• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia dzienne czy zaoczne

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
2,650 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
edycja 8 lipca 2017
Jakie wybrać studia dzienne czy zaoczne, chciałbym studiować i jednocześnie pracować, ale nie jest to koniecznością. Czy poziom tych studiów się znacznie różni? Jakie wy studia wybraliście?

8 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Raczej zaoczne, nie dość, że oswoisz się z pracą, nabierzesz jakiegoś doświadczenia to dodatkowo zarobisz no i oczywiście będziesz sobie studiował. Również wybieram taką opcję w tym roku, póki co pracuję i czekam na rozpoczęcie rekrutacji. ;P
+1 głos
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Ja wybrałem dzienne. Jednak wybrałbym studia zaoczne - w tygodniu możesz spokojnie pracować gdzie chcesz, nawet w IT, a na studiach dziennych zostają tylko weekendy.

Poziomem się nie różnią, ale podobno na zaocznych częściej przepuszczają, bo płacisz im hajs. ;)
komentarz 21 kwietnia 2015 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,280 p.)
Rzeczywiście na zaocznych czasami przepuszczają słabszych studentów.

Podstawa programowa jest ta sama, jedynie na zaocznych jest mniej czasu (godzin) na jej realizację, więc tempo zajęć jest trochę za duże, żeby dobrze się czegoś nauczyć.

Mimo wszystko możliwość pracy w branży podczas studiowania jest świetna i pozwala zdobyć doświadczenie w zawodzie jeszcze przed uzyskaniem tytułu.

Pozdrawiam ;)
+1 głos
odpowiedź 4 maja 2015 przez KatarzynaGie9 Bywalec (2,500 p.)
Jeżeli nie boisz się wyzwań to bierz dzienne plus praca :)

Tym bardziej, że jak studiujesz dziennie to masz elastyczny grafik w pracy więc jest łatwo.

Znam parę osób które dziennie studiują i pracują nawet czasami codziennie i dają radę, kwestia posiadania umiejętności gospodarowania czasem ;)
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja jeszcze nie studiuję, ale na chłopski rozum wnioskuję, że lepsze są dzienne. Mało, że darmowe, to jeszcze więcej czasu poświęcasz nauce. Pracować nie musisz na stałe, możesz dorabiać jako freelancer :) Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
Szczerze to jeżeli masz zamiar pracować na pełny etat w zawodzie do którego mają Cię przygotować studia to wybrałbym zaoczne + pełny etat w pracy. Ja studiowałem dziennie pierwszy stopień. Potem zacząłem pracować. Na chwilę obecną jeżeli będę myślał o drugim stopniu to raczej zaocznie. Póki co mam przerwę od studiów i piszę sobie indywidualnie projekt.
0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
Jestem studentem zaocznym, mam czas na prace, i dla siebie. Studiuje na PK i powiem Ci tak.

Jeżeli zależy Ci na życiu studenckim, przeżyciu jeszcze raz młodości i zabawie, wybierz studia dzienne. To jest jedyna rzecz za którą czasem tęsknie (nie mówie że niemam życia towarzyskiego bo mam heh) ale czasami poprostu na studiach zaocznych większość ludzi dojeżdza lub pracuje. Tak naprawde na studiach zaocznych nie nauczysz sie zbyt wiele potrzebnych informacji w dzisiejszym świecie IT. Naucza Cię potrzebnego myślenia, ale nie naucza Cię obsługi konkretnych rzeczy czy języków które są dzisiaj na topie. Osobiście polecam Ci zaoczne i szukanie pracy. Praca to miejsce w którym Twoje umiejętności rosną w błyskawicznym tempie a przedewszsytkim zdobywasz doświadczenie co się przekłada na portfolio/cv a na końcu na zarobki.

Polecam zaoczne, studiowałem dziennie rok i mi wystarczy heh :)
0 głosów
odpowiedź 4 maja 2015 przez Rafajah Bywalec (2,090 p.)
Zaoczne są spoko jeśli jesteś pewny, że dostaniesz pracę w zawodzie i studia robisz tylko dla papierka.

Jeśli natomiast nie jesteś pewny co do pracy to polecam dzienne, więcej się nauczysz, papierek imo trochę lepiej wyglądający w oczach pracodawcy. Ale nie jakoś specjalnie wiele. Liczą się kwalifikacje zdobywane poprzez kursy, staże, praktyki. No i w przypadku programisty chyba też jakieś ładne portfolio można mieć.
–1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
Proponuje CI zaoczne, ale zaufaj ze jest o wiele ciezej niz na dziennych

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 970 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 333 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 949 wizyt

92,660 zapytań

141,553 odpowiedzi

319,993 komentarzy

62,028 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...