• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 - wasze opinie na ten temat

Object Storage Arubacloud
+1 głos
7,587 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
  • Windows XP - zalety: posiada ładny wygląd, przyjazna obsługa; wady: jak się otworzy wiele programów to już potrafi być chaos na pulpicie, nie działająca funkcja wyszukiwania
  • Windows Vista - zalety: ładny wygląd, brak chaosu z okienkami; wady: ciągle się zawiesza, same problemy, błędy, trzeba się czasem doszukiwać opcji
  • Windows 7 - chyba najbardziej udany system operacyjny
  • Windows 8 - totalna klapa, same blue screeny, zawiesza się
  • Windows 8.1 - podobnie jak 8 też nie najlepszy, zawiesza się ciągle
  • Windows 10 - wydaje się być podobny do 7, podoba mi się możliwość włączania lub wyłączania trybu tabletu

A wasze opinie na temat Microsoftu i ich systemów jakie są? Czy Microsoft zmierza w dobrym kierunku? Która firma ma większą szansę - Apple czy Microsoft? Którą z nich wolicie? Ja jestem fanem rozwiązań Microsoftu.

komentarz 10 grudnia 2016 przez _Who_Am_I Nowicjusz (100 p.)
Microsoft to niedojebaanyni idioci z inteligencja mojego laczka ich ich zjebana aktualizacja rozpierdoliła mi komputer za 10 tyś ta bez mózga banda zjebów ma zero szacunku i doświadczenia MICROSOFT TO KURWY

8 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
  • Windows XP - zalety: posiada ładny wygląd, przyjazna obsługa; wady: jak się otworzy wiele programów to już potrafi być chaos na pulpicie, nie działająca funkcja wyszukiwania

Muszę się przyznać, że Windows XP był moim ostatnim systemem Microsoftu który używałem. Według mnie, ostatni udany system. Do dzisiaj go mam na ThinkPadzie.

A wasze opinie na temat Microsoftu i ich systemów jakie są? Czy Microsoft zmierza w dobrym kierunku?

Nie, Microsoft idzie w kierunku totalnej inwigilacji przyciągając użytkowników cukierkowatymi feature'sami.

Która firma ma większą szansę - Apple czy Microsoft? Którą z nich wolicie?

Żadnej :D

Dla mnie przygoda z Microsoftem się już zakończyła... No poza drugim laptopem z XP do którego czasami wracam pokodować w C#.

1
komentarz 28 marca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Gratuluję, wreszcie ktoś prawidłowo myśli :D
+1 głos
odpowiedź 28 marca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Windows 7 - chyba najbardziej udany system operacyjny

Bzdura! Co, nie ma innych systemów operacyjnych oprócz windowsów?

  • Windows XP - niby taki fajny (chociaż i tak IMO jeden z lepszych OSów od Microsoftu), ale ostatnio musiałem się z nim męczyć i to porządnie. Ludzie nie oceniają go raczej po tym jak działa, ale mają do niego sentyment, albo powtarzają to co ktoś inny mówił.
  • Windows Vista - był to pierwotnie zainstalowany na moim obecnym laptopie system, średnio mi pasił. Słyszałem wiele negatywnych opinii na jego temat, ale żeby przesiadka na windows 7 dała jakąś znaczącą poprawę? Nie odczułem czegoś takiego.
  • Windows 7 - Nie powiedziałbym, że to najbardziej udany system. Szczegóły dalej
  • Windows 8, 8.1 - używam tylko w szkole, pod względem użytkowym nieciekawe - przynajmniej jak dla mnie. I nie wspomnę że co chwila wywala explorer.exe…
  • Windows 10 - nie używałem i nie zamierzam. Można mnie uznać za naiwniaka, który czyta tylko to co ktoś inny napisał i powtarza, ale co mam sądzić o czymś co jest na "chama" wszędzie wciskane? Jak myślicie, dlaczego Microsoftowi aż tak zależy na naszym "bezpieczeństwie", wygodzie użytkowania, prostocie użytkowania systemu? I to wszystko ZA DARMO dla użytkowników win7 lub win8 (8.1). Altruiści?

