• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przyszłość .net i asp.net mvc [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
590 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2016 w C# przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)
Cześć

To mój pierwszy post i mam pytanie odnośnie przyszłości technologi .NET.

Czy lepiej uczyć się Javy czy .NET? Co jest bardziej przyszłościowe? Wiem, że obecnie w Javie jest dużo więcej ofert pracy. Zaczynałem od weba, znam dobrze CSS, HTML5, podstawy javascript i kliku frameworków javascriptu. Od niedawna zainteresowałem się C# i platformą .NET. Szczególnie podoba mi się ASP.NET MVC, bo można pogodzić kodzenie od strony klient-side oraz servera z wykorzystaniem jakiegoś języka programowania np; C#. Bardzo mi się to podoba bo mam wszystko: CSS, HTML5, JAVASCRIPT no i C#.

Czy będzie w przyszłości dużo pracy dla programistów ASP.NET MVC lub ogólnie technologi .NET? Czy może od razu porzucić to i wziąć się za Jave? Co sądzicie?
Możliwe odpowiedzi:
Ucz się .NET (9 głosów, 90%)
Ucz się Java (0 głosów)
Front-End (1 głos, 10%)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 marca 2016 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Java raczej na długi czas zostanie popularna, jeśli chodzi o oferty pracy.

Niestety ale twórcy powoli zaniedbują ten o to język zostawiając go na drugi/trzeci plan, gdyż o ile się nie mylę to Oracle bardziej kieruje się na usługach w chmurze.

Ale ma w planie wyjść Java 9 wiec aż tak źle nie jest.

Ale i tak był wybrał .NET, moim zdaniem jest ciekawszą pozycją od Java. Ale to tylko moja opinia.
+1 głos
odpowiedź 27 marca 2016 przez Norbitor Nowicjusz (200 p.)
Cześć,

z mojego punktu widzenia mogę polecić Ci uczenie się .NET-u. Przede wszystkim dlatego, że Ci się podoba, a to już jest jakiś plus motywacyjny do nauki. Jeśli chodzi o przyszłość, myślę że nawet jeśli by platforma .NET, tudzież Java została zmarginalizowana, to jednak pozyskana wiedza (niezależnie od wybranej technologii) będzie dobrą bazą do przestawienia się na inną technologię.

Co do samej Javy, udostępnia ona coś podobnego do tego, co opisałeś. Zwie się to JSP i również daje ogromne możliwości. Nie mniej, skoro lubisz C#, pisz w C#.
0 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)
Dzięki za odpowiedzi, macie rację, skoro mi się podoba C# i technologia ASP.NET MVC nie ma co kombinować z Javą, na której temat to wiem chyba tylko tyle że istnieje.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2020 w C# przez Moras Obywatel (1,620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 279 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2019 w C# przez Krystek102 Bywalec (2,440 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 458 wizyt
pytanie zadane 11 października 2018 w C# przez tomek2323 Bywalec (2,050 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...