• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Własnoręcznie zrobione gry

VPS Starter Arubacloud
+14 głosów
1,344 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez adamsawicki Bywalec (2,260 p.)

Witam.

Ostatnio napisałem sobie na szybko pewną gierkę. Nie mam zamiaru już jej rozwiajać bo jest zbyt głupia, ale szkoda żeby się marnowała. Gra potrafi wciągnąć nawet na 5minut! Dlatego jeżeli masz odrobinę czasu to zapaszam do wyprobowania.

W komentarzach możenie chwalić się zdobytymi punktami, albo podawać linki do swoich gier, nawet tych najbardziej beznadziejnych :-)

link do gry: aviosoft.pl/plane

spacja - bomby, lewy przycik myszy -rakiety, strzałki góra-dół - sterowanie

18 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 4 maja 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
nie mam 3 rąk żeby ogarnąć spacje, strzałki i myszkę :P ale za bombardowanie tęczy zawsze propsy !
+3 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Snake w konsolce. cheeky

https://drive.google.com/file/d/0Byl4HOagLeFlYjR4a0gxaC1vb1U/view?usp=sharing

Polecam podpiąć pod zmienną PATH i gdy męczycie się nad jakimś problemem, zamiast wstukiwać kolejny raz "gcc -Wall ..." wpisać "snake". laugh

+3 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Super, ja dopiero zaczynam ogarniac Phaser'a
komentarz 21 kwietnia 2015 przez adamsawicki Bywalec (2,260 p.)
Jak ograniesz i cos napiszesz to wrzuć tutaj :-)
+2 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
W czym pisałeś ?
komentarz 21 kwietnia 2015 przez adamsawicki Bywalec (2,260 p.)
Phaser: https://phaser.io/ Jak dla mnie biblioteka git, także polecam :-)
komentarz 21 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Ciekawa sprawa :D
+2 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
dosc ciekawa :) tak jak powiedziales na te  5 min wciaga :P
+2 głosów
odpowiedź 4 maja 2015 przez Rafajah Bywalec (2,090 p.)
Ja mam techniczne pytanie. Programuję od niedawna i nie wymysliłem jeszcze jak zrobić właśnie taki "ciągnący się" krajobraz. Właśnie żeby sprawiał wrażenie przemieszczającego się obiektu ;)

Jak przygotowałeś go od strony graficznej i jak spowodowałeś, że się on przemieszcza (czy też generuje) na ekranie?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)
komentarz 4 maja 2015 przez adamsawicki Bywalec (2,260 p.)

W tej sprawie bardzo pomocna okazała się biblioteka http://phaser.io oraz tutorial http://blog.lessmilk.com/how-to-make-flappy-bird-in-html5-1/

+2 głosów
odpowiedź 5 maja 2015 przez martad1388 Nowicjusz (220 p.)
Fajna gierka :)
komentarz 5 maja 2015 przez adamsawicki Bywalec (2,260 p.)

Dzięki! :-)

Widzę, że ta gra wzbudza o wiele większe zaintereseowanie niż mój o wiele bardziej zaawansowany projekt https://forum.pasja-informatyki.pl/13828/zrobilem-kolejna-gre-prosze-o-testy-i-opinie 

Z tego wniosek, że warto robić rzeczy proste :-)

+1 głos
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Zakładam, że "civil buildings" to te tęcze na dole, skoro mamy ich nie niszczyć to zniszczenie jej powinno chyba odejmować 10pkt, a nie dodawać ;P Ogólnie spoko ;)
komentarz 21 kwietnia 2015 przez adamsawicki Bywalec (2,260 p.)
budynki cywilne byłe kiedyś, ale je usunąłem. A te tęcze to, poweidzmy, taki mały żarcik polityczny, który powinien byc traktowany z przymrużeniem oka :-)
+1 głos
odpowiedź 9 maja 2015 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Bardzo ciekawa gra przeglądarkowa, dodaj dźwięk w tle jakąś muzyczkę i będzie coraz ciekawiej. Na razie tyle do głowy mi przyszło. Pozdrawiam.
komentarz 9 maja 2015 przez adamsawicki Bywalec (2,260 p.)
Nie sądziłem, że gra "ciosana siekierą" może wzbudzić jakiekolwiek zainteresowanie :-) Dźwięk i muzyka - całkiem dobry pomysł. Dzięki za podpowiedź, pozdro! :-)
+1 głos
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
https://23379483b715aa2725673b7cd6dcff53c0d28936.googledrive.com/host/0Byq8S3_zPY2SfkdYc184ZmxSbExKRk9LQmhmazFoSnJDc0tOODBJOEFRTktSUE5IdjhWSjQ/web_player.html

Wymaga wtyczki Unity Player.
WSAD - kierowanie,
Rych myszy - obrót widoku i punktu odniesienia dla sterowania.
Escape - powrót do wyboru leveli.