Mojej opinii na temat Microsoftu, co do której genezy sam końca nie jestem pewien (może mam wrodzoną alergię na nich? A może to po prostu skutki ich działań) tutaj przedstawiał nie będę, gdyż zwyczajnie się to tutaj nie zmieści. Ale powiem za co najbardziej ich nie lubię. Nie tyle za inwigilację, bo wiem że Google, Samsung i inne korporacje robią dokładnie to samo. Najbardziej mnie wkurzają za wciskanie ludziom czegoś na chama. Chcesz używać win10? Używaj. Nie chcesz używać? Musisz używać!

Czy Microsoft zmierza w dobrym kierunku? Hmm, zależy co to znaczy dobrym i dla kogo dobrym. Dla użytkowników? Moim zdaniem nie. Dla firmy? Ludzka mentalność i popularność windowsów już są chyba nie do zmiany. Dlatego może robić co chce, a ludzie nadal będą ich systemów używali :)

Porównywanie Apple i Microsoftu jest takie trochę… dziwne. Apple przygotowuje systemy pod swój własny sprzęt. Im aż tak nie zależy na popularności OS X, tak jak Microsoftowi na popularności windowsa. Zasadnicza różnica polega na tym, że Microsoft wciska wszystkim swoje produkty, a do Appla ludzie lecą sami :)

Jeśli bym miał wybierać? Hmm, nie mam pojęcia. Raczej nie jestem fanem zamkniętego oprogramowania, ale już wolałbym Apple.

Moja opinia na temat Microsoftu to subiektywna opinia. Nie mówię że wszystko co robią jest złe, bo tak nie jest. Robią na przykład fajne narzędzia dla programistów (np Visual Studio).

A co do "Windows 7 - najbardziej udany system". No tutaj się akurat nie zgodzę. Jest cała masa o wiele lepszych systemów (nie mam na myśli tych od Microsoftu). Bardzo dobrymi systemami są na przykład OS X czy Linuksy. No i oczywiście Zelent OS, który się w ogóle nie crashuje :D Na ten temat się zbyt wiele wypowiadał tutaj nie będę, gdyż po prostu nie ma tutaj na to miejsca.

komentarz 28 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
No ja testowałem Ubuntu i był świetny.
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Dlaczego uważasz, że Windows 8.1 się ciągle zawiesza? Używałeś go jakiś czas i Ci się ciągle zawieszał? U mnie Windows 8.1 wcale się często nie zawiesza, przez pół roku zawiesił się chyba ze dwa razy, a i to chyba z mojej winy (może więcej tylko nie pamiętam).
komentarz 28 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Tak, aktualizowałem ósemkę do 8.1 i były same z tym systemem problemy. Nadal było to zawalone menu start, którego nie dało się normalnie obsługiwać. Te denerwujące dodatki po prawej i lewej stronie. Wszystko zawalone podobnie jak w ósemce.
komentarz 28 marca 2016 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
I ciągle się zawieszał? Na uczelni na jednych zajęciach używamy Windows 8.1 (lub 8, nie jestem pewny) i też się nie zawiesza, przynajmniej na razie.
komentarz 28 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Ale generalnie jest niedopracowany. I nie chodzi o samo zawieszanie się ale o parę innych aspektów jak to menu start, zbędne dodatki czy niedopracowany interfejs kafelkowy.
komentarz 28 marca 2016 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Na kafelkach mam tylko skróty do programów i nie używam ich do innych rzeczy. A tak ogólnie to nie widzę większej różnicy w codziennym użytkowaniu niż na Windows 7. Ale jak pierwszy raz zobaczyłem Windows 8.1 i kafelki to czułem się trochę niepewnie, ale przyzwyczaiłem się.
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)

Na co?

No siłę przebicia na rynku, która ma większa. No i która ma większą przyszłość przed sobą.

Microsoft

Uzasadnij swój wybór.

Nie, Microsoft idzie w kierunku totalnej inwigilacji przyciągając użytkowników cukierkowatymi feature'sami.

A myślisz że na XP nie będą Cię inwigilować? Przecież to co ja piszę na forum oraz to co piszemy na IRC-u to PRISM oraz NSIA widzą. Teraz to widać wszędzie Twój ruch w sieci, niezależnie jak bardzo się zabezpieczysz. Nawet co do TOR-a ani do proxy nie masz pewności, bo jakiś tam przestępców wyłapią czasami. Wystarczy że wejdziesz na Facebooka, Twittera, jakiś serwis randkowy, wiadomości, GG, Skype czy nawet Stack Exchange i już cię widzą. Masz telefon? Jeśli tak to Twoje rozmowy są szpiegowane. Już nie wspominając że teraz wszędzie puszczają drony i są kamery na ulicach.

