• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór książki do nauki C++

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,420 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2016 w C i C++ przez alchem Obywatel (1,210 p.)
Cześć.

Zastanawiam się nad kupnem książki do C++

Jestem początkujący, przesiedziałem  w  codeblocks'ie koło 30 dni dosyć intensywnej pracy, przynajmniej tak mi się wydaje.

Zastanawiam się nad  2 książkami do kupienia:

Programowanie. Teoria i praktyka z wykorzystaniem C++. Wydanie II poprawione

Język C++. Szkoła programowania. Wydanie VI

Która książka jest według was lepsza dla początkującego?

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez SebekChlebek Stary wyjadacz (11,290 p.)
Ile będzie odpowiadających tyle opinii.

Ja kupiłem na początek Symfonie i jestem z niej zadowolony, choć wiele osób ją krytykuje. Z tych dwóch myślę, że Prant będzie lepszym wyborem. ;)
+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Dla poczatkujacych polecam C++. Przewodnik dla poczatkujacych Alexa Allaina. Potem mozesz siegnac po Szkola Programowania Prata, ale to dosyc ciezka lektura. A w miedzyczasie korzystaj z http://cpp0x.pl/kursy/ jako uzupelnienie i doczytanie niektorych elementow
+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez _Kobra Obywatel (1,270 p.)
Śmiało bierz książkę Stroustrup'a. Dlaczego? A przede wszystkim dlatego, że cała struktura książki włącznie z ćwiczeniami programistycznymi, wszelkimi zadaniami jest bardzo dobrze przemyślana. Już w drugim rozdziale zobaczysz, że nie wykonywanie po kolei ćwiczeń może stanowić problem z rozwiązaniem dalszego ćwiczenia. Jak sam Bjarne zaznaczył jest to przemyślane działanie. Szkoła Programowania jest znacznie bardziej obszerna. Dogłębniej omawiany i analizowany dany temat. Programowanie. Teoria i praktyka z wykorzystaniem C++. Czytelnik bardzo szybko staje przed pisaniem pierwszych ciekawszych programów i rozwiązywaniem problemów. Jak sam autor pisze, przy zaangażowaniu 15 godzin dziennie, książka ta jest do przerobienia w 3 miesiące. Bjarne Stroustrup i Stephen Prata oboje posiadają doświadczenie akademickie tyle, że Bjarne posiada kierunkowe doświadczenie w wykładaniu informatyki i to widać.
komentarz 2 kwietnia 2016 przez programmero Bywalec (2,420 p.)
15 godzin dziennie?
komentarz 3 kwietnia 2016 przez _Kobra Obywatel (1,270 p.)
uuu, błąd się wkradł. 15 godzin tygodniowo :)
0 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez alchem Obywatel (1,210 p.)
Dzięki za opinie :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,426 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 594 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,038 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...