• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co sądzicie o polityce Microsoftu?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
719 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez hubot Dyskutant (9,090 p.)

Oto lista pytań kierowanych do was:

  • Co sądzicie pokrótce o obecnych systemach Microsoftu (nie róbcie listy ocen każdego z nich tylko po prostu powiedzcie ogólnie)? Czy według was nie za szybko Microsoft wypuszcza nowe wersje systemu Windows? Przecież porządny system wymaga dużo pracy nad nim. Dlaczego nie robią poprawek i Service Packów do Windows 7? Czy Microsoft może zrezygnować ze wsparcia dla siódemki?
  • Czy podoba się wam obecna polityka Microsoftu? Czy Microsoftowi nie zależy przypadkiem za bardzo na pieniądzach? Moim zdaniem są zbyt komercyjną firmą ale chcę poznać wasze opinie na ten temat.
  • Czy nie lepszym rozwiązaniem jeżeli nie spodobałyby mi się działania Microsoftu i uznałbym je za szkodliwe jest przejście na jedną z dystrybucji Linuxa (np, Ubuntu, Mint, Debian czy Puppy), zmiana środowiska z VS na Eclipse i przejście z C# na Javę? Czy przy moim poziomie wiedzy dałbym radę przejść z C# bez problemu na Javę? A w Unity3d i tak pewnie dalej bym się rozwijał ponieważ jest on wieloplatformowy.

7 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez artimal Gaduła (4,800 p.)

Sądzę, że wszystkie korporacje jak Microsoft, Apple, Facebook, Google dymają nas niemiłosiernie i to bez wazeliny. Wiedzą o nas więcej niż my sami o sobie. Teraz Microsoft za wszelką cenę wciska ludziom WIN10 by móc kontrolować absolutnie wszystko na ich komputerach i absolutnie każdy plik i wszystko co tam robią. Nie, pieniądze są już tylko dodatkiem, dzisiaj walczy się o naszą prywatność co daję niesamowitą władzę. Na podstawie naszych działań budowane są portrety psychologiczne. Linux jest rzeczywiście bezpieczniejszy ale ogólnie jak to powiedziała pewna dżdżownica:

Ah szkoda k**wa gadać, szkoda szczempić ryja.

komentarz 3 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Czyli mam rozumieć że Java też jest nie najlepsza ponieważ podlega pod Oracla? Czy Oraclowi też zależy tak na pieniądzach i władzy jak tej całej reszcie?
komentarz 3 kwietnia 2016 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Tak, każdemu na tym zależy. I nie jest to aż takie  złe bo żądza pieniędzy powoduje powstawanie dobrych produktów i usług. Mi się rozchodziło głównie o inwigilację i zanikającą prywatność. Ba, już nawet ludziom przestaje zależeć na prywatności! To jest dopiero dramat!
komentarz 3 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Dobra, kliknąłem usuń przy koncie fb i Google. Czy jak usunę konto Microsoft to czy mi Visual Studio nie przestanie działać?
komentarz 3 kwietnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Głupi czy jaki? To, że usuniesz konta, nie oznacza iż oni się odwdzięczą tym samym, z Twoimi danymi.

Jedynym sposobem uświadomienia sobie, ile informacji dajemy Facebookowi, jest wydzierać się na cały regulator w stolicy państwa, gdzie mieszkacie, kiedy się urodziliście, jaką płeć macie, o czym z kolegą rozmawiacie, co lubicie, jaką partię polityczną popieracie, jakie produkty lubicie, czego nie lubicie, przyniesienie flagi Francji, i obwieszenie sobie tego białego płótna wokół twarzy, gdzie byliście dodatkowo pokazanie zdjęć, proszenie o to, aby ludzie powiedzieli Lubię To, gdy widzą zdjęcia z miejsc, do których się wybraliście, mówienie o tym, gdzie pracujecie/pracowaliście, krzyczenie że jest się brzydkim, choć ma się na sobie dziesięć ton tapety oraz ludzie, którzy tak ładną personę widzą, nie mogą się powstrzymać i doznają orgazmu przed tą, która krzyczała, jaka to jest brzydka.
+4 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Ja to tylko tutaj zostawię:

https://www.youtube.com/watch?v=RnqAXuLZlaE

 

:D
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
ahahahhahaha padłem  :D
komentarz 3 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Widziałem już to kiedyś. Można się pośmiać.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Trochę mi to przypomina AbstrachujeTV.
+2 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Jak ci tak bardzo zależy na anonimowości to wywal komputer i wyjedź do jakiejś dżungli, Alaska, Afryka. Po drugie co ma Java do zbierania danych?
komentarz 3 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Bez przesady, nie popadajmy w skrajności. Myślę że kierowanie się na oprogramowanie open source, korzystanie z proxy i SSL oraz nie korzystanie z portali społecznościowych zupełnie mi wystarczy.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

"Bez przesady, nie popadajmy w skrajności. 

