• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do 2500

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
534 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Witam.

W tym roku idę na studia informatyczne. Z racji tego, przyda mi się laptop. Najpierw myślałem, nad lapkami za 3000, potem poszukałem i zmieniłem zdanie na 3500, a teraz ... uważam, ze nie jest to zbyt mądry pomysł, żeby na lapka wydawać 3000, zwłaszcza że zaraz (za rok,dwa) mają wyjść nowe, ponoć dużo wydajniejsze, karty graficzne i DX12. Więc poszukuję laptopa za 2500 zł. Raczej w nowe gry nie będę grał. Chciałbym, żeby te starsze (CS, LoL, Warcrafty czy Command and Conquery). Jedyne czego nie chcę, to żeby laptop posiadał niskonapięciowy procesor, a w/w gry chodziły na wysokich (o ile to możliwe) w ok 120 fpsach. Chociaż i takie propozycje rozpatrzę.

PS: duża jest różnica wydajności między lapkami za 2500 a za 3300?

PS2: Wiem, że jest sporo tematów tego typu, ale w większości przypadków są albo stare, albo w propozycjach pojawiają się propozycje z niskonapięciowymi procesorami.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Sam mogę polecić laptop lenovo z50-70. Używam od ponad roku, zero zarzutów, w tamtym czasie kupiony za 2.2k bez systemu. Specyfikacja: 8gb ramu, i5-4210u, 1 TB, karta graficzna GT 840M, i powiem tak szukałem przez 2-3 msc zanim kupiłem. Ale według mnie strzał w dziesiątkę. Podobno wyszedł z51-70 z podświetlaną klawiaturą(chociaż gorszę ma opinię od poprzednika). Jeżeli chodzi o gry takie jak cs, lol itd, wszystko na ultra śmiga płynnie, fps-ów nie sprawdzałem, ale nie miałem żadnej ścinki ani nic w tym stylu. Grałem też w just cause 2,wiedźmin 2 i kilka innych "nowszych" tytułów(czyt. ~2013) i śmiga bez zarzutów, lecz na wysokich/ultra nie pograsz płynnie :P
komentarz 27 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Nie uważam go za strzał w dziesiątkę. Procesor ma beznadziejny jak na laptop za tę cenę.
komentarz 27 marca 2016 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Nie można mieć wszystkiego, znajdź lepszy w takiej cenie w takim razie a nie pytasz :)

Tym bardziej, że jak sam napisałeś w nowsze gry nie będziesz grał ;)
komentarz 27 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Pytam, bo sam nie umiem znaleźć. Mówię tylko, że ten procesor jest słaby
komentarz 27 marca 2016 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Procesor według mnie rzeczywiście nie najlepszy, ale nadrabia laptop innymi częściami, 8gb ramu(często z 4 lub 6 w tej półce cenowej), 1 tera(częściej jednak 500gb spotykane), karta co prawda nie jakis gtx, ale sprawdzajac na benchmarku można doczytać, że są to specjalne do lapków i są lepsze niż nie jedne gtx wcześniejszych generacji. A procesor uważam tak jak mówiłem za nawet całkiem całkiem, tym bardziej w takiej cenie.. i5, większość do 2tys masz i3 ;)
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

duża jest różnica wydajności między lapkami za 2500 a za 3300?

Nawet 100% patrząc na procesory 2 i 4 rdzeniowe ;) 

Acer V5-591G (15,6") seria Aspire V 15 jest niezły w swojej cenie + dokupienie SSD na M.2

0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2016 przez Hurtio Początkujący (300 p.)
Ja bym polecił asus x555lb wersja z i5 i Gf GT540 bodajże.
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2016 przez czif Użytkownik (520 p.)
Patrząc na gry widze ,że nie potrzebujesz zbyt mocnej karty graficznej a na pewno za 2500 nie uda ci sie wycisnac 120 klatek ( w sumie po co ???? ) moim zdaniem idź w dobry procesor ( który ma dużo pamięci na pokładzie ) oraz dużo ramu .

Jak idziesz na studia informatyczne to na granie nie będziesz miał czasu tylko ... będziesz programował
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2016 przez sajmon_szy Nowicjusz (170 p.)
Jeśli chodzi o te gry, które wymieniłeś to nie potrzeba tutaj rewelacyjnych parametrów. Jednak jeśli mogę Ci coś doradzić to zanim kupisz komputer obejrzyj go fizycznie w sklepie i zobacz jak wygląda matryca. Nie ma nic gorszego niż blady ekran od którego męczą się oczy. A przed kompem będziesz siedział dużo. Nawet jeśli dokupisz zewnętrzny monitor (co bardzo polecam) to i tak zainwestuj w porządną matrycę, bo komfort pracy jest nieporównywalny.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 841 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 966 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
+2 głosów
5 odpowiedzi 870 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez periedynek Obywatel (1,320 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,098 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...