zrobić.

PHP i MySQL. Od nowicjusza do wojownika ninja
http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-od-nowicjusza-do-wojownika-ninja-kevin-yank,phmnow.htm

Wiadomo ,że to wszystko można znaleźć gotowe lecz ja bym chciał to napisać po swojemu.

Tym bardziej polecam książkę.

W ostateczności:
https://pl.wikibooks.org/wiki/PHP

komentarz 3 kwietnia 2016 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Dziękuje za materiały. :)
0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Nie wiesz na co sie porywasz. Zobacz na to forum, zobacz jak ono dziala. Nawet gdybys nie chcial wykorzystac wszystkich funkcji, ktore sa tutaj dostepne, to i tak nie dalbys rady zrobic z aktualna wiedza ktora posiadasz (html + css). Te forum oparte jest na Question2Answer, poczytaj, zobacz jak to dziala, dopiero wtedy bierz sie za cos swojego. Bez znajomosci technologii webowych nie masz co startowac, jezeli chodzi o prawidlowe dzialanie
komentarz 3 kwietnia 2016 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Ok dziękuje za odpowiedz. :)
A jak już robić stronę to na jakim "silniku" chyba dobrze napisałem php czy coś innego? :)
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
PHP to jezyk, ktory obsluguje zdarzenia na stronie i ktory dziala pod warstwa graficzna (back-end). Do stworzenia tej wartswy graficznej (front-end) uzywa sie najczesciej HTML+CSS, ale rowniez mozesz uzyc systemow zarzadzania trescia (CMS) takie jak WordPress albo Bootstrap, ktory jest frameworkiem. Do tego wszystkiego dochodzi PHP (polecam uzywac PDO), ktory sluzy za obsluge baz danych oraz wykonywania odpowiednich funkcji na stronie tj. logowanie, rejestracja, przesylanie wiadomosci itd
0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
W samym html/css logowania nie zrobisz, a co dopiero forum...
0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)

Najpierw obejrzyj pozostałe odcinki kursu MZ, w tym PHP i MySQL. Wtedy zauważysz skalę swojego problemu.

0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Proponuję zainteresować się jakimś gotowym skryptem forum. Darmowych tego typu rzeczy jest cała masa, myBB, phpBB3, SMF, Flarum, esoTalk, albo wcześniej już wspomniane Question2Answer.

Na tym etapie byłoby Ci ciężko napisać coś takiego samemu. Oczywiście dążenie do stworzenia czegoś własnego nie jest niczym złym, ale na początku lepiej zająć się czymś prostszym.
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2016 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Chciałbym podziękować wszystkim za odpowiedzi. :D
Na pewno obejrzę resztę kursów Pana Zelenta. :)
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2016 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
edycja 6 kwietnia 2016 przez Mateusz Analityk
Poszukaj kursów na youtubie. Potrzebujesz nauczyć się PHP. To ci wystarczy. Ja ci polecam ten oto kurs (darmowy). Oczywiście wikibooks o PHP także bardzo się przydaje. Jak ja się uczyłem to głównie właśnie polegałem na Łukasza poradnikach i oczywiście na podręczniku wikibooks.  https://www.youtube.com/watch?v=2BUNQqcleCM&nohtml5=False

Teraz dużo pracy przed tobą. To jest jeden z najlepszych kursów jaki znalazłem i co najważniejsze omawia temat bardzo szeroko także programowanie obiektowe.

Możesz także skorzystać z gotowych szablonów, a potem je tylko edytować, ale ja polecam zrobić od zera własny projekt. W między czasie poznasz różne technologie.
komentarz 6 kwietnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
–1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Zamiast zaczynać od rzeczy, których nie będziesz w stanie wykonać. (Porywasz się z motyką na słońce)

To zrób mój  challange.  (Profil → Pytania) Poćwiczysz sobie myślenie i język.

Zerknij też tu 

–5 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez GaCeL Dyskutant (7,500 p.)
Obejrzyj kurs PHP Zelenta, ja obejrzałem tylko 2 pierwsze odcinki i już umiem wykonać porządny system logowania, rejestracji, avatarów, newsów, komentarzy itp.
3
komentarz 6 kwietnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

ja obejrzałem tylko 2 pierwsze odcinki […] umiem wykonać porządny system logowania, rejestracji, avatarów, newsów, komentarzy

Na pewno "porządny"? :)

2
komentarz 6 kwietnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
edycja 6 kwietnia 2016 przez efiku

Po Twoich postach widać ... że umiesz laughyes

(szkoda, że naprawdę nie wiesz jak bardzo się mylisz i jak w tyle jest Twoja wiedza. Chwytliwe słówka, by polecić pff)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 685 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 535 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 662 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2018 w SQL, bazy danych przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...