 Jak to nie, a jak będziesz szedł do sklepu to będziesz zakładał maskę annonymous. Bo po twych wypowiedziach dochodzę do wniosku, że nie jesteś hakerem, tylko gościem który myśli, że jest najważniejszy w centrum Google, FB oraz Microsoft

0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
To dlaczego jeszcze korzystacie z Windowsów, Facebooków, Instagramów, Twitterów? Nie lepiej skasować konto na Facebooku, Microsoft i Google, zainstalować sobie Ubuntu, wsadzić jakiegoś proxy, korzystać z Duck Duck Go i się bawić w najlepsze takimi językami jak C++? C++ jak to ktoś powiedział najlepszy i pełna samowolka.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Miałem skasowanego Facebooka ale teraz potrzebuję lepszy kontakt z klientami z www.amalamastering.com a dodatkowo założyłem fanpage o tej samej nazwie co ta strona dla lepszej promocji... Także nie da się tak do końca uciec od miejsca w którym się kontaktujesz ze znajomymi, klientami czy promujesz swój biznes.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Firma nie powinna Ci kazać zakładać konta na fb bo im się tak chce. Nie daj się firmie, zaproponuj im nie wiem Agile, Scrum, znajdźcie jakiegoś psychologa a nie żeby Ci kazali zakładać konto na fb. To jest chore działanie z ich strony i ja na Twoim miejscu bym opieprzył szefa i się nie przejmował co on tam będzie gadał. Przecież możesz zmienić pracę.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Tylko, że to ja jestem tym szefem i widzę wymierne korzyści z promocji w social media ;)
komentarz 3 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Aaa, to taka historia. Czemu nie zdecydowałeś się w takim razie zatrudnić jakiegoś psychologa biznesu i wdrożyć metodyk programowania? Ja pewnie mam problemy z dostrzeżeniem tych korzyści.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
O_o

Wchodzisz na Facebooka.

Patrzysz w okół.

Wchodzisz na Twój profil.

Czytasz o inwigilacji użytkowników.

Sprawdzasz na czym zarabia Facebook.

Wchodzisz na fanpage firmy.

Myślisz.

Kasujesz konto / Usuwasz wszelkie dane, które podałeś, choć i tak za późno. : )
2
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
@2xup

przecież ty nie masz pojęcia co to scrum ... dopiero o to pytałeś.

A co do tematu to generalnie pier.. mnie co facebook google czy inne firmy o mnie wiedzą.

Zajmij się życiem a nie przejmowaniem pierdołami.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
I tu nie masz racji że pieprzą głupoty na temat Facebooka, Google itp. Polecam Ci się zapoznać z dokumentami Edwarda Snowdena - https://edwardsnowden.com/category/revealed-documents/.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Boshi, zgadzam się w 100%!

Hubot, co Ty kurde piszesz? Nie czaje Cię chłopaku. On o tym, Ty o tamtym... Ja pierdziele....
1
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Napisałem ci już że pierd... mnie to,  na świecie jest ponad 7 miliardów ludzi, w tym pewnie  z 70-75% ma dostęp do cywilizowanego świata,  a microsoft, apple czy inna firma będzie już szukała akurat moich danych bo przecież jestem najważniejszą osobą w tym malutkim świecie.

Kończę dyskusję bo pieprzysz głupoty 3 po 3.
0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)

Napiszę tak: Google i Apple już od lat zbierają dane, podobnie jak inne firmy. Dlatego Microsoft chcąc nie chcąc też musiał wykonać taki krok, gdyż dzisiaj, wiadomo dane są dużą walutą.

Dlaczego szybko? Myślę, że wcale nie tak szybko, całkiem normalne tempo. Niedoróbki? Wina młodości produktu.

Zrezygnuje ze wsparcia Win7 za jakieś kilka lat. To jest raczej pewne, skoro już WinXP nie jest wspierany. Czas idzie do przodu...

Czy Microsoftowi nie zależy przypadkiem za bardzo na pieniądzach

LOL. MS ma działać charytatywnie???

Zawsze możesz przejść na Linuxa, Firefoxa i Duck Duck Go. Tylko czy dasz radę to zrobić?

