• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy szkoła może uniemożliwić naukę programowania?

Object Storage Arubacloud
+6 głosów
810 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
W przyszłym roku idę do liceum ogólnokształcącego z internatem. Zastanawia mnie jeden fakt - jak szkoła wpływa na możliwości realizacji swoich pasji? Czy ze szkoły faktycznie da się nauczyć programowania? Czy warto podążać za programem nauczania? Czy może lepiej wybiec do przodu i się uczyć więcej? Czy mam się przejmować że ktoś mnie nazwie kujonem lub obrazi? Wiem, że pod znakiem zapytania stoi ta cała moja nauka fizyki obecnie. Nie wiadomo czy przerobię Resnicka Hallidaya oraz te Feynmana wykłady z fizyki. Ludzie twierdzą że mam obsesję na tym punkcie. Na pewno nie mogę używać rachunku całkowego w swoich obliczeniach ze względu na jakieś regulaminy. Chciałbym się wkrótce zająć Matlabem a mi szkoła w tym przeszkadza. Powiedzcie jak z tego wybrnąć? Czy warto łamać regulamin by np. nauczyć się fizyki czy obliczyć coś w Wolfram Alpha? Czy dobrze że nauczyciele nie wiedzą o tym, że się interesuję C#? Będę wdzięczny za odpowiedź.

6 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez MrMock Bywalec (2,890 p.)
może nie tyle uniemożliwić, co mocno zniechęcić

-gimnazjum 6 na koniec 100% z egzaminu + konkursy

-technikum nauczycielka ma do mnie pretensje że nie robie tego co klasa (w 4 klasie technikum z rozszerzoną matematyką uczymy sie liczyć średnią...) więc po prostu nic nie robie.  Dodatkowo ma nawet pretensje że, czasem staram sie innym tłumaczyć. Każdy ma siedzieć prosto, nie odzywać sie. Ogólnie armia zombie co doprowadziło do tego że na próbnej maturze dostaje po 60%.

- programowanie ... tego już nawet nie ma co wspominać.  Jeden nauczyciel na 3-4 zna podstawy programowania, reszta po prostu 0. Jeden nawet uparcie twierdzi że "if" jest pętlą, a jeśli masz siedzieć w takiej klasie i słuchać kilka godzin gadania takich bzdur i robić przez ten czas program który jedyne co robi to dodaje dwie liczby do siebie to mocno demotywuje

-to samo z Polskim, gdzie na rozprawkach teoretycznie możesz pisać o czym chcesz: gry książki filmy jeśli temat pozwala, to w praktyce masz pisać lektury, bo mogą nie uznać w ogóle lub będziesz tracił punkty.

Dlatego szanujcie dobrego nauczyciela, który będzie potrafił poświęcić nawet swój własny, prywatny czas by pokazać wam jak dany przedmiot jest piękny! bo taki nauczyciel to skarb!
1
komentarz 28 marca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

Dlatego szanujcie dobrego nauczyciela, który będzie potrafił poświęcić nawet swój własny, prywatny czas by pokazać wam jak dany przedmiot jest piękny! bo taki nauczyciel to skarb!

No trudno się tutaj nie zgodzić :) Tym bardziej gdy ma się takiego od matmy,fizyki, e13,14

komentarz 28 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Ja się obawiam czy mnie nie zniechęci do nauki fizyki. Mam nadzieję że informatykę jak najdłużej pociągnę (dopóki żaden nauczyciel nie dowie się że umiem C#).
komentarz 28 marca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Co ma nauczyciel do C# ? Microsoftowi można wiele zarzucić ale Visual Studio i C# nie można bo to naprawdę 2 dobre twory z ich strony
+2 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Jak za nadmiar wiedzy, ktoś może kogoś karać? Jak takie coś może być łamaniem regulaminu? Nie lepiej w takim razie zmienić wybór szkoły? W liceum/technikum nauczą Cię tego co jest w programie nauczania. Te wszystkie rzeczy o których mówiłeś, ja się w liceum na matfizie nie spotkałem (fakt, trochę opiszczalem, ale wątpię, żeby były). Nie jest to tak, że chcesz się pochwalić tym co umiesz? Btw jak się ta szkoła nazywa? Podaj link do jej strony głównej
komentarz 28 marca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Przepraszam, przez przypadek wcisnąłem downvote (ach te telefony...). Już cofnąłem ;)
komentarz 28 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Czasem się zdarza że "nadmiar" wiedzy, czyli to co umiem poza programem może znacznie wpływać na nasze życie jeśli ktoś się o tym dowie, niekoniecznie pozytywnie.
+2 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Według mnie szkoła ogranicza, czasami jestem w szkole mam znakomity pomysł na projekt by stworzyć mam wiele chęci go zrobić ale mam problem mam jeszcze lekcji do 17godziny a jest 10godzina... Po prostu potem już się nie chce zapomina się + w szkole nie uczą programowania polska oświata jest tak skonstruowana że programować musisz nauczyć się, najtrudniejszą drogą bo z masą nieprzydatnych przedmiotów po drodze + musisz sam się uczyć. To taka moja indywidualna opinia
komentarz 28 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Programowania się w szkole nie nauczysz. Ba! Nawet na studiach się tego nie nauczysz (każdy mi to mówi). Szkoła, która zabrania się uczyć samemu, czegoś co nie jest zawarte w programie nauczania (nie mówię o sytuacji, w której jasno masz powiedziane, że kartk masz jasno powiedziana jaką metodą masz zrobić), wg mnie łamie konstytucję.
+2 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Nazwać kujonem? Bo programujesz? No bez przesady. Tylko pamiętaj, szkoła nie będzie miała problemów do tego że umiesz więcej. Co nie oznacza że będziesz mógł liczyć zadania swoimi sposobami, gdyż one nie będą brane w ocenę na maturze( sprawdza zakres konkretnych umiejętności, które są w programie). A bądź co bądź zdania matury uczy szkoła średnia. Czy nauczyciele wiedzą czy nie że programujesz nie powinno mieć to dla nich specjalnie żadnego znaczenia. Bo dlaczego miałoby mieć?
2
komentarz 28 marca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

