• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Symfony, po wgraniu strony na hosting pojawił się błąd 403 Forbidden

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,302 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2016 w PHP przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
zamknięte 9 kwietnia 2016 przez Else

Witam, wrzuciłem właśnie na hosting hekko pliki projektu który tworzyłem na lokalhoście. Po wgraniu plików na serwer i przejściu na stronę główną wyskakuje błąd:

403
Forbidden
Access to this resource on the server is denied!

Wcześniej wyskakiwał mi jeszcze fatal error, ale po zmianie uprawnień tamten zniknął a pojawił się 403. To na jaką podstronę wejde nie ma znaczenia, bo cokolwiek nie wpisze po / wyskakuje to samo niezależnie, czy u mnie na stronie taka podstrona istnieje czy nie.

Prosiłbym o pomoc, albo linki. 

 

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
wybrane 9 kwietnia 2016 przez Else
 
Najlepsza
Przepraszam chętnie pomogę o ile masz ochotę się rozwijać. Obecnie jestem na imieninach ale stoje na straży.
Sluchaj. Jak masz opcje aby na hostingu zmienić document root strony to zmień go na katalog web. Usun takze cache po wgraniu. Chodzi o to, ze w symfony document root to web. W google znajdziesz informacje jak zamienic web na public_html w symfony, gdy nie masz możliwości zmiany document roota. Nie mam jak Ci podesłać linków.. :( pozdrawiam!
Ps: jesli to darmowy hosting to 99% sf nie będzie działać.
komentarz 28 marca 2016 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Sytuacja wygląda tak, że zmieniłem nazwę katalogu web na public_html już przed wysłaniem strony na serwer i na lokalhoście to zadziałało. W mojej strukturze katalogów web to public_html. Spróbuje jeszcze z casche.

@edit

Usunięcie cache dla obu środowisk niestety nie pomogło.
komentarz 28 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Daj na app.php prawa 766. Zerknij tu: http://symfony.com/doc/current/cookbook/configuration/override_dir_structure.html twój localhost to pewnie windows i temu nie ma bledow ;) nie polecam pracy na windowsie w symfony. Zerknij na link:)
komentarz 28 marca 2016 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Czyli lepiej zmienić na hostingu katalog public_html na web niż w projektcie z web na public_html?
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Dodam może, że kiedy wpisze ścieżke np. Do orazka w katalogu public_html to działa normalnie.
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2016 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Sprawdziłem projekt na lampie linuxowym i jak się okazało kolega miał racje. Po uruchomieniu aplikacji wyświetla się również 403.

ps. sorry że wykopuje wątek
komentarz 9 kwietnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
To czemu jak ja przerzucam na vps to zawsze mi działa? ;) albo a jak wejdziesz pod adres : domenatwoja/app.php to co dostajesz? Bo mozesz nie miec uprawnien po wgraniu. W sensie www data do odczytu. W docsach symfony jest info o tym jak robic deploy i jak zmienić web na public_html
komentarz 9 kwietnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ewentualnie zainteresuj sie capifony.
komentarz 9 kwietnia 2016 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Po zmianie uprawnień na np. 777 (wiem, że to troche niepoprawnie) na linuxie błąd 403 zniknął, ale pojawił się kolejny problem (jak to zwykle jest). Kiedy wejdę w http://localhost//gdzie/public_html/ wyświetla mi się index of /gdzie/public_html zamiast app.php. Kiedy włączę app.php wyświetla mi się biała strona, a po uruchomieniu app_dev.php pojawia się błąd:

Unable to find file "@PageBundle/Resources/Config/routing.yml" in @PageBundle/Resources/Config/routing.yml (which is being imported from "/var/www/html/gdzie/app/config/routing.yml"). Make sure the "PageBundle" bundle is correctly registered and loaded in the application kernel class. If the bundle is registered, make sure the bundle path "@PageBundle/Resources/Config/routing.yml" is not empty.
komentarz 9 kwietnia 2016 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Dobra dzięki za pomoc rozwiązałem ten problem. Zapomniałem, że w linuxie ważna jest wielkość liter :D
komentarz 9 kwietnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Spróbuj sobie przetłumaczyć ten błąd jest tam wszystko napisane.

Kiedy wejdę w http://localhost//gdzie/public_html/ wyświetla mi się index of /gdzie/public_html zamiast app.php. 

Widocznie brakuje Ci  htaccess przekierowującego do app.php

Jak już pisałem struktura wygląda tak:

app/
bin/
var/
src/
web/  <-> lub  public_html   jest to też root strony: (http//localhost/  === var/www/gdzie/public_html)
composer.json
composer.lock 

więc  http://localhost/app_dev.php/ 

a i na linuxie ma znaczenie wielkość liter w nazw katalogów jak podajesz ścieżkę do routingu ;)

komentarz 9 kwietnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
No widzisz ;)

To zamknij temat. :P

Pozdrawiam!
komentarz 9 kwietnia 2016 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Teraz czeka mnie tylko debugowanie całej aplikacji. ;) Na przyszłość symfony robie tylko na linuxie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 278 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 106 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez użytkownik komputera Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 141 wizyt

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...