• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie stron internetowych - od zera czy cms? Jaki najlepszy na początek?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,660 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2016 w Systemy CMS przez fusemul Użytkownik (710 p.)
zmienione kategorie 29 marca 2016 przez Mateusz11
Od jakiegoś czas uuczę się programować, przyszła pora na pierwsze strony. Pierwszą witrynę wykonałem sam zupełnie od zera, działając jedynie na bootstrapie. Nie używałem jednak żadnego CMS'a. Teraz kolejną stronę-wizytówkę robię używająć getsimple - pierwsze wrażenie jest ok, poszukiwałem czegoś minimalistycznego na potrzeby stron wizytówek i wydaje się w porządku. W między czasie tworzę też sklep internetowy dla znajomej, tam wybrałem opencart.

Jak to wygląda u was? Jakie cmsy polecacie najbardziej? Pewnie inne do stron-wyzytówek, inne do serwisów, w których mają znaleźć się także newsy, a jeszcze inne do sklepów internetowych. Czy macie jakiś jeden, sprawdzony nadający się do wszystkiego? Najpopularniejsze to wordpress, joomla, drupal. Ale czy najlepsze? Wiem ze za wiele wtyczek trzeba płacić, czy budowa tych cmsów jest bardzo skomplikowana, czy dodanie dodatkowych funkcjonalnosci na własną rękę jest do przejscia dla poczatkujacego programisty, uczacego sie z filmikow pana Mirosława i innych kursow internetowych?

pzdr

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 marca 2016 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Wordpress jest najpopularniejszym CMSem i stosunkowo łatwo załapać tworzenie motywów z szablonów HTML. Wystarczy tak naprawdę podstawowa znajomość angielskiego, bo WP ma świetną dokumentację w internecie. Jeśli się chce to można nauczyć się wszystkiego :)
komentarz 29 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

Jeśli się chce to można nauczyć się wszystkiego :)

Zawsze ;) 

–1 głos
odpowiedź 29 marca 2016 przez fusemul Użytkownik (710 p.)
czyli polecacie WP także do wizytowek? Z tego co sie orientuje jest to CMS z dosc duza funkcjonalnoscia, czy do prostych stron nie warto sprobowac czegos mniejszego? Aby wydajnosc byla jak najwieksza?

+ jak sie ma sprawa z frameworkami typu symfony? Z tym tematem sie nei zapoznawalem wcale, warto sie tego uczyc? Jest to mocno przydatne w pozniejszym tworzeniu stron?
3
komentarz 29 marca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Wordpress to gówno, przez takie gówno firemki i freegównolancerów  maym dev jaki mamy, gdzie sklepy sprzedają za 300 zł bo  stawiają je na gównianych wtyczkach wp, ale jak przyjdzie dopisac jakąś funkcjinalność do prestshopa to 80% nie ma pojecia   o podstawach php.

 

symfony to framework a nie cms.
komentarz 30 marca 2016 przez fusemul Użytkownik (710 p.)
" jak sie ma sprawa z frameworkami typu symfony? "

Dzieki za odpowiedz, to juz wiem i taka informacje zawarlem w pytaniu..
komentarz 30 marca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Warto się uczyć, choć nie koniecznie  zaczynać od symfony, bo  ma wyższy próg wejścia niż sporo innych.  Z dość fajnych- mnejszych masz Silexa jako mikro frameworka, Yii2  który pomaga w bardzo szybkim stawianiu aplikacji za pomocą GII i masy rozszerzeń, komponentów itd,  Cake.. od którego zaczniesz to twoja broszka.
–1 głos
odpowiedź 29 marca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 30 marca 2016 przez jpacanowski

Jeśli nie wiesz jaki CMS wybrać, wybierz Wordpress... Na nim można postawić nawet sklep internetowy instalując np. darmową wtyczkę WooCommerce. Większość tych wtyczek które ty chcesz jest darmowa.

Jeśli chciałbyś się nauczyć podpinać szablony pod Wordpressa to polecam ten tutorial:
http://wordpress.kursbootstrap.pl/tutorial/

Oraz dokumentację dla programistów:
https://codex.wordpress.org/

EDIT:
Widzę, że posypały się minusy w kierunku mojej odpowiedzi, więc napiszę, że normalni ludzie nie stawiają sklepów na Wordpressie i nie używają samego Wordpressa.

komentarz 29 marca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
I co ma do tego, żę prędzej byś napisał skoro ta wtyczka jest gówniana?    Jak ktoś mysli, że jest wedeveloperem bo postawił stronę na wordpressie to jest idiotą i tyle.
1
komentarz 29 marca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Idź na leczenie dzieciaczku. Jak masz problem ze słowem "wordpress" to nie wchodź tam gdzie nie trzeba i nie czytaj tego z czym masz problem. Jest początkujący w tym temacie to poleciłem mu Wordpressa. To ty masz problem sam ze sobą, że jak ktoś używa Wordpressa to się ma za wielkiego web developera.
komentarz 29 marca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
I wal dalej minusy wszędzie jeśli masz depresję...
komentarz 29 marca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Sądzę, że jestem trochę starszy od ciebie... idź tam pisz swojego cmsa...

dalej mnie zadziwia jak ludzie mogą być tak durni.
komentarz 12 kwietnia 2016 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
uhu... ale burza... aż screena zrobiłem :D
–2 głosów
odpowiedź 29 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

Najlepiej to WordPress

 

czy dodanie dodatkowych funkcjonalnosci na własną rękę jest do przejscia dla poczatkujacego programisty, uczacego sie z filmikow pana Mirosława i innych kursow internetowych?

Na necie, pełno jest kursów jak zrobić własną wtyczkę do WP, nie powinno być problemów

 

 

komentarz 29 marca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)

Najlepsze są autorskie

No tutaj bym polemizował. ;)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 381 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2016 w PHP przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 5,791 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,616 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2017 w Systemy CMS przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...