Takie są piękne skutki wolnego rynku, kapitalizmu i innych takich tam :)

komentarz 3 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Myślę że dam radę o ile uda mi się zmotywować do zmiany swoich przyzwyczajeń. Jestem przyzwyczajony do Windowsa 7 ale cóż, wkrótce będę musiał zrobić taki krok żeby przejść na Linux. Może to zrobię przy najbliższej okazji formatowania dysku C: jak będzie mi się działo coś z kompem nie tak czy po prostu będę miał zbyt dużo jakiś osobistych zdjęć czy dokumentów w systemie i z tego powodu kiedyś sformatowałem dysk C:.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Dałem radę to zrobić - teraz właśnie zainstalowałem Ubuntu.
0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Java.... to zbędny element który kupił Oracle kupujący firmę Sun.
Firma Oracle głównie kieruje się usługami w chmurze, dla javy nie ma miejsca na plany.
Jedno jest pewne - ma wyjść Java 9, ale dalej to nie wiem jak będzie.
a C#?  trwa najlepsze, M$ wspiera bardzo mocno, aż kupiło Xamarin i mają w planie zaoferować ten o to pakiet w pełni za darmo.
Naruszanie prywatności?
Możesz się przenieść na linux'a i pisać w C# jak chcesz.
Żyjemy w takich czasach że każdy chce nas szpiegować i sprzedawać o nas dane.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Mam Ubuntu na płycie więc w każdej chwili mogę je zainstalować. Ale jest kolejny problem - inwigilacja na ulicy, w szkole, placówkach, ośrodkach i instytucjach. U mnie w życiu nie ma prywatności - ciągle spisują jakieś raporty na mój temat, plotkują o mnie wychowawcy, co powiem to od razu do kogoś wiedzą wszyscy, ciągle plotkują o mnie przez telefon, kamery na ulicach... multum tego.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Plotki to nic, trudno określić czy plotka jest prawdziwa czy fałszywa, szpiegowanie w internecie jest o wiele pewniejsze od plotki.
Kamery? wątpię aby każda kamera sprawdzała twarz i zapisywała w danych, a jeśli by tak było to potrzeba dużą moc obliczeniową, kamery mają zapobiegać przestępstwom i jest to sprawa urzędowa, wiec jak chodzisz spokojnie i nie dzieje się koło ciebie jakieś złe rzeczy, to nie jest aż tak źle.

Prawdziwym źródłem informacji jest sam człowiek, często ludzie sami o sobie sporo mówią.

Więc jeśli jesteś zamkniętą osobą (np. taki jak ja) to naprawdę mało kto zwraca na tobie uwagę.
Warto dodać że te "plotki" można wykorzystać to swoich celów, jesteś miłą osobą, zapewnisz jakąś pomoc techniczną nauczycielowi/nauczycielce.
I już jest minimalna szansa że ta "plotka" pójdzie dalej, wiec to taki plus w minusie.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Jestem człowiekiem otwartym. Nie da się nauczyć umiejętności zamykania się w sobie? Czy pani psycholog jest według was w stanie mnie nauczyć żeby być otwartym podczas np. spotkań w grupie czy ze studentami a zamkniętym w sobie to żeby było domyślne zachowanie?
0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Myślicie że jak zainstaluję Ubuntu, pokasuje konta z tych portali społecznościowych, zainstaluję i skonfiguruję proxy, będę korzystał z SSL oraz szyfrowania danych oraz będę się poruszał w świecie open source pamiętając o regularnym czyszczeniu przeglądarki to problem inwigilacji tego co robię na komputerze minie przez dostawców internetu, osoby sprawdzające logi routerów, policję, instytucje wywiadowcze itp. nie wliczając opcji zaglądnięcia przez kogoś na mój ekran monitora czy że mama mi założy kontrolę rodzicielską?
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Samo proxy które oferuje szyfrowane połączenie (bądź VPN) zaoferuje niepewne bezpieczeństwo przed dostawcami internetu i policji.
Dlaczego?
Przecież nikt nikomu zabroni sprzedać dane które zbierał komputer udostępniające proxy (lub VPN) np. policji.
Warto poczytać regulamin.

Od siebie polecam.....Tor'a! https://www.torproject.org
komentarz 3 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
A wiesz może jak schować i ukryć TOR-a żeby działał w tle i nie był widoczny na pulpicie ponieważ mi zabraniają używać proxy a chciałbym mieć trochę prywatności?
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Toxc Mądrala (7,140 p.)
edycja 3 kwietnia 2016 przez Toxc

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 807 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 523 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2015 w JavaScript przez emil340 Użytkownik (550 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...