• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z Biosem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
336 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)
Witam. Mam problem z biosem czytałem dużo w internecie ale nie mogłem znaleźć podobnego problemu. Wiec dzis popołudniu zainstalowałem program dokładnie nie pamiętam nazwy ale służy on do wyświetlenia szczegółowych informacji na temat jednostki centralnej. Był tam taki dział jak wskazówki, wszedłem i okazało się ze mój bios nie był aktualizowany przez długi okres czasu. Wiec postanowiłem coś z tym zrobić, zobaczyłem na YouTube jak coś takiego wykonać. Robiłem zgodnie ze wskazówkami czyli pobrałem aktualizacje ze strony producenta zgralem na pendriva,a następnie wszedłem w biosa później w tool i Asus ez flash 2 utility tam wybrałem plik z pendriva i zaczęła się aktualizacja po wszystkim komputer się zresetartowal i przy pokazywaniu się pierwszego okna Windowsa jest lekkie zacięcie i komputer się restartuje. Próbowałem już wyciągać baterie i po 40 min ja włożyłem ( tak przeczytałem) noi to nie pomogło. Jeśli chodzi i moja płytę główną to jest to asus h81m plus. Komputer rano chodził bez zarzutu, nie wiem co mnie pokusilo żeby zrobić ta aktualizacje no ale trudno. Proszę o jakąś pomoc

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Aktualizacje biosu powinno robic sie stopniowo, czyli kazda wersja po kolei, nie powinno sie updatowac od razu do najwyzszej wersji
komentarz 28 marca 2016 przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)
Nooo wiec zepsułem da się to jakos odkręcić w prostu sposób
komentarz 28 marca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Sprobuj zainstalowac od nowa najwczesniejsza wersje biosu
komentarz 28 marca 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Miałem podobny problem z biosem  a mianowicie przez złą aktualizację biosu uszkodziłem baterię od lapka  i nie mogłem włączyć komputera prawdo podobnie nie zainstalował się poprawnie bios więc oddałem do serwisu lapka i chcieli mi wgrać najnowszą wersje biosu ale powiedziałem im żeby mi  zainstalowali taka jaka była od nowości więc po zainstalowaniu pisze mi komunikat od uszkodzonej baterii i nie  mogłem wpisać nazwy laptopa (wprowadzić danych na biosa takich jak nr s/n p/n  itd.) wniosek jest taki że wgrali mi jakiegoś lewego biosa lub przez uszkodzoną baterię w laptopie nie można było wprowadzić tych danych do komputera(biosa). Nie pamiętam ile dałem za taka usługę ale nie więcej jak 50 zł.

Dodam że wprowadzałem  dane do biosu przez specjalny program od hp laptop to hp ale nie pamiętam jaki to był program.
komentarz 28 marca 2016 przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)
Nooo ja co prawda można powiedzieć że ręcznie to robiłem bez zbędnych programów tylko jak juz się dowiedziałem jesy to wina złego dobrania aktualizacji. Frendom nie chce Cię wykorzystać, a bardziej prosić o znalezienie takiej aktualizacji bo naprawdę nie chce znów pobrać złej.
komentarz 28 marca 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Ale każde aktualizację / sterowniki są na stronie głównej producenta  np na stronie hp są najnowsze a starsze wersje do pobrania nie wiem jak u innych na stronie.

Podaj jaka wersje biosu zainstalowałeś i podaj model komputera
komentarz 28 marca 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
A teraz właśnie sobie przypomniałem że jak pytałem w serwisie to wspominali że jak się powraca z najnowszej wersji bosu to stopniowo przykładowo:

ver.6.0 > ver.5.0 itd
komentarz 28 marca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Na stronie asusa musisz miec swoja plyte glowna oraz wszystkie wersje biosu tam dostepn, wiec zaden problem z tym nie powinien byc :)
komentarz 28 marca 2016 przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)
Wersja biosu 2205 A co do komputera to jakie potrzebujesz informacje poza płyta główna asus h81m plus
komentarz 28 marca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
https://www.asus.com/support/Download/1/45/5/4/OfnvRb5Njh2jDsyn/36/ Tutaj jak rozwiniesz bios to masz dostepne wersje i daty ich wypuszczenia. Zobacz ktora masz teraz masz obecnie i zacznij cofac do nizszej, sprawdzajac po kolei czy sa jakies zmiany w dzialaniu systemu. I nosnik danych powinien byc pusty, nic oprocz plikow potrzebnych do update nie powinno sie tam znajdowac
komentarz 28 marca 2016 przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)
Rozumiem, a z każda nowa aktualizacja usuwać poprzednio pobrane aktualizacje? w sensie z pendriva czy jest to niekoniecznie
komentarz 28 marca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Tak, na pendrivie ma byc tylko ta aktualizacja, ktora chcemy wgrac
komentarz 29 marca 2016 przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)
Napotkałem kolejny problem. Aktualizacje 2110 i 2109 zainstalowany się bez problemu natomiast przy otworzeniu 2106 pisze,,security verification failed" czyli mam rozumieć ze się nie chce załadować i co teraz robić?
komentarz 29 marca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Jestes stuprocentowo pewny ze kliknales na odpowiedni model plyty glownej?
komentarz 29 marca 2016 przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)
Noo pobieram z tej strony która mi podałeś i tak samo jak poprzednie i nawet w nazwie tego pisze h81m plus asus 2106 i to nir jest w ISO tylko CAP no ale poprzednie nie miały z tym problemu
komentarz 29 marca 2016 przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)
Chyba wszystko jest dobrze :D Zamiast pobierać i zgrywać na pendriva z telefonu to zgrałem z laptopa i wszysko sie instaluje wiec ide dalej działać;D
komentarz 29 marca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
daj znac jak wszystko bedzie ok :)
komentarz 29 marca 2016 przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)
Chce zainstalować juz przed ostatnia aktualizacje i pisze mi ,,image outdated" (Obraz nieaktualny) Co robić ? Zostawić to i instalować tą ostania czy cos innego ?
komentarz 29 marca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Nie wiem, akurat z tym bledem nigdy sie nie spotkalem, musialbys w necie poszukac o co z tym chodzi
komentarz 31 marca 2016 przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)
Problem rozwiązany wystarczyło w biosie a dokładnie w ustawieniach SATA zmienić na drugą opcję ;)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 288 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Headhunter Gaduła (4,450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,028 wizyt
pytanie zadane 13 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez ssolak791 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 492 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez kking1232 Początkujący (340 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...