• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Romans z matematyką

Object Storage Arubacloud
+6 głosów
1,070 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2016 w Matematyka, fizyka, logika przez niezalogowany
Hej!

Pomyślałem sobie - dlaczego by nie rozwijać umiejętności informatycznych razem z matematycznymi? Stąd chciałbym się Was zapytać jakie działy matematyki (ew. pozycje do nauki samemu) polecacie by pouczyć się matematyki, która jest możliwie mocno skorelowana z informatyką? Ostatni żywszy kontakt z królową nauk miałem w liceum (humanistycznym), więc mam słabiutkie podstawy. Ale czego się nie da zrobić metodycznym slide-edgem!? Tak więc prosiłbym uprzejmie o jakieś wskazówki :)
PS. Wesołych Świąt!

8 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Polecam Ci mrówczą pracę wykonaną przez Michała Budzyńskiego: http://www.matemaks.pl/

A co do romansu, zainteresowania się matematyką: https://www.youtube.com/user/numberphile
komentarz 28 marca 2016 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Również polecam, sam uczę się z Matemaksa.
komentarz 28 marca 2016 przez niezalogowany
Bardzo dziękuje za odpowiedź :)
+1 głos
odpowiedź 28 marca 2016 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
Przeczytałem "romans z matematyczką" i se myślę WTF xD lol
+1 głos
odpowiedź 28 marca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)

Na pewno przyda Ci się arytmetyka komputera czyli konwersja liczb w systemach : binarnym(dwójkowym), oktalnym(ósemkowym), decymalnym(dziesiętnym), heksadecymalnym(szesnastkowym). Do tego reprezentacja stałopozycyjna i zmiennopozycyjna, algebra Boola, zapis liczby dwójkowej ze znakiem i oczywiście jednostki informacyjne :) To są te podstawy, które uczy się w szkołach średnich o kierunku informatyk. Jeszcze w gimnazjum kupiłem książke, w której wszystko jest wyjaśnione i jeśli nie mógłbyś znaleźć to zawsze mogę Ci przesłać fotkę :P

Pozdrawiam!   

komentarz 28 marca 2016 przez niezalogowany
Bardzo dziękuje za odpowiedź :)
komentarz 29 marca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Nie ma sprawy :) Gdybyś chciał te zdjęcia z książki to nie ma problemu :)

Pozdrawiam!
+1 głos
odpowiedź 28 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Myślę że mogłyby Cię zainteresować analiza matematyczna, kombinatoryka, rachunek prawdopodobieństwa, algebra zespolona, kwaterniony itp. Szczególnie to Ci się przyda jeżeli zamierzasz coś robić w Matlabie. Ja od dłuższego czasu się interesuję informatyką, potem zacząłem romansować z matematyką i tak moją kolejną pasją stała się fizyka. Nauki techniczne nie wykluczają nauk ścisłych a wręcz się wspierają. Mnie szczególnie ten rachunek różniczkowy i całkowy bardzo interesuje.
0 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Nie polecam Ci romansowac z matematyką. Ona będzie coś mówiła, a ty jej nie będziesz rozumiał. A tak serio to prawdopodobienstwo, geometria (np czy punkt leży wewnątrz figury, o hitboxy mi chodzi np), logika. Do tego algebra. Calki/Pochodne do rozwijania myślenia. Pewnie jeszcze coś. Oraz ogólnie fizyka.
komentarz 27 marca 2016 przez niezalogowany
Bardzo dziękuje! :)
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Z takich bardzo matematycznych działów na pewno mógłbyś się zainteresować metodami obliczeniowymi w informatyce. To bardzo szeroki dział, który bardzo zahacza o analizę matematyczną. Ale dla większości osób nie jest to jakoś szczególnie przyjemne czy porywające doświadczenie...

Za to inną fajną, ciekawą i mega rozległą dziedziną jest teoria grafów, na której bazują najróżniejsze algorytmy. Na przykład znajdowanie najkrótszej drogi między dwoma miastami i wieeeleeeeee, wiele innych :)

Pozdrawiam,
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez ASido Użytkownik (510 p.)
Bardzo ciekawy temat! Dołączam się do pytania i może znacie od razu dobre metody nauki tych zagadnień? Np. kanał na YT, konkretna książka? Ja też dopiero na 5 roku studiów (nota bene humanistycznych) zainteresowałem się programowaniem, a z przedmiotów ścisłych mam ogromne braki. Jednak wierzę, że przy odpowiedniej motywacji i determinacji wszystkiego można się nauczyć :)
0 głosów
odpowiedź 24 maja 2016 przez asiapaczu Nowicjusz (140 p.)

Romans z matematyką... dla mnie piętą achillesową zawsze były procenty.

Do czasu aż trafiłam na stronę  http://Aztekium.pl/procenty gdzie łatwo i szybko rozwiązuje zadania.

Warto ułatwić sobie życie! :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 888 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 266 wizyt
pytanie zadane 19 października 2021 w C i C++ przez Czakuuu Nowicjusz (140 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,624 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...