Nazwać kujonem? Bo programujesz? No bez przesady.

Niestety takie realia są. Jestem w technikum nr 10 - jako informatyk ( 1 na dolnym śląsku chyba 9 w Polsce ). Jak powiedziałem, że umię Jave, Pythona i C++ to stwierdzili, że jestem kosmitą, a nie uczniem ...

3
komentarz 28 marca 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Wiesz jakby mi 15-16 latek powiedział że zna dobrze ('umie') 3 języki programowania które nie są proste (nie mówię tutaj o składni ani prostych zadaniach) to też pomyślałbym że albo się chłopak przechwala albo jest 'kosmitą?' Wiedzy nie stara się posiąść po to by się nią chwalić, być lepszym od innych, bardziej liczy się nasza ciekawość czy możliwość wykorzystania jej. A takich pustych czy nawet nie przechwałek to nikt niestety  nie lubi. Nie ma co mówić, czy się chwalić trzeba po cichu działać swoje, a efekty same przyjdą.
komentarz 28 marca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

Czy ktoś powiedział, że się chwalę? Jak ktoś się spytał to mu poprostu odpowiedziałem.

że zna dobrze ('umie') 3 języki programowania które nie są proste (nie mówię tutaj o składni ani prostych zadaniach) to też pomyślałbym że albo się chłopak przechwala albo jest 'kosmitą?'

C/C++ umię pod olimpiadę Informatyczną, Javę umiem i rozumie tak by pisać własne Validatory np: do HTML ( od zera ) i pisać gierki. W Pythonie zagłebiam się w tajniki jego możliwości. Czy posiadanie takiej wiedzy jest naprawdę trudnę? Po drugie nie widziałeś mnie, nie gadaliśmy to średnio możesz ocenić co potrafię. Na marginesie 15 lat to gimbaza :)

komentarz 28 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)

Niestety ja popełniłem błąd że powiedziałem dzieciom w szkole że umiem liczyć całki, wiem co to dylatacja czasu, transformacja Lorentza, pokazywałem nawet jak rozwiązuje zadania z książek dla studentów i mam te same problemy co ZakosiliMiNeta. Czy jest możliwe wybrnięcie z tych problemów?

komentarz 28 marca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Nie bo dzieci w szkołach mają taką mentalność by zdać i ich nie interesuje przyszłość i zainteresowania. Gościu w technikum informatycznym mówi, że przyszedł do tej szkoły bo lubi grać i ma gdzieś wszystko co tyczy się prawdziwej informatyki, a jak coś się tyczy tej informatyki np. E12 to mówi, że ma "wyjebane" na to ( przepraszam za to ). No to sorry ale o czym my tu mówimy ? Ktoś kto ma zainteresowania i ktoś kto ma to totalnie gdzieś. Tym bardziej nauczyciele, oni też mają większość gdzieś by rozwijać tych co naprawdę umieją, chodź trafiają się takie rodzynki.
+2 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Samej nauki szkola ci nie zabroni, ale fakt, w niektorych momentach moze ci przeszkodzic, a to wszystko ze wzgledu na... nauczycieli. Mam tu ba mysli programowanie. Moi nauczyciele od programowania jechali wszystko z ksiazek ktore sa juz nieaktualne, w php laczylismy kod php z html oraz korzystaliamy z funkcji mysql_ ktore rowniez sa nieaktualne. Programowania lepiej uczyc sie na wlasne reke, ewentualnie uczelnie czesto i gesto organizuje kola naukowe na ktore warto uczeszczac, jezeli mieszkasz w wiekszym miescie
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Moja dobra rada jest taka: jeśli masz się uczyć to ucz się dla siebie. Jeżeli ktoś nie chce żebyś go uczył to nie ucz. Nie staraj się nikogo uczyć na siłę. Jeśli ktoś chce żebyś mu pomógł przed klasówką, nie pomagaj ponieważ może to być próba wykorzystywania. Bądź ostrożny w udzielaniu pomocy w odrabianiu lekcji. Nie sugeruj nikomu co mógłby zrobić lepiej.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,014 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szejkoo Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 5,410 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...