• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona - "coś na każdy dzień" - jak zrobić?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
357 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2016 w Algorytmy przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)

Hej,

pomyślałem, że fajnie byłoby zrobić stronę, na której użytkownik będzie mógł zaznajomić się z interesującym faktem, który zdarzył się danego dnia. Po odświeżeniu strony zobaczyłby inny fakt, również z tego samego dnia.

(Żeby nie było nieporozumień - chodzi mi o fakty historyczne, które zdarzyły się danego dnia i miesiąca, ale innego roku laugh).

Domniemam, że fakty musiałyby być zapisane w bazie danych... Zastanawiam się, jakich technologii webowych musiałbym się "douczyć" (jakieś tam podstawy już posiadam)? Jak miałaby być zbudowana ta cała strona? 

Jeżeli kogoś zainteresuje, podobną stronę znalazłem tutaj: http://www.kiedysdzis.pl/?src=redx

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 marca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Niekoniecznie w bazie danych. Możesz to trzymać w JSON i wyświetlać jsem ;)
+1 głos
odpowiedź 31 marca 2016 przez fasadin Użytkownik (650 p.)
jezyk nie ma znaczenia skoro cos tam liznales.

Ja bym to zrobil Python + Django + MongoDB

Rozwiazanie problemu typu "proste i wystarczajaco wydajne"

- Przy refresh/otwarciu strony prosisz serwer o jakis fakt. Na serwerze sprawdzasz date (najlepiej w strefie czasowej UTC). Robisz proste zapytanie do bazy z tym rokiem. Losujesz jakis jeden z tego zbioru i wysylasz do klienta.

Jezeli chcesz bardziej wydajnie, dla kazdego uzytkownika rob zapytanie raz dziennie a pozniej z danego zbioru jezeli masz to usuwaj wpisy ktore juz wyswietlisz (w tej sposob ten sam uzytkownik nie dostanie tego samego faktu)
0 głosów
odpowiedź 30 marca 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
php starczy zdaje mi się, starczy losować randomowe id artykułu nic trudnego :D Oczywiście można przypisać warunki przy którymi rand będzie losował :P

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 187 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2016 w Java przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 531 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,870 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2019 w HTML i CSS przez Webmaster123 Początkujący (440 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...