• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Portal ogłoszeniowy - gotowe rozwiązanie czy autorskie [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
865 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2016 w HTML i CSS przez SBA Początkujący (330 p.)
Witajcie, na wstępie chciałbym zaznaczyć że, nie jestem programistą od nie dawna uczę się hobbystycznie c++ z filmików Pana Zelenta ( którego serdecznie pozdrawiam :) tak trafiłem tutaj, przechodząc do tematu chciałbym uruchomić portal ogłoszeniowy i chcę to wszystko zlecić jako że, nic nigdy nie zlecałem ani sam nie pisałem chciałbym abyście mi doradzili które rozwiązanie wybrać. Chce aby portal posiadał unikalną szatę graficzną oraz takie funkcje jak: rejestracja, logowanie, dodawanie ogłoszeń, kategorie, formularz kontaktowy z ogłoszeniodawcą, prostą wyszukiwarkę, prosty panel użytkownika, prosty panel administratora, co rozumiem przez słowo prosty? w panelu użytkownika żeby były opcje oglądania jakie ma się aktualnie ogłoszenia, usuń, edytuj, odpowiedzi od użytkowników, zmiana adresu e-mail i na tym koniec, nie chce aby posiadał wielu mniejszych funkcji które można spotkać na wielu portalach np: zaawansowane wyszukiwanie, ulubione/obserwuj  ,nie chce profilu użytkowników ( nie rejestracje tylko jak się wchodzi np na olx w obojętnie jakie ogłoszenie można zobaczyć wszystkie ogłoszenia użytkownika i wiele innych mniejszych funkcji myślę że, już wiadomo o co chodzi. Chce abyście mi doradzili czy lepiej zlecić dedykowane rozwiązanie czy użyć do tego gotowego skryptu i zlecić jego modyfikacje, zdążyłem ostatnio przetestować 2 skrypty a, dokładnie osclass oraz open classifieds i połowa funkcji na stronie musiałbym wyrzucić bądź zmodyfikować a, w panelu administratora nie używał bym 60% opcji, jak myślicie lepiej autorski czy gotowy zmodyfikowany ?

Dziękuje

pozdrawiam
Możliwe odpowiedzi:
Dedykowany (8 głosów, 80%)
Gotowy Zmodyfikowany (2 głosów, 20%)
komentarz 24 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Skoro zlecasz to komuś do stworzenia to co za różnica? Ty podasz swoje wymagania, a ten ktoś już będzie wiedział co robić.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 września 2018 przez Sankylo Początkujący (350 p.)
Jeśli np.: mowa o olx, to tutaj masz już gotowe rozwiązania dla CMS Joomla - https://www.joomla-monster.pl/kategorie/responsywne/iks-portal-ogloszeniowy

Ale masz też więcej tego tutaj - https://www.joomla-monster.pl/kategorie-szablonow/dj-classifieds

Dodatkowo firma https://dj-extensions.com/ to polska firma, która wspiera ten komponent już chyba 8 lat! :)
komentarz 24 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Joomla jest trochę ciężkawa, na mały serwis, do którego nikt nie zagląda będzie OK :)

Co prawda strony luksusowej marki samochodów powstały na Joomli :), ale specjaliści od Porsche mocno zmodyfikowali ten gotowy CMS.
0 głosów
odpowiedź 30 marca 2016 przez Patryk L Bywalec (2,000 p.)
Niedawno zrobiłem podobną stronę(chodzi o działanie a nie o ogłoszenia itd.) i nie jest to bardzo trudne. Zajęło mi to około 1000 linijek razem z CSS i lajkami co raczej nie bedzie ci potrzebne więc radzę ci, żebyś zrobił to sam.  Nie stracisz wtedy pieniędzy :)
komentarz 24 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Też jestem tego zdania.
0 głosów
odpowiedź 24 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
A jeszcze pojawia się pytanie - czy taki serwis ma zarabiać??? Bo w Polsce prawie wszystko zgarnęły OLX. Gumtree i Sprzedajemy. Reszta właściwie się nie liczy.

Zauważyłem, że sporo powstaje takich serwisów, powiszą od kilku miesięcy do roku czy dwóch i kończą zabawę. Takie są realia.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 443 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,750 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 908 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...