Chodzi o uzyskanie najlepszego czasu. Zebranie bonusu odejmuje, z tego co pamiętam, 1 sekundę od czasu.
komentarz 2 lipca 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Szkoda, bo na Linuksie nie pogram…
+1 głos
odpowiedź 2 lipca 2015 przez M4tthew Gaduła (4,480 p.)
Moim zdaniem fajnie gdyby amunicja była ograniczona lub strzelała z większym opóżnieniem, po włączeniu rakiet i ladaniu w góre i w dół otzymujemy coś na pozór karabinu i chyba nie sposób jest przegrać dodatkowym atutem byłby boosty typu ochrona na np 5 s zniszczenie wszystkiego czy wzmocnione rakiety oczywiście jeżeli masz ochotę dalej to rozwijać a tak to bardzo fajny pomysł pozdrawiam :)
+1 głos
odpowiedź 2 lipca 2015 przez niezalogowany
Tak jak już ktoś napisał, nie mamy trzech rąk! Do sterowania powinieneś jednak dać W i S ;)

Wracając do oceny: rzeczywiście, jest beznadziejna :D Ale też tak jak mówiłeś wciąga chwilę, gram sobie z 7 minut i patrzę nagle na ten napis, a tam pisze, żeby chronić samolory cywilne, a ja: ,,To są jakieś cywilne?!" :D
+1 głos
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
edycja 2 lipca 2015 przez Pan Kulomb
Wspaniała gra, testowałem razem z bratem, który symulował naciskanie spacji :D
+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2015 przez Waffel Obywatel (1,030 p.)
No fajne :) Jakby ktoś pytał to samolot którym lecimy to Messerschmitt bf 109 w wersji Friedrich lub wyższej. (można poznać po kołpaku silnika) Te z silnikami pod skrzydłami to Messerschmitt Me 262 Schwalbe czyli jaskółka.
+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)
Fajna, ale za prosta, wystarczy wylecieć naszym samolotem poza górną krawędź ekranu i spamować spacją żeby nabić sobie nieskończony wynik ;)
+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Gra bardzo fajna, ale jest tu jeden wielki błąd!!!! Jakko iż zawsze chcę mieć najwięcej punktów z najmniejszym wysiłkiem tutaj bez problemu tego dokonałem, wzleciałem najwyżej jak się dało i spamowałem tylko spacją. Stwórz jakieś zabezpierzenia przed tak niebezpiecznymi graczami jak ja :D
komentarz 6 lipca 2015 przez adamsawicki Bywalec (2,260 p.)
Dzięki za opinię Tobie i MrWeb :-) Rzeczywiście wystarczy się delikatnie schować za górną krawędź i po sprawie. Może kiedyś powstanie wersja 2.0 z poprawionymi błędami :-)
+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2015 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

To moje dzieło w czystym JS nie użyłem zadnych bibliotek pisane na konkurs było 5 dni na napisanie gry od podstaw :D AI było pisane na monitorze 1440x900 i przy montorach FULL HD komputer nie dorzuca do nas :D Tak to jest gdy się pisze na czas :D

http://budzis.republika.pl/Compo2/index.html

Gdyby ktoś chciał się zainteresować podobnymi konkursami to polecam http://warsztat.gd/ ale nie są organizowane czesto :/

+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Bardzo fajna gra, moje pytanie ile pisałeś tę grę?
komentarz 6 lipca 2015 przez adamsawicki Bywalec (2,260 p.)
Widzę, że moje samolociki są coraz bardziej popularne :-) bardzo się z tego cieszę :-) Do jej napisania użyłem bardzo ciekawego (jak dla mnie) frameworka - phaserJS. Czas pracy to ok dwie soboty. Dzięki za zainteresowanie!

Podobne pytania

+4 głosów
4 odpowiedzi 998 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 203 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2015 w Java przez użytkownik Nowicjusz (230 p.)
+7 głosów
7 odpowiedzi 792 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2018 w Nasze projekty przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...