• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ciemne Layouty na Code Blocks

Object Storage Arubacloud
+1 głos
28,349 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2015 w Offtop przez DaveM Początkujący (480 p.)
edycja 20 kwietnia 2015 przez DaveM
Witam, od dłuższego czasu poszukuje jakiegoś całkowicie szarego/ ciemnego layoutu, ale wszystko co znajduje ściemnia mi tylko okienko z kodem, wiem że ludzie sobie to jakoś zmieniali, ale nie za bardzo wiem gdzie szukać tych layoutów, same jpg. nie problem znaleźć ale żeby znaleźć jakiś gotowy layout z instrukją (Który powtarzam ściemni wszystko, jak w theme w Visual studio szarym) to ciężko, dlatego zdecydowałem się prosić o pomoc. Oczy mi się wypalają xD

Przykładowy theme
http://i.imgur.com/F7iRN.png

http://i.stack.imgur.com/Xx7m6.png

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
+2 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
https://www.youtube.com/watch?v=CDdJF_M-grw

A tutaj masz pokazane jak należy to zrobić. Może się przydać w razie problemów  ;)
komentarz 20 kwietnia 2015 przez DaveM Początkujący (480 p.)
Z tym że chodzi mi o cały layout, to jest zmiana tylko okienka z kodem :/
komentarz 20 kwietnia 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Rozumiem o co Ci chodzi, sam długo szukałem, rozwiązania tego problemu, ale nic więcej nie znalazłem, wydaje mi się, że w Code Blocksie nie da się tego ustawić. Ja osobiście wyłączałęm pasek boczny i dolny, ustawiałem ciemny theme i przyjemnie się pracowało.

Jeżeli tak bardzo zależy Ci na ciemnym środowisku może powinieneś się zastanowić nad zmianą edytora?
komentarz 21 kwietnia 2015 przez DaveM Początkujący (480 p.)
Myślałem nad Eclipse... bo Visual Studio nie obsluguje Ansi C
komentarz 21 kwietnia 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Wybór środowiska to już indywidualna sprawa, mi akurat bardzo pasuje Visual Studio :) Z tym, że ja piszę głównie w C++ i C# :)
komentarz 21 kwietnia 2015 przez DaveM Początkujący (480 p.)
http://codeisland.org/2013/codeblocks-dark-theme/ niestety tylko na linuxy chyba... dark theme codeblocks
+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Wiem że temat stary ale jedynym rozwiązaniem jest zmienienie motywu systemowego na jakiś ciemny. Ja np. korzystam z Dark Agility
+1 głos
odpowiedź 21 kwietnia 2015 przez DaveM Początkujący (480 p.)

Jedyne co udało mi się zrobić poprzez wstawenie theme dark_lux, dodałem swoje modyfikacje dla kolumny z cyframi i w kilku innych miejscach, tragedii nie ma ale całe theme jednak było by lepsze, ciekawe czy ten setup teraz można zapisac do jakiegoś pliku z ustawieniami , żeby np. po formacie odrazu wczytać ustawienia ... 

0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2021 przez kotlet1c Nowicjusz (140 p.)

Wiesz co trzeba zrobić wejdź w ustawienia lupa i zaznacz chekbox odwróć kolory odpal lupe na 100% i masz ciemny leyaut

smiley

 

–6 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Jeśli chcesz ciemny layout ze względu na oczy, po polecam zmniejszyć jasność monitora. Pomaga.
komentarz 20 kwietnia 2015 przez DaveM Początkujący (480 p.)
Jeśli nie chcesz pomóc - to się nie odzywaj... takie bezsensowne nabijanie postów. Nic nie wnosi. Einstein sie znalazł ...
komentarz 20 kwietnia 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
Ja jedyne co mogę Ci polecić, z czego sam korzystam, to tak jak wyżej napisałeś zmiana tylko tekstu oraz backgrounda, wbrew pozorom, to dużo daje. Ale jeśli ktoś zna odpowiedź na zmiane całego layoutu to chętnie skorzystam :) Szukałem na ten temat trochę w google, ale tylko zmiana w settings->syntax :(
komentarz 21 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Spora część problemów (tematów) tutaj jest rozwiązywana w inny sposób, niż początkowo oczekiwałby autor. Podsunąłem swoją sugestię na ten temat, bo gdy zaczynałem miałem ten sam problem i to rozwiązanie mi wystarczyło. Poza tym szukasz czegoś, co już jest.

http://www.dreamincode.net/forums/topic/351185-change-theme-in-codeblocks/
komentarz 21 kwietnia 2015 przez DaveM Początkujący (480 p.)
Mówię ...że chodzi mi o zmianę koloru całego codeblocksa jak w visual studio a nie tylko okienka z kodem.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 675 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 8,508 wizyt
pytanie zadane 18 października 2016 w C i C++ przez MarioMZ Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 802 wizyt
pytanie zadane 20 września 2016 w C i C++ przez drrak Nowicjusz (140 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...