• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technikum Informatyczne. [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
833 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez NeQ Początkujący (470 p.)
Cześć. Mam 16 lat, 3 klasa gimnazjum.
Jak wiadomo za niedługo będę musiał wybrać jakąś szkołę. I jestem tutaj z pytaniem czy opłaca się iść do takiej szkoły, którą wymieniłem w tytule, czy może iść do technikum mechatronicznej lub do liceum? Słyszałem od znajomych, że tam(Mechatronik) jest więcej informatyki niż w technikum informatycznym. Tak wiem, że będę musiał się uczyć na własną rękę (przerabiam lekcje u pana Zelenta z C++).
Możliwe odpowiedzi:
Technikum Mechatroniczne (3 głosów, 9%)
Technikum Informatyczne (18 głosów, 51%)
Liceum Ogólnokształcące (14 głosów, 40%)

8 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 marca 2016 przez niezalogowany
Zamierzasz iść potem na studia?
komentarz 29 marca 2016 przez NeQ Początkujący (470 p.)
Tak, chciałbym iść na studia.
2
komentarz 29 marca 2016 przez niezalogowany
Powiem w ten sposób. LO lepiej przygotuje Cię do matury, oszczędzasz także rok. Mocno cisną matematykę i fizykę (bynajmniej u mnie na profilu mat-fiz-inf). Co do technikum - nie wiem, nie chodzę, ale orientuje się jak wygląda sytuacja w paru technikach (taka odmiana? :) )- to jest po prostu jakaś porażka, nie wiem, może urok mojego miejsca zamieszkania, ale własnie te miejscowe to są istne zbiorowiska ludzi, którym po prostu nie chce się uczyć a poziom kształcenia tam jest żenujący. Nie generalizuje wszystkich szkół tego typu, mówię tylko jak wygląda to w mojej okolicy.  Osobiście polecam LO z warunkiem, że na boku będziesz się uczył informatyki (tak jakby rozszerzał na własną rękę, poza szkołą, w wolnym czasie - ale to chyba oczywiste).
komentarz 29 marca 2016 przez NeQ Początkujący (470 p.)
Obawiam się, że do dobrego liceum w moim mieście się nie dostane ze względu, że moi nauczyciele z gimnazjum słabo nas przygotowali do tych sprawdzianów i klasa robi 'pizdy' na lekcjach, a ja z tym i tak nie mogę nic zrobić. Na targach szkół opowiadał nam o tej szkole uczeń klasy 4 technikum i strasznie polecał. Mówił, że gdyby cofnął czas znów poszedłby do tej szkoły.
W moim mieście Ci najlepsi lub jak zajmą jakieś tam miejsca w konkursie jadą na praktyki np. do Sewilli.
1
komentarz 29 marca 2016 przez niezalogowany
Pamiętaj też, że na takich targach nie będą Cię zniechęcali do szkoły a na odwrót. Wiem jakie kwiatki u nas w gimnajzum opowiadał dyrektor technikum, jak to fajnie, jak to sielankowo, jaka wiedza. Nie wiem, nie znam Twojego technikum. Patrz na wyniki matur. Pamiętaj by dostać się na dobre studia to tak 70% z matmy rozszerzenia, fizyki, ang by się przydało.

Nie będę decydował za Ciebie. To zbyt poważna decyzja. Ja tylko opowiadam o swoich doświadczeniach. Ostateczna wola leży w Twoich rękach. W wypadku większej ilości pytań - pisz, służę pomocą.
komentarz 29 marca 2016 przez NeQ Początkujący (470 p.)
Wiem, wiem. Na stronie jest wykres i wynika z niego, że około 90% zdawalności egzaminu maturalnego i jakoś 80% zdawalności egzaminu zawodowego.
Dzięki jak będę miał jakieś pytania napiszę ^^.
komentarz 29 marca 2016 przez niezalogowany

Ale na zdawalność nie patrz. Gdy ktoś zaliczy mature na 30% to już ją zdał. To jest bardzo śmieszny wynik. Jak już pisałem wyżej, potrzebne Tobie jest złote 3*70 i idziesz wszędzie gdzie chcesz (no dobra... prawie bo taka architektura na pw ma trochę więcej ;) no musisz już patrzeć konkretnie kierunki). Zerknij na średnie wyniki.

komentarz 30 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Ja to nie autor postu ale pytanie mam. Z podstawy z matmy będę miał około 80%, z Angielskiego - też coś koło tego. Z rozszerzenia z matmy ... Lepiej nie mówić, rozszerzenie jest duuzo trudniejsze dla mnie niż podstawa. Liczę ze około 30% +-. Z rozszerzenia z Ang około 50%. Mam szansę na jakieś dobre studia z takimi wynikami wg Ciebie? Czy to, że ciężko mi idzie z rozszerzeniem będzie mi bardzo przeszkadzało w przyszłej pracy jako programista? Z calkami sobie jakoś radzę.
komentarz 30 marca 2016 przez niezalogowany

