• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wtyczka do przeglądarek

Object Storage Arubacloud
0 głosów
157 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
Witam, szukam jakiegoś poradnika, który pokaże podstawy pisania wtyczki do przeglądarki, chciałbym głównie dla Opery. Niby przeszukałem google, yt, to forum, ale nie wiem nawet jak wygląda szkic takiej wtyczki, nie proszę o dużo. Chociaż o szkic, a reszty sam już będę się uczyć.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
0 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez Norbitor Nowicjusz (200 p.)

Cześć.

Tworzenie dodatków do przeglądarek jest całkiem dobrze opisane. Co do samej Opery, jest ona w większości przypadków kompatybilna z dodatkami Google Chrome i, jako że stanowi on bazę dla Opery, to chyba warto zobaczyć, jak to Google sobie wymyśliło. Co do samego szkieletu dodatku, znalazłem całkiem sporo przykładów na stronie Google'a dla Developerów – spójrz np. tutaj: https://developer.chrome.com/extensions/samples

A w przypadku zabawy z Firefoksem, także mamy całkiem pokaźny zbiór wiedzy stworzony przez Mozillę: https://developer.mozilla.org/en-US/Add-ons/SDK/Tutorials#getting-started

Myślę, że zapoznanie się z podstawowymi tutorialami, to całkiem dobry punkt wyjścia.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 203 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 1,125 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 475 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez volverine34679 Nowicjusz (120 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...