• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak stworzyć kopie strony w Wordpress na serwerze lokalnym w 2 folderze obok?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
891 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2016 w Systemy CMS przez lukasz21 Obywatel (1,090 p.)
Mam na serwerze lokalnym strone w Wordpress. Strona ma swój folder o nazwie "wp1" w folderze "www", czyli tam, gdzie są pliki dla stron na serwerze lokalnym. Ta strona ma też swoje pliki w bazie danych MySql.

I teraz mam taki problem: Chciałbym stworzyć kopie tej strony, to znaczy drugą stronę na serwerze lokalnym, która ma te same ustawienia. Chcem w folderze "www" umieścić drugi folder o nazwie "wp2", w którym będę miał kopie strony z folderu "wp1". Żeby to działało muszę też w bazie danych mieć związane z tą strona pliki.

W phpMyAdmin najpierw "Importowałem" baze dla 1 strony, a potem stworzyłam drugą (nową) TABLE i tam "Eksportowałem" tą bazę. W ten sposób w MySql stworzyłem kopię strony.

 

Teraz jak w przeglądarce otwieram adres localhost to nie wiedzę tej 2 strony. Nie ma też w folderze "www" folderu "wp2".  Co muszę w tej sytuacji zrobić? Jak mogę stworzyć kopię?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Więc tak

Skopiowanie plików do nowego projektu wykonałeś prawidłowo. Niestety problem pojawił się przy tworzeniu bazy danych.

Każda instalacja WP musi posiadać bazę danych. Najlepiej jak każda instalacja ma osobną bazę danych. Dlatego w phpmyadmin stwórz nową bazę danych i tam zaimportuj bazę z wp1.

Następnie musisz zmienić odnośniki z wp1 na wp2 w nowej bazie danych. W tabeli wp_options zmień
siteurl -> http://localhost/wp2

home -> http://localhost/wp2

Następnie w pliku wp-config w folderze wp2 musisz zaktualizować dane DB_NAME DB_USER DB_PASSWORD tak aby nowa instalacja mogła się połączyć z bazą danych

Gdy zalogujesz się do panelu admin. na nowej instalacji trzeba również zmienić wszystkie odnośniki. Do tego celu możesz posłużyć się wtyczką https://wordpress.org/plugins/search-and-replace/

Jak coś jest niejasnego to pytaj.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 161 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 399 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2016 w SQL, bazy danych przez mario_j Początkujący (350 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...