Wiesz... ja nie jestem jeszcze studentem, moja wiedza kończy się tam gdzie przejrzałem informacje n.t. rekrutacji. Osobiście Cię odsyłam do rankingów uczelni. Np. na politechnice warszawskiej masz dwa linki: progi punktowe z ostatnich lat i schemat przeliczania punktów. Przejrzyj sobie.

https://www.pw.edu.pl/Kandydaci/Studia-stacjonarne-I-stopnia/Progi-punktowe-z-ubieglych-lat

 

https://www.pw.edu.pl/Kandydaci/Studia-stacjonarne-I-stopnia/Przeliczanie-punktow-kwalifikacyjnych-konkursowych

0 głosów
odpowiedź 29 marca 2016 przez mati10d Gaduła (3,150 p.)
Ile można ciągle te same pytanie, weź odpal wyszukiwarkę... Bo to się robi głupie.
0 głosów
odpowiedź 29 marca 2016 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)
Powiem tak, bez sensu to pytanie, pomijając fakt, że podobne tematy były wałkowane na tym forum n razy. Wybierz szkołę, która najbardziej będzie odpowiadała Twoim zainteresowaniom, tym co lubisz robić i w czym masz już jakieś pojęcie. Przejrzyj sobie choćby na perspektywy.pl czy innych portalach, czym zajmuje się mechatronik czym zajmuje się informatyk i czy to odpowiada Twoim predyspozycjom i czy będziesz miał mięć kształcić się w tym kierunku, a potem pracować. Wybieranie kierunku, dlatego że się "opłaca" albo że kumple tam poszli,nie ma sensu. Idź w kierunku, który najbardziej Ci odpowiada, staraj się być najlepszym w tym co robisz, a hajsy się na pewno znajdą. Nie ważne czy będziesz mechatronikiem, informatykiem, murarzem czy hydraulikiem. Jeśli myślisz o studiach, to na pewno musisz wziąć pod uwagę, że w technikum nauka trwa 4 lata, a nie 3 jak w liceum. A po drugie, będziesz musiał sam sporo przysiąść, żeby dobrze maturę zdać. Samozaparcie i cierpliwość w olewaniu ludzi, którzy mają głęboko w poważaniu dalszą edukację i w ogóle, żeby coś z technikum wynieść będzie potrzebna. Jak jesteś uparty, umiesz sobie narzucić samodyscyplinę, żeby się do tej matury przygotować, to nie widzę przeszkód, żeby do technikum iść. Sam kończyłem technikum, maturę zdałem, studia skończyłem (kierunek mechatronika), więc jak się chce to można. Jak masz jakieś pytania, co do mechatroniki to zapraszam.
0 głosów
odpowiedź 29 marca 2016 przez Lukasz Bywalec (2,320 p.)
Stalem przed podobnym problemem i wybralem LO. Jestem w 1 klasie i wg. Mnie to lepszy wybó matma jest na wyższym poziomie (btw mam najlelpszego nauczyciela od matmy co potwierdzaja wszyscy znajomj z róznych szkól :) ). Niestety infa jest na dennym poziomie nasz informatyk ma wiedze na poziomie jak wlaczyc i wylaczyc komputer i jak obslogiwac painta. Ale i tak infy uczysz sie w domu. W liceum zaoszczedzis rok. Poza tym bedziesz lepiej przygotowany do matury. Polecam LO
0 głosów
odpowiedź 30 marca 2016 przez stonoga_zbigniew Użytkownik (540 p.)
aha? ale po co te ankiekty? zobacz moze na jakis rozklad zajec.
0 głosów
odpowiedź 30 marca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Musisz sam zdecydować :) Wszystko ma swoje wady i zalety. LO jasna sprawa, o wiele lepiej przygotuje Cię do matury i potem łatwiej Ci będzie dostać się na studia. Technikum informatyczne - tu masz inną sytuację bo oprócz matury czekają Cię jeszcze 3 egzaminy zawodowe : E12(Montaż i eksploatacja urządzeń techniki komputerowej), E13(Projektowanie lokalnych sieci) oraz E14(Tworzenie witryn i aplikacji internetowych). Technikum trwa 4 lata i trochę gorzej przygotuje Cię do matury, ale to nie znaczy, że jej nie zdasz. Poza tym w wielu technikum organizowane są praktyki takie jak wyjazd zagranice i np. miesięczna praktyka w serwisie komputerowym czy pracowni programistycznej. Jeżeli interesuje Cię programowanie i chciałbyś iść na studia to musisz przeanalizować wszystkie plusy i minusy.

Pozdrawiam!
0 głosów
odpowiedź 30 marca 2016 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Jesli chcesz isc na studia, na informatyke to idz do liceum byle szybko skonczyć i na te studia.
Jesli nie planujesz iść na studia to technikum informatyczne lub i tak liceum ;)
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2016 przez czif Użytkownik (520 p.)
Na pewno idz do szkoły profilowanej , do ogólniaka idzie się jak nie wiesz co dalej.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,505 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 1,622 wizyt
+1 głos
7 odpowiedzi 4,939 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...