0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez Marcin Woźniak Bywalec (2,120 p.)
Ja korzystam z Win 10 i jestem z niego bardzo zadowolony ;) Nie wiem dlaczego ale przed zainstalowaniem Win 10 się przegrzewał a na Win 10 nie ... Nie wiem dlaczego nie umiem tego logicznie wytłumaczyć :D
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez Shiba Obywatel (1,420 p.)
Moja wypowiedź nie będzie za długa, ale być może coś wniesie.

Windows 10 hmm... Do niedawna jeszcze używałem Windows 7, każdy chyba przyzna, że to jeden z dwóch gigantów jeśli chodzi o systemu Microsoftu. Dosłownie 3 dni temu przeniosłem się na 10, ładny wygląd, proste menu, dość szybki co według mnie daje wielki +. Do czego mogę się doczepić to to, że nie widzimy co przychodzi z aktualizacjami, do MicroSoftu wysyłane są "poufne dane " na temat tego co najczęściej robimy by ułatwić funkcjonowanie systemu " w przyszłości ", ale kto chciał by mieć tak ograniczoną prywatność w systemie ? No, chyba nikt, wadą jest również to, że niektóre aplikacje wymagają autoryzacji co w poprzednich systemach się nie zdarzało, aczkolwiek system mnie zaskoczył pozytywnie bo naprawdę fajnie funkcjonuje.

Co mogę pochwalić jeszcze to to, że względem Windowsa 7 niebo szybciej się uruchamia, na uwagę zasługuje przeglądarka Microsoft Edge - Według niektórych opinii wielki bubel, z czym się nie mogę zgodzić, bo pierwsze moje wrażenie było bardzo pozytywne. Nie zacina się, jak sam system chodzi bez zarzutu, posiada funkcje tworzenia notatek internetowych, naprawdę bomba rozwiązanie, ale oczywiście ile ludzi tyle opinii.

Czy polecił bym Windows 10 ? No myślę, że tak, aczkolwiek to kwestia upodobań i tego co człowiek oczekuje od systemu operacyjnego, mimo wad myślę, że wielu znajdzie w nim to czego szuka, a wielu zapewne skrytykuje, ale jak już mówiłem, ile ludzi tyle opinii ;)
–1 głos
odpowiedź 28 marca 2016 przez niezalogowany
win xp - na komputerze na korbkę (nie pamiętam parametrów) działał...a raczej nie działał tak jak chcę, a dokładnie to wczytywał się 30 minut. Świeżo po formacie. Dlatego go nie lubię, więc nie będę go oceniać.

Win Vista - nie miałem mój tata miał na laptopie i na tyle ile z niej korzystałem średnio mi się podobała bo zawsze jak kończyłem grać i wyłączyłem laptopa psuł się komputer, nie ważne czy to był crysis1, czy saper. Dziwne??

Win 7 - nie mam opinii. Dla mnie na +

Win 8/8.1 - mam aktualnie i kocham ten system, 20/5 a nawet i więcej daje.

Win.. dziegówno-totalne-obsrane - nienawidzę tego systemu. jak go zainstaluję po 2h zaczyna mi ekran mrugać wszystko się wyłącza i wraca do pulpitu. Dziwne?? BARDZO. Reset kompa i nic. Rozwiązanie?? Format... I tak jest za każdym razem, więc zawsze wracałem do Win 8.1

Jak dla mnie nigdy nie odejdę od Win 8.1, teraz mam Maca i tylko klawiaturę potrzebuję.
–2 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

Czy Microsoft zmierza w dobrym kierunku?

Wg. mnie tak ;)

Która firma ma większą szansę - Apple czy Microsoft

Na co?

  Którą z nich wolicie?

Microsoft

 A wasze opinie na temat Microsoftu i ich systemów jakie są?

⇒Windows XP: Fajny, chyba najbardziej udany

⇒Windows Vista: Graficznie: fajny, lecz troszkę błędów jest ;)

⇒Windows 7: Lepsza kopia Visty

⇒Windows 8: DNO!

⇒Windows 8.1:  Mniejsze DNO!

⇒Windows 10: Fajny, przyszłościowy, bardziej wchodzi w interakcję z użytkownikiem

Podobne pytania

+5 głosów
7 odpowiedzi 61,836 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 520 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 527 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2016 w Offtop przez bugs55 Obywatel (1,090 